Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problemy z architektem utrudniającym budowę


Recommended Posts

Mam nietypowy problem. Z winy wykonawcy został źle wylany strop. Niestety spanikowany poinformowałem pracownię która przygotowała projekt. Od tego momenty mam piekło- architekci tylko i wyłącznie zaczęli myśleć o swojej odpowiedzialności absolutnie zapominając o moich interesach zakopanych na 50 tysi. W tym wypadku firma budowlana zobowiązała się do wykonania każdego rozwiania na własny koszt a architekci od ponad dwóch tygodni wydają sprzeczne czasami dyspozycje. Zero dialogu- tylko komunikaty. Co robić ??? Czy można zmienić pracownię- znaleźć taką która weżnie na siebie odpowiedzialność za właściwą realizację projektu?? Czy w Izbie Architektów uzyskam jakąś pomoc?? POMOCY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymując budowę, nie starając się poszukać rozwiązania z wykonawcą, żądając kosztownych ekspertyz i informowaniu po ich dostarczeniu iż były zbędne... Mało??

 

Masz z nimi umowę o nadzór autorski?

Jeżeli nie to zleć projekt zamienny domu. Cieżko sie z kimś dogadać jak za free pracuje.

 

 

Wklej tu jakies rysunki opisz w czym rzecz może cos tu ktoś podsunie jak wybrnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny problem źle wykonane prace zbrojeniowe na stropie.

Nie dało rady oprzeć ciężaru dachu na tym stropie wiec wykonałem wzmocnienia stalowe na którym opiera się dach.

Ja nie informowałem pracowni tego projektu , tylko zatrudniłem innego architekta który wykonał aneks do projektu w/w.

W tym projekcie są wyliczone wszystkie parametry itp.

Morze i warto zasięgnąć porady.

Te wszystkie pracownie projektowe mają swoich podwykonawców którzy robią

techniczne sprawy ?

Jak im coś się wali z projektem u inwestora to robią sztuczny problem bezradności

" bo tak jest w projekcie "

PYTANIE : czy jest zgoda pracowni na zmiany w projekcie ( ja cos takiego miałem)

Więcej nie doradzę ja taka mialem sytuację.

 

Pozdrawiam i życzę jak najszybszego rozwiązania problemu.

 

BODZIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...