Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze malkowej niebudowy


malka

Recommended Posts

Adam ma gips,jesu co się stało,nie mów,ze noga ?

 

Mam limphatrona u siebie, no i kineza wszelkiego rodzaju z masażem włącznie.

 

a na wałeczki i boczki najlepszy jest masaż.....oczywiscie chudnie osoba masujaca :)

 

on mial zlamany kregoslup, wlasnie po 6 tygodniach w piatek beda mu gips sciagac a co potem to sie okaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malka

    7649

  • malgos2

    3273

  • Arnika

    1558

  • wu

    1350

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Objawy przeczytałam i... nic nie wiem. To znaczy nie przyswaja to ma anemię, anemia to mogą być bóle głowy, choć nie aż takie, zawroty, czasem omdlenia. A dlaczego nie przyswaja? A ASO? Nie dziwię się, że szukasz reumatologa..

 

 

Jak już Cię tu ściągnęłam, to jeszcze trochę wykorzystam, dobra ?

 

I nie się nie przejmuj tym,że nie rozumiesz z objawów i wyników - bo nie jesteś jedyna.

 

Anemia to byłby pierwszy skutek nieprzyswajania żelaza,ale hemoglobina jest idealna, erytrocyty książkowe.Hematolog podejrzewała anemię syderopeniczną, bo ferrytyna poniżej normy,dość znacznie (ostatni wynik 12,11, norma 28-365 ),ale po podaniu żelaza (dwuwartościowego przez 4 miesiace),sytuacja się nie zmieniła.

Przewałkował młodego gastrolog,co by sprawdzić czy zaburzenia wchłaniania nie są na poziomie układu pokarmowego,żadnych krwawień,owrzodzeń - czyściutko.

I to zatrzymało diagnostykę,już nikt nie wie gdzie szukać.

A najgorsze jest to,ze ciągle nie wiem, czy to żelazo, a raczej jego brak to kolejny objaw jakiejś choroby czy powód innych problemów.

ASO wyszło tak przez przypadek i systematycznie rośnie od lipca ubiegłego roku od 723 do 1314 obecnie. Przebadał go już laryngolog (wymazy ujemne),neurolog (płyn m-r czysty), teraz jeszcze reumatolog go czeka,może ten coś wymyśli.

Do tego te bóle głowy....i nieustannie podwyższone OB, bardzo nieznacznie,ale jednak.

 

Uwierz,że ja juz wymiękam, to jest jak jazda po bezdrożu ze ślepym kierowcą.

Kurde Housa potrzebuję :lol:

 

 

Wiola, tak o poradnię chodzi, ale dwie znalazłam jedna w Bydgoszczy druga w Katowicach - w obu terminów na ten rok brak,więc skorzystałam z pomocy pani w GCZD i ta znalazła mi takiego lekarza -oni mają takie sciągi, gdzie dany specjalista praktykuje - tomiszcza jak książka telefoniczna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on mial zlamany kregoslup, wlasnie po 6 tygodniach w piatek beda mu gips sciagac a co potem to sie okaze

 

 

Marta szukam czegoś u Ciebie i znaleźć nie mogę, na jakim poziomie było złamanie, jakiego ,rodzaju, jak zespalane ?

Boże co się w ogóle stało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Cię tu ściągnęłam, to jeszcze trochę wykorzystam, dobra ?

 

Anemia to byłby pierwszy skutek nieprzyswajania żelaza,ale hemoglobina jest idealna, erytrocyty książkowe.Hematolog podejrzewała anemię syderopeniczną, bo ferrytyna poniżej normy,dość znacznie (ostatni wynik 12,11, norma 28-365 ),ale po podaniu żelaza (dwuwartościowego przez 4 miesiace),sytuacja się nie zmieniła.

Przewałkował młodego gastrolog,co by sprawdzić czy zaburzenia wchłaniania nie są na poziomie układu pokarmowego,żadnych krwawień,owrzodzeń - czyściutko.

I to zatrzymało diagnostykę,już nikt nie wie gdzie szukać.

A najgorsze jest to,ze ciągle nie wiem, czy to żelazo, a raczej jego brak to kolejny objaw jakiejś choroby czy powód innych problemów.

