Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja zrobiłem panele na tekturze takiej z leroy'a. Wydaje mi się, że "stukają" tak samo jak na piance, a może nawet mniej. Na razie jeden pokój. Resztę też tak zrobię.

 

pozdro

 

No wlasnie o takiej tekturze mowili instalatorzy :)

 

MARKOG

 

nie omieszkam sie pochwalic, jak poloze pierwse panele. A tak w ogole to mam plan, zeby w sypialni polozyc tekture (i tak nie zamierzam tam za duzo chodzic), u dziecka pianke, a w 3 pokoju zdecydowac sie na w miare cienka wykaldzine (podobno wbrew pozorom dobrze sie sprawdza na podlogowce, niektorzy nawet mowia, ze lepiej niz panele :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez chyba poeksperymentuje i tak na razie pokoje nie są mi potrzebne. Kupię najtanszą wykładzine i założę w zimie jak sie nie sprawdzi (czytaj bedzie zimniej) to ją wywalę i założe panele - mebli i tak nie mam na górze to zawsze moge sobie takie 12m2 rozebrac, wymienic podkład pod spodem. po prostu sezon eksperymentów sie szykuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie tez mysle, ze w razie czego wyrzuce te wykladzine ...;)

 

teraz zastanawiam sie nad wykladzina za ok 23zl - taka cienka, ale nawet "wyjsciowa". Do czasu dorobienia sie kolejnego potomka bedzie to tylko pokoj goscinny - najwyzej bede miala patent na szybsze pozbycie sie gosci w zimie :lol:

 

Jakby na to nie patrzec wyszloby to o wiele taniej niz panele - srednie panele kosztuja 40zl, do tego pianka za ok 4zl no i ewentualnie folia za 3zl (wlasnie zastanawiam sie czy ja klasc - niby ta gwarancja, ale z drugiej strony producenci paneli zawsze znajda jakies "ale" zeby nie uwzglednic gwarancji :-? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folii na pewno nie mam - sama pianka. Nie wiem co ta folia miałaby izolować chyba tylko płyny wylane od góry - ale żona lubi często przelać kwiatki inawet tam gdzie woda stała długo nic sie nie dzieje (użytkowane ponad 2 lata). Myślę że szczelność od góry załatwia pióro-wpust+wosk którym było wypełnione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folii na pewno nie mam - sama pianka. Nie wiem co ta folia miałaby izolować chyba tylko płyny wylane od góry - ale żona lubi często przelać kwiatki inawet tam gdzie woda stała długo nic sie nie dzieje (użytkowane ponad 2 lata). Myślę że szczelność od góry załatwia pióro-wpust+wosk którym było wypełnione.

 

a co to za wosk?? :o

Bo my niedlugo bedziemy klasc po raz pierwszy panele i nie slyszlam o zadnym wosku :o .

Mozesz powiedziec po krotce, jak kladles panele - np. uzywales pasow?? , bo m takie "lajkoniki" w tem temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych pasów już nie trzeba przy systema click ( a chyba wszystkie panele juz mają taki system. Zasada jest taka że skłądasