Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek na Lubelszczyźnie - komentarze


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 205
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Ostatnio moim nieodłącznym przyjacielem na działce są grabie...czasami w towarzystwie szpadla lub gracki W domu nic się ciągle nie dzieje, więc mogę chwilowo cały czas poświęcić na ogród. Przybyło w nim dziś trochę roślin, choć i tak główną atrakcją każdego dnia jest grabienie - w celu ukształtowania terenu oczywiście, nie dla przyjemności ( to jakby ktoś miał wątpliwości ). Dla przyjemności to ja wolę jednak sadzić roślinki albo nawet trawnik kosić.

Agatka skąd ty masz tyle czasu??????

Ech ....... pomarzyć ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Chcielibyśmy jeszcze w tym roku, ale to zależy od pracy ekipy od wykończeniówki no i oczywiście od zakładu energetycznego - wciąż czekamy na "właściwy" prąd.

A ja do Ciebie zaglądam prawie codziennie, i postępy takie widzę za każdym razem jakbym co miesiąc zaglądała :D Tempo macie niesamowite :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kala, dziękuję... :oops: Ale piękny to on dopiero będzie za jakiś czas... :wink:

Trawnik oddzielam od rabat takim plastikowym obrzeżem w zielonym kolorze, ale wkopuję głęboko, żeby nie było go widać,a jak coś za bardzo wystaje, to nie waham się skosić :lol: Poza tym jak trawka urośnie, to obrzeże się zlewa z trawą i go nie widać.

Drzewko bordowe to śliwa wiśniowa 'Pissardi", to jest normalne drzewno, nie szczepione na pniu, tylko tak przycięte. Ale ma bardzo ładny kolor liści i wiosną kwitnie.

Trawy kupowałam z tej strony: http://www.ogrodytraw.eu/ . W dziale "pamiętajcie o ogrodach" jest wątek "ogrody traw" i tam się wypowiada pan o nicku m.surowinski - to właśnie jego stronka i sklep. A róże i owocówkę kupuję od lokalnych szkółkarzy, ale mam sprawdzone.

Cieszę się, że mój ogród się komuś podoba :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawek jeszcze nie posadziłam, bo jeszcze nie przyszły do mnie... :cry: Co do ziemi to ja trochę eksperymentuję, tam gdzie mam w ogrodzie lepszą ziemię to staram się nie sypać nic i niech sobie roślinki radzą...A tam gdzie widzę, że ziemia gorsza, trochę czarnej , żyźniejszej ziemi sypię. Jeszcze przed rozpoczęciem budowy zamówiłam sobie wywrotkę czarnej torfowej ziemi i z niej korzystam w razie potrzeby.Korą ani kamyczkami na razie niestety nic nie podsypuję z braku funduszy na nie :-? :wink: Ale chyba raczej na przyszłość się skłaniam ku kamyczkom, kora po kilku wietrznych dniach znajdowałaby się zapewne wszędzie, tylko nie w moim ogrodzie... :lol: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Piękny domek, o tarasie nie wspomnę, w ogóle, cały w moim guście :)

Pogoda i nam płata figle i nie pozwala na tynkowanie :(

Życzę zatem jej poprawy i zrealizowania planów :)

PS. zauważyłam na kilku zdjęciach, że macie poprzerywaną paroizolację, przed zakryciem płytą warto byłoby ją zreperować tj. skleić taśmą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) U nas ciągle nieotynkowany garaż stoi, już się boję czy się w tym roku uda skończyć :roll:

Tą paraizolację to specjalnie panowie wykonawcy przecinali i przez te dziury nam wdmuchiwali ocieplenie - włókno drzewne. Ale nic nam nie powiedzieli, żeby przed karton-gipsami zalepiać te dziury :roll: Zadzwonię jutro i zobaczę co powiedzą, ciekawa jestem bardzo, bo jak trzeba te dziury zaklejać to całe szczęście że karton-gipsów jeszcze nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...