Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek na Lubelszczyźnie - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 205
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z tymi wymiarami pomieszczeń to sama mam problem w tej chwili, bo architekt 'zapomniał' wprowadzić jednej istotnej zmiany i sama nie jestem pewna na 100%jakie wyjdą w końcu.:evil: Projekt , który kupiliśmy, to portowy z tej stronki:

http://www.domek.net.pl/szk_poddasze.php?id=31[/img][/url]

Zrezygnowaliśmy z dwóch sypialni na dole, zostawiliśmy jedną ale za to mamy spiżarkę i pralnię, na czym mi bardzo zależało.

Po zmianach kuchnia ma mniej więcej 13 m2, spiżarka 1,5m2, łazienka ok.6m2, pralnia 4,sypialnia ok.14m4, a reszta to duży pokój z przedpokojem - na to wychodzi wychodzi w sumie ok 36m2, bo cały parter ma powierzchnię niecałe 75m2.Na górze pokoje będą mniej więcej takie jak w projekcie , bo tam zmiany są minimalne.

Do tego wszystkiego został doprojektowany taras, z przodu ma on 2 m szerokości a z boku 4. Zawsze chciałam mieć taka zadaszoną dużą werandę i nie przeraża mnie nawet straszenie, że będziemy mieli ciemno w domu :lol: Pewnie trochę zaciemni pomieszczenia, okaże się za jakiś czas, ale na razie nie będę tym się martwić, najwyżej polubię ciemniejsze pomieszczenia :D

A budowę planujemy zaczynać lada dzień, tylko ciągle nie możemy się uporać z załatwieniem kredytu,ciągle czegoś brakuje ale myślę że tak realnie to za jakieś 2 - 3 tygodnie powinniśmy zacząć - właściwie to musimy chyba, bo nas zima zastanie w końcu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witaj Agato

Widzisz z kredytami to już tak jest, bank to chciałby najlepiej pożyczyc na całość inwestycji i nie bawić się ze sprawdzaniem czy stać Cię na dokończenie budowy czy nie. My bralismy kredyt w Eurobanku. Juz od progu pytałam czy muszę ujawniać środki na dokończenie budowy. Twierdzono mi, ze banku nie interesuje moja kasa - podzielili mój kosztorys na 4 transze - dwie pierwsze banku, trzecia moja i ostatnia znowu banku. Do dnia otrzymania decyzji kredytowej byłam pewna, że nie muszę nic nikomu udowadniać A tu nagle ZONK - bank uzależnił podpisanie umowy od wykazania 103 tys. na koncie. Dodam, że my bralismy kredyt przy zamkniętym stanie zerowym i zakupionych materiałach na ściany. Banku nie interesowały faktury, chcieli gotówki. Całe szczęście, że mielismy trochę pieniedzy, a resztę udało nam się pozyczyć od rodziny i znajomych - dokadnie na 24 h. Jeśli macie mozliwość gdzieś na chwilkę pożyczyć pieniądze, albo np. wykorzystać utarg fimy to skorzystajcie z tego. Wystarczy, że wpłacisz pieniadze, weźmiesz wyciąg stanu konta i juz możesz wypłacać. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Ta firma, która my wybraliśmy buduje domy tylko w systemie szkieletowym. Nie ma za wiele w okolicy firm które budują takie domki, ta była druga z która rozmawialiśmy i dalej już nie szukaliśmy, bo w sumie z kilku źródeł otrzymaliśmy namiar nią.

A poza tym sama zupełnie niezależnie widziałam jak przy drodze po której przejeżdżałam dosyć często w zeszłym roku, budują się trzy takie domki, wszystko ładnie i szybko szło i teraz już zamieszkane są. Potem się okazało że wszystkie trzy budowała ta właśnie firma a w jednym zamieszkał właściciel firmy. Kilka razy byliśmy u niego w domu, oglądaliśmy i pytaliśmy o wszystko i wydaje nam się w porządku, zobaczymy jak się w praktyce sprawdzi :D

Generalnie odpowiada nam technologia, którą on buduje i ociepla dom, poza tym można się dogadać że pewne łatwiejsze etapy robimy sami, żeby trochę zaoszczędzić :lol:

Mam nadzieję , że się nie zawiodę za bardzo, a trochę więcej będę mogła powiedzieć za kilka tygodni, jak już ruszą prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Fundamenty już zalane, i nawet płyta wylana, teraz mają kłaść styropian i podłogówkę. Mam właśnie zamiar uzupełnić dziennik i dodać fotki, ale mam problem z komputerem ciągle, przez wirusa musieliśmy od nowa stawiać kompa no i szlag trafił wszystkie programy, dopiero stopniowo je ściągamy od nowa, jak tylko mąż ściągnie program do zdjęć to się biorę za uzupełnienie dziennika :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chciałam duży garaż wolnostojący i to z dużym pomieszczeniem gospodarczym. Poddasze też sobie mamy zamiar zagospodarować. Nie chciałabym trzymać w domu jakichś sezonowo lub rzadko używanych rzeczy, typu namiot, łyżwy, rowery i tym podobne, bo domek mamy mały i nie chcę go zagracać. Poza tym mężowi czasem jest potrzebne pomieszczenie do pracy, a mi z czasem też może być potrzebne.Garaż mamy o wymiarach 10,34 na 7 a więc niewiele mniejszy od domu i na pewno to spory wydatek jest, ale nie wyobrażam sobie mieszkania na wsi bez takiego budynku "na wszystko' :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

No, no ja tu zaglądam i ...pięknie - prawdziwa budowa!!!

Super, a drzewka jakie. Budujecie na całego. Zaraz będą kafelki i firanki :)

Zazdroszczę takiego postępu prac.

Nie będzie zatem zimowej przerwy? Budowa rusza na całego, czy na razie nie?

Czekam na kolejne zdjęcia. A jaki masz piękny krajobraz! Mniam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwuś, zdjęcia przy najbliższej okazji zrobię w dużej ilości i powklejam. :)

Quisquis, faktycznie projekt jest z pracowni Domek, jak na razie nie mamy z nim żadnych problemów, ale to pewnie na sto procent będzie wiadomo jak już stanie w całości, wtedy zobaczymy czy proporcje są ok itp. Zmian też sporo mieliśmy, nasz projekt to Portowy, możesz zobaczyć jaki był w oryginale a jaki będzie nasz w rzeczywistości, wcześniej wklejałam rozkład pomieszczeń. A co do zgody na zmiany to nie było problemu, projekt zamawialiśmy przez naszego architekta i on od razu z projektem dostał zgodę na zmiany jakie chcieliśmy wprowadzić. A i tak minimalnie rozkład pomieszczeń i wymiary okien pozmienialiśmy jeszcze raz, już po uzyskaniu pozwolenia. Ale kierownik budowy powiedział że nie są to zmiany istotne i wystarczy zgoda na nie od architekta który adaptował projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...