Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek na Lubelszczyźnie - komentarze


Recommended Posts

Andulka, zadaszenie pewnie trochę światła zabierze, ale głównie latem, kiedy słońce wysoko i akurat wtedy mi nie zależy żeby było w domu, a zimą jest tak nisko, że zadaszenie mu nie przeszkadza wpadać do domu. Poza tym w salonie są też inne okna na nie zadaszonej ścianie wiec ciemno nie jest.

A w ogóle to ten zadaszony taras jest super i już widzę że to bardzo trafiony wybór był, nawet kosztem trochę ciemniejszych pomieszczeń :)

quisquis, fajnie, że się znowu pojawiłaś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 205
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki! :D

Malujemy tikkurilą - nazywa się to Valtti Color, a kolory mają numerki a nie nazwy. Dodatkowo nasz kolor powstał w taki sposób, że najpierw pomalowaliśmy jednym kolorem,a ponieważ nie do końca nam się podobał, potem zakupiliśmy dwa inne żeby wypróbować jako drugą warstwę. Próby dały tyle, że każdy obstawał przy swoim kolorze, ja chciałam jaśniejszy mąż ciemniejszy. Kompromis polegał na zmieszaniu obu kolorów w stosunku 1:1 i wyszło takie coś :lol:

A tak w ogóle to na tych malutkich próbkach, które się ogląda w sklepie, to nic nie widać i dopiero jak się pomaluje jakiś większy kawałek, to można ocenić. Poza tym w sklepie były próbki na sośnie, my mamy świerk i też już jest różnica - sprzedawca mówił że nawet na jednym gatunku drewna są różnice, bo i drewno różne się zdarza. Jak będziecie wybierać kolor, to chyba najlepiej kupić niewielkie próbki kolorów, które się podobają, i popróbować na swoim drewnie. :roll: Ja bym teraz tak zrobiła - szkoda mi było kasy,bo najmniejszą puszkę z mieszalnika robią litrową, ale chyba nie warto jednak na tym oszczędzać :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcielibyśmy drewniane, jakieś niewysokie, ale to odległa przyszłość raczej... :-? Mamy o tyle dobrze, że kupowaliśmy razem ze znajomymi 5 działek w sumie i od razu ogrodziliśmy wspólnie całość. Tak że na razie to nam musi wystarczyć, tym bardziej że tylko my się na razie budujemy, reszta działek jest pusta.

A co do kolorków elewacji, to ja też chciałam jasny domek, ale mąż się uparł na ciemny i trza było się jakoś dogadać :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Bardzo przepraszam, ale czy Agata mnie jeszcze pamięta????? :oops: Wstyd mi, że tak późno, ale juz nadrobilam zaległości i jestem p obejrzeniu dzienniczka :p Domek baaardzo mi się podoba, lubię takie klimaty, no i ten taras !!!!!!!!!!!!!! Cudo jak w Teksasie na ranczo - fajny!!!! A jak szybko wam idzie, tylko pozazdrościć - teraz to juz pewnie mieszkacie? Odezwij sie bo jestesmy ciekawi :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj Agato :)

Wpadłam z rewizytą po przeczytaniu dziennika. Powiem szczerze, że nasze pierwsze myśli o domu krążyły właśnie wokół domów drewnianych. Czas jednak zweryfikował nasze plany i jednak budujemy murowany domek. Ale do domów drewnianych zawsze będę mieć sentyment.

Ładną macie działkę i zapowiada się ciekawe jej zagospodarowanie :)

 

Pozdrawiam

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...