Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec Immergas Zeus Vitrix 20


damarel

Recommended Posts

Zużycie gazu jest pomijalne, natomiast policz sobie zużycie prądu (mi wychodzi 2,88 kWh na dobę) :lol:

 

A co to za pompę masz ?

 

typowe to 25-40W.

Ponadto kupujesz dwa proste zegary, któr łączysz szeregowo; jeden dobowy ( zmiana 15 min. ) drugi tygodniowy. Pompa pracuje 15 min, odpoczywa 15 min. w ustawionym czasie dnia/nocy w drugim zegarze, tym tygoniowym.

A jak muszę inaczej to wchodzę do kotłowni i przełączam na chwilę.

 

Wychodzi statystycznie 6 godz. ciągłej pracy pompy.

6 godz. x 40W x 0,42 zł/kWh x 30 dni = 3 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Czy załączona pompa cyrkulacyjna bez przerwy powoduje większe zużycie gazu (o ile mniej więcej)? Czy są to ilości "pomijalne". Jak rozwiązaliście ten problem. W domu przebywam cały czas, w nocy oczywiście ciepła woda nie jest potrzebna.

Pozdrawiam

 

Komfort kosztuje, ale umówmy się, że nie są to koszty przerażające.

 

Zimą ciepło i tak zostaje Ci w chałupie, a latem cóż ...

Trzeba uczciwie zaizolować rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego wszystkiego, poza wbudowanym zasobnikiem cwu, ma kocioł Immergas Zeus Victrix ? :wink:

 

Fakt :lol:

 

A propos kosztów gazu GZ-50 na cyrkulację,

 

Zainteresował mnie temat.

 

Tak pi*oko, miesięcznie cyrkulacja to może być w zależności od wielkosci instalacji ok. 2 zł za gaz miesięcznie!

 

To razem z prądem za pompę robi się niebagatelna kwota 5 zł miesięcznie :roll:

No i tylko poza sezonem grzewczym ok. 150 dni, w pozostałe ciepł zostaje wykorzystane w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za odzew.

No ale gdzie leży prawda. Jank pisze o zużyciu 2,88kWh prądu na dobę!! a gościu01 o kwocie 5 zł miesięcznie. Jeśli tak, to nie ma co sobie głowy zaprzątac. Bo już byłam skłonna instalować jakiś czasowy wyłącznik, tylko nie wiem, jak go w moim przypadku zaprogramować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź dla Andre59

Kocioł Immergas Zeus 20/27 Victrix to kocioł dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania i zasobnikiem 54l, z funkcją Gaudium Magnum (możliwość zwiększenia wypływu ciepłej wody z zasobnika), współpracujący ze sterownikiem pogodowym .

Doskonale znam ten kocioł :)

Moja wypowiedź zwracała uwagę na brak istotnego związku pomiędzy tytułem wątku a jego treścią.

Problem sterowania pompą cyrkulacyjną c.w.u. dotyczy każdego układu podgrzewania wody użytkowej zawierającego zasobnik niezależnie od producenta kotła.

Gdyby tytuł brzmiał np.: "Sterowanie pompą cyrkulacyjną c.w.u." od razu wiadomo by było o co chodzi. A tak tytuł dotyczy kotła, a treść dotyczy elementu instalacji nie będącego na jego wyposażeniu :wink:

 

Ale do rzeczy. Są dostępne bardzo tanie (kilkanaście zł) i niestety nie najlepszej jakości elektromechaniczne sterowniki dobowe które mozna dowolnie programować. Np. w godzinach od 6 do 22 ustawić cyklicznie ok. 15 min pompka cyrkulacyjna pracuje i ok. 15 minut nie pracuje, a w godzinach nocnych jest całkowicie wyłączona.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za odzew.

No ale gdzie leży prawda. Jank pisze o zużyciu 2,88kWh prądu na dobę!! a gościu01 o kwocie 5 zł miesięcznie. Jeśli tak, to nie ma co sobie głowy zaprzątac. Bo już byłam skłonna instalować jakiś czasowy wyłącznik, tylko nie wiem, jak go w moim przypadku zaprogramować.

Pozdrawiam

 

Jeżeli zastosujesz pompę o mocy 120W do centralnego ogrzewanie/podłogówki jako cyrkulacyjną ( a można, tylko po co ? Chyba ,że w domu 12 rodzinnym, a nie 1-rodzinnym ), bez zegara całą dobę, to wychodzi 120W x 24godz. = 2880W = 2,88 kWh, co daje ok. 36 zł miesięcznie za prąd. Gazu dużo więcej się nie zużyje niż napisałem wyżej.

 

Jeśli to konieczne to OK, ale do domu 1 rodzinnego, chyba warto poczytać, albo zatrudnić Fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Ciekawa jestem, czy zapraszacie do siebie serwisanta na kontrolę/regulację pracy kotła po upływie okresu bezpłatnego serwisu...Jeśli tak, to w jakim celu.. Czy kociołek trzeba jakoś dodatkowo obłużyć jeśli pracuje bez zakłóceń? Mam na myśli przeczyszczenie, podregulowanie, itd... :D Ja zaniedbalam nawet sprawę pierwszej wizyty - kocioł zamontowali mi hydraulicy i to na tyle. Pracuje rok bez problemu... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kocioł gazowy należy serwisować, najlepiej przed sezonem grzewczym. W zakres wchodzi czyszczenie komory spalania i dysz wylotowych palnika oraz ogólna regulacja kotła. Cel - utrzymanie kotła w pełnej sprawności technicznej. Wydatek niewielki, a sen spokojniejszy.

Chyba, że chcesz mieć niespodziankę w środku zimy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę w granicach 150 do 180 PLN. Gość jest solidny. Przegląd trwa około 1,5 h do 2h Kocioł jest rozkładalny na części, czyszczony, składany. Za każdym razem pomiar spalin , mocy, ciśnienia naczynka przeponowego itp. Przestawił mi moc minimalną z jaką kocioł się uruchamia tak jak chciałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...