Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Powieszenie LCD na Płycie GK


vision

Recommended Posts

Witam,

 

Przeszukałem już chyba około 77% internetu - na resztę nie mam już siły :)

Niestety, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

 

Wraz z moja ukochana postanowiliśmy wymienić "stary" LCD na "nowy".

Zbiega to się akurat z remontem pokoju - w związku z tym pomyślałem o powieszeniu LCD na ścianie.

 

Mieszkamy w płytowcu i kucie ściany dla ukrycia kabli niestety niezbyt mi się podoba:

- ciężka robota

- podobno nie bardzo można kuc w nośnych

- ryzyko, że zabraknie miejsca na nowe kable, które chce ukryć

 

Zewnętrzna listwa na kable - odpada, pomysł nie podoba się mojej ukochanej.

 

Wpadłem na pomysł postawienia ścianki z płyty gipsowo-kartonowej obudowanej ze wszystkich stron.

 

Pomysł super: miejsca na kable nie zabraknie, można fajnie oświetlić, pomalować na inny kolor.

 

Tylko jak powiesić na takiej ściance ekran LCD 40kg ????

I to jest właśnie pytanie.

 

Może któryś z szanownych forumowiczów rozwiązał podobny problem lub ma inny pomysł na powieszenie ekranu i ukrycie kabli.

Jak ewentualnie wzmocnić konstrukcję z Płyt GK aby utrzymały te 40 kg ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.. 77 % internetu?........... hehe a i tak to ja Cię znalazłam :lol: :lol:

nie wiem za bardzo o jakiej sciance mowisz , ale mozna powiesic Tv na płycie tylko trzeba ja wczesniej do tego przygotowac. A co powiesz na to że moja ścianka na dodatek kreci się! :lol: :lol: :lol:

http://images34.fotosik.pl/17/8e1f6a7dbff62086.jpg

a w środku cosik takiego-mój kochany mąż to robił sam :lol:

http://img147.imageshack.us/img147/6590/img45952vv9.jpg

na odpowiedniej wysokosci przykrecone sa jakies tam ''deski'' do ktorych bedzie przymocowany uchwyt czy co tam trzeba przykrecic do sciany? nie wiem bo jeszcze nie mam tv. ale wytrzyma na bank! doprowadzone sa kabelki, gniazdko w sciance, wneka na glosnik centr. od kina domowego, takze nie martw sie i działaj.Pozdrawiam

Nadmieniam, że jest to moj indywidualny, w 100% własny projekt i nie szukałam po necie, tylko wymysliłam, a wszyscy inni głowili sie i meczyli jak to zrobic, i zrobili:) takze wszystko mozna zrobic :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henku_wawa
Witam,

 

Przeszukałem już chyba około 77% internetu - na resztę nie mam już siły :)

Niestety, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

 

Wraz z moja ukochana postanowiliśmy wymienić "stary" LCD na "nowy".

Zbiega to się akurat z remontem pokoju - w związku z tym pomyślałem o powieszeniu LCD na ścianie.

 

Mieszkamy w płytowcu i kucie ściany dla ukrycia kabli niestety niezbyt mi się podoba:

- ciężka robota

- podobno nie bardzo można kuc w nośnych

- ryzyko, że zabraknie miejsca na nowe kable, które chce ukryć

 

Zewnętrzna listwa na kable - odpada, pomysł nie podoba się mojej ukochanej.

 

Wpadłem na pomysł postawienia ścianki z płyty gipsowo-kartonowej obudowanej ze wszystkich stron.

 

Pomysł super: miejsca na kable nie zabraknie, można fajnie oświetlić, pomalować na inny kolor.

 

Tylko jak powiesić na takiej ściance ekran LCD 40kg ????

I to jest właśnie pytanie.

 

Może któryś z szanownych forumowiczów rozwiązał podobny problem lub ma inny pomysł na powieszenie ekranu i ukrycie kabli.

Jak ewentualnie wzmocnić konstrukcję z Płyt GK aby utrzymały te 40 kg ?

 

Pozdrawiam

Zwykła płyta GK oczywiście nie utrzyma takiego ciężaru, ale montaż zrobisz przecież nie bezpośrednio na płycie, ale kołkami na ścianie (do której przykleisz następnie GK celem montażu maskownicy na kable). Czyli ciężar TV będzie oparty na ścianie/na kołkach, a nie na GK.

 

O wytrzymałość takiego montażu nie powinieneś się martwić, były już wątki jak zamontować TV w cegle dziurawce (w pustaku) - wówczas stosuje się specjalne kołki rozporowe i klejone kutwy, wątek jest tutaj. Wytrzymałość będzie zależeć od rodzaju materiału, z którego wykonana jest ściana, rodzaju kołków, ilości kołków, ciężaru TV.

 

A sama płyta GK pomoże Ci ukryć okablowanie - wytniesz bruzdę, idącą od góry od uchwytu TV zamontowanego w ścianie aż na sam dół (do kontaktu), w bruzdę zamontujesz maskownicę na kable (są w każdym markecie budowlanym i w specjalistycznych sklepach z naściennymi uchwytami TV), w maskownicy będą kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wielkie dzięki za pomysły - na 100% coś z tego będzie. Dzisiaj skocze do Castoramy i zobaczę czy jest fermacell (dzięki bartus01)

 

Jaszczurka -> super pomysł,

Henku_wawa -> wiesz, tylko płyta będzie od ściany około 10 cm.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedznio przygotowany stelarz takiej ścianki może spokojnie udzwignąć LCD.

 

Witam

Popieram przedmówce. Ja za proponuję konstrukcje drewnianą jest bardzo wytrzymała. Już kilka razy tak robiłem i nie ma prawa spaść.

 

Pozdrawiam

 

też jestem zdanie że dobrze zrobiony stelaż i odpowiednie kolki do plyt g-k utrzymaja tv ale można najpierw na stelaż przykręcic wiórówke albo osb i dopiero płyte g-k i scianka nie do zniszczesnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Można ale to dodatkowy koszt. Odpowiednia konstrukcja i KG i wystarczy. Nie wiadomo jaki to będzie uchwyt dobrze by było widzieć aby zrobić odpowiednią konstrukcje

 

Pozdrawiam

 

koszty dodatkowej płyty od strony gdzie ma byc tv jest pewnie mniejszy niż 1% całej zabawy wiec oszczednośc żadna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na piątek umówiłem się z moim kumplem stolarzem - na szczęście wczoraj wrócił z wakacji :)

I zgodnie z sugestiami pójdę w kierunku drewnianego stelażu.

Na szczęście mogę liczyć na jego około 20-letnie doświadczenie.

 

A uchwyt najprawdopodobniej to coś takiego.

 

http://img502.imageshack.us/img502/6692/arkasns8.th.jpg

 

WIELKIE DZIĘKI za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz stolarza to może zrobić ci coś takiego:

 

http://www.123cyfrowe.pl/prod/77/3945-1-1.jpg

 

Z jakiegoś egzotycznego drewna lub zwykłego drewna pokrytego ciekawą bejcą.

 

Oczywiście trzeba pamiętać o pozostawieniu miejsca na cyrkulację powietrza do chłodzenia LCD.

 

Wyjdziesz z tym do przodu, więc na dole będzie trochę miejsca na ukrycie kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...