Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak mocować folię paroizolacyjna ??? POMOCYYY


Recommended Posts

A jakie materiały proponują wykonawcy?

 

To co musisz zamówić napewno:

- profile CD60

- profile UD30

- wieszaki obrotowe

- pręty do w/w

- łączniki krzyżowe

- "pchełki"

- wkręty do drewna minimum 35mm oraz podkładki do nich

- wkręty do metalu 25mm

- fizelina

- gips na łączenia

- gips szpachlowy lub gładź gipsowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden tak:

 

profil Głowny ok 600 mb

Łacznik krzyzowy ok 500 szt

wieszaki w zaleznosci od rozstawu belek na stropie ok 200- 250 szt

Łacznik wzdłuzny ok 50 szt

Profil obwodowy ok 200 mb

do tego trzeba doliczyc wkrety do drewna i do matalu kołki szybkiego montazu gips do łaczeń, gładz szpachlowa, siatka, akryl

 

Drugi tak:

 

-stelaż krzyżowy(oprocz 1,2a,10)

-płyty g\k 12.5 białe 50 szt.(120x260 cm)

-płyty g\k 12.5 zielone 10 szt.(120x260 cm)kuchnia,łazienka,ubikacja

-profile UD 60\27 - 190 m(czterometrowe-48 szt.)

-profile CD 60\27 -200 m(czterometrowe-50 szt.-na początek)

-łącznik wzdłużny CD 60\27-20 szt.

-łącznik krzyżakowy -40 szt.

 

Jak jest różnica miedzy łącznikiem krzyzowym a krzyżakowym , czy może to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej HRABSKA.

Odpowiadając na Twoje pytanie z priv'a, żeby było też dla potomności.

 

Masz w zasadzie dwie możliwości przymocowania folii paroizolacyjnej w swoim suficie.

1) Mocujesz do belek drewnianych jakimś trakerem. Potem warto każdą zszywkę dodatkowo zakleić, coby była pełna szczelność. I potem pod to stelaż

2) Najpierw robisz stelaż i do niego doklejasz folię na taśmę dwustronną.

 

Myślę, że jeżeli najpierw będzie stelaż i płyty a dopiero za jakiś czas wełna, to pomyśl nad rozwiązaniem 2.

Ja u siebie robiłem wersję 1, bo najpierw kładłem wełnę i folię, potem tynki a teraz dopiero kończę stelaż i płyty.

 

Co do samej folii. W zasadzie nie ma różnicy. Nie pakowałbym się w żadne folie aktywne czy aluminiowe. Kupujesz zwykłą żółtą. Możesz ewentualnie pokusić się o grubszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

hahaha i tutaj skomentuje fachowość kakaowego

prosze bardzo uważać na porady tego pana

Więcej tutaj

 

Na Białołęce kręci się forumowy Kakaowy - uważajcie

http://forum.muratordom.pl/post2544733.htm#2544733

 

 

noooo kolego kakaowy... myslalem, ze jak tak pisales o mocowaniu folii to cos sie znasz.. po ponizszym - widze ze nie bardzo...

A konkrety?

mozesz wyjasnic po co proponujesz mu pchełki???

Chocby do skrecania lacznikow krzyzowych albo wzdłużnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cytowanym odnośniku watek rzeka,jedni opluwaja drugich i wszyscy maja racja.Prawda jest taka solidni fachowcy albo pracują już na zachodzie albo w solidnych firmach przy dużych inwestycjach na umowę o pracę albo robią na swoim.Dlatego namnożyło się pośredników bez doświadczeniaz firmą w walizce angażujących "złote rączki" z łapanki,na czarno.Co do meritum,podwójny stelaz to raczej ułatwienie i przyśpieszenie prac przy montażu sufitu o znacznym obniżeniu niż jakieś extra wzmocnienie.Płaszczyzna z płyt,szczególnie powyżej 10 m pracuje,tzn rozciąga sie i kurczy.Cały bajer polega na tym żeby wytrzymała tą pracę i nię pekała w środku ale przy ścianie.Dlatego połączenia przy ścianie wypełnia się akrylem po zagruntowaniu,unika się o ile to możliwe mocowania płyt do profili U,przestrzega rozstawu profili i stosuje wzmacniane gipsy i taśmy zbrojące.Co do stelażu krzyżowego na skosach to myśle że chodzi o zrobienie dobrego wrażenia na inwestorze i dodatkowy zarobek.Od 95 r udzielam się czynnie w branży ale nie doświadczyłem jeszcze rusztu podwójnego na skosach ani klejenia zszywe po takerze na folii :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cytowanym odnośniku watek rzeka,jedni opluwaja drugich i wszyscy maja racja.Prawda jest taka solidni fachowcy albo pracują już na zachodzie albo w solidnych firmach przy dużych inwestycjach na umowę o pracę albo robią na swoim.Dlatego namnożyło się pośredników bez doświadczeniaz firmą w walizce angażujących "złote rączki" z łapanki,na czarno.

dokładnie mam podobne wrażenie i po tym co widziałem i mam u siebie w domu jak widzę że ten człowiek kolejny raz "radzi" to mnie krew zalewa - przepraszam za OT ale uznałem że nie ma co machać ręką na oszustów - prawdziwy facchowiec się pozna ale przeciętny inwestor forumowy podobnie jak ja może dać się naciągnać

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje sie folie na zszywki w przypadku jesli nie odrazu jest robiony stelaz pod sufity a chce sie miec ocieplone na zime poddasze. różnicy miedzy tak zamontowana folia a przyklejona do profili nie zauważyłem.wełna jest odizolowana i tyle

 

Chodziło mi o zaklejanie taśmą zszywek po takerze o czym pisał wcześniej któryś z forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...