ASO wyszło tak przez przypadek i systematycznie rośnie od lipca ubiegłego roku od 723 do 1314 obecnie.

Anemia syderopeniczna to małe erytrocyty (małe MCV, MCH) i w rozmazie schilinga zwykle je opisują jako małe. Ferrytyna to białko. Niedobory białek? a poziom Fe we krwi? Też można go oznaczyć. Włazi to żelazo czy nie? USG brzucha... No i to ASO.. muszę sobie doczytać, bo coś po mnie chodzi, ale nie wiem, co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCV i MCH zawsze w dolnych granicach normy, ale jednak w normie

Żelazo we krwi młody ma oznaczane co 4-6 tygodni najmniej było 14 najwięcej 47 (normy 70-180).USG ok,choć "watroba nieco powiekszona o jednorodnej strukturze miąższu",ale lekarz stwierdził,że powiększenie nie wskazuje na patologie. A i jeszcze jedno co moze mieć związek,spadek wagi (obecnie 3 centyl, wzrost na 25)

 

 

Dzięki Ewa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, ile złamań tyle terapii,dzięki bogu,ze złamanie jest nisko i bez przemieszczeń odłamów.

Zapewne na gipsowym gorsecie się nie skończy,6 tygodni to trochę za mało by wszystko się zrosło jak należy. Pewnie po zdjęciu gipsowego Adam dostanie zalecenie noszenia gorsetu Jevetta, ale to cholerstwo mozna zdjąć na noc,więc przynajmniej chłop sie normalnie wyśpi.

Jeśli nie ma przeciwwskazań lekarskich, powinien zacząć wzmacniać gorset mięśniowy, mięśnie grzbietu i brzucha., mozna to robić izometrycznie, bez obciążania kręgosłupa, często zalecane sa ćwiczenia w odciążeniu (np na UGUL-u) ja polecam basen - efekt ten sam, a ćwiczenia przyjemniejsze :), zalecane są zabiegi laserowe i elektroterapia czasem krio - ale o tym musi zadecydować lekarz, on zna przebieg choroby i stan pacjenta.

Jak Adam będzie na wizycie kontrolnej,niech po prostu zapyta czy moze ćwiczyć - jeśli lekarz się zgodzi (do izometrycznych ćwiczeń nie powinien mieć zastrzeżeń)- to przygotuję Wam taki niewielki zestawik ,bo niestety w pozostałej terapii nie pomogę,nie posiadam odpowiedniej maszynerii. Ale na toi takjeszcze jest czas .

 

Pozdrów połamańca i niech sie nie załamuje - jeszcze będzie skakał jak sarenka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiesz gdzie w poblizu B jest jakas dobra rehabilitacja???

 

Marta,jeśli zlecona będzie wyłącznie fizykoterapia,to naprawdę nie ma większego znaczenia kto ją wykona.To tylko ustawienie urządzenia pod ścisłe wytyczne lekarza. A jeśli zlecona będzie inna fizjoterapia,to daj znać co konkretnie,wtedy polecę Wam odpowiedniego ;) człowieka :)

Ale spokojnie,trochę czasu jeszcze minie nim zlecona będzie terapia.

A jak Adam to znosi ? radzi sobie, czy strasznie dołuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, myslę

Jedyne co mi łączy paciorkowca (ASO) z anemią to są nerki, w początkowym okresie anemii niedoborowej może być utajona, czyli Hb i MCV w normie. Jakie GFR (przesączanie kłebuszkowe)?

No i niezależnie od przycztny chyba powinien dostać żelazo pozajelitowo. Dostawał? I co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Lidzia :)

 

Martuś, czyli w normie ;)

 

Ewa,nie dostawał pozajelitowo,na razie w tym temacie wraz z hematolog ustalilismy,że póki morfologia jest śliczna,nie będziemy go kłuć.On i tak ma nieznikające siniaki po pobraniach i kroplówkach. Oszczedzimy mu póki co.

A GFR, to nie widzę,na żadnych wynikach, ale jeśli dobrze myslę, to przy problemach z nerkami cos by wyszło w analizie moczu i na USG,nie?

Edytowane przez malka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...