Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze malkowej niebudowy


malka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 26,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malka

    7649

  • malgos2

    3273

  • Arnika

    1558

  • wu

    1350

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ewa, Depeś -Wy serio ??

A myślałam,że to jakiś pojedynczy popapraniec.

 

Aga -bo najłatwiej brać, nie??

A gość jakby przy grabieniu się sprawdził (matkoboska, jakby to było zajęcie wymagające wiedzy tajemnej) to u mnie jest roboty na przynajmniej dwa lata.

Ale jak mi Ania dziś powiedziała -nie uszczęśliwiać na siłę.

 

Rasia :hug:

Mówiłam mu :) ucieszył się bardzo :lol2:

I mam za zadanie zapytać Cię czym szermierzyłaś? Floret ?? coś mi się tak kojarzy

 

Floret:yes:. Szpada pod koniec, tak dla zabawy;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braza, z tymi lalkami to pojechałaś :lol:

Wioli córka ma kolekcje tych szkaradziątek :)

 

bry piątkowe :)

 

zabieram się za seryjną produkcje eklerów. Dzieciaki z klasy młodego mają dziś wigilię i złożyli na nie zamówienie.

Bosz.....ile te potwory potrafią tego zjeść :jawdrop::jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zabieram się za seryjną produkcje eklerów. Dzieciaki z klasy młodego mają dziś wigilię i złożyli na nie zamówienie.

Bosz.....ile te potwory potrafią tego zjeść :jawdrop::jawdrop:

 

Trzeba było wybrać coś prostszego:)

Pierniki na ten przykład - wczoraj ponad 100 z Natką zrobiłam na jej dzisiejszą wigilię klasową:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz to tym potworom , by chciały coś łatwiejszego :)

Na jakąś imprezę w 2 klasie, zrobiłam im i teraz za każdym razem wymuszają maślanymi oczkami kolejną produkcję.

Zrobiłam 62, dwa zeżarłam :)

Kilka zostało, bo już do pudełka ciastkowego się nie zmieściły, Adam pojechał z misją dostarczenia ich do szkoły :)

 

ufffff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale cicho sza, ok ?

 

Kupuję gotowe paluch z ciasta ptysiowego (Z MILANÓWKA) odkrawam im spody, tak by powierzchnia nie była gładka, i by wcisnąć dużo kremu.

Krem- klasyczny do karpatki:

- 0,5 litra mleka

- 2 łyżki mąki ziemniaczanej

- 2 łyżki mąki pszennej

- 1 szklanka cukru (ja daję własnej roboty waniliowy)

- 1 kostka masła

- 2 żółtka jajka

W pół szklanki mleka rozbełtać żółtka. Następnie dodać obie mąki. Dokładnie wymieszać, aby nie pozostały grudki. Resztę mleka zagotować na wolnym ogniu z cukrem. Rozczyn z mąki dodać do gotującego się mleka, w ten sposób powstanie budyń. Gdy budyń się ugotuje, zdjąć garnek z ognia, ostudzić. Masło ucierać dodając stopniowo ostudzony budyń. Całość zmiksować na szybkich obrotach. Schłodzić, przed nakładaniem.

Na taki paluch nakładam szprycą dość dużo kremu i przykrywam drugim paluchem - włala :) leniwe eklerki gotowe

 

Gdy cierpię na nadmiar czasu,dzień lub dwa wcześniej robię paluch z ciasta parzonego (milion przepisów w necie) , reszta jak wyżej :)

 

Marta, jeśli uda Ci się kupić konkretnie te paluchy ptysiowe (są absolutnie naturalne, masło, woda,, mąka, sól,cukier) -obie wersje są równie smaczne, choć wydaje mi się ,że te na samodzielnie pieczonym cieście szybciej rozmiękają, może dlatego,że nie są tak dobrze wysuszone ?

 

Edytowane przez malka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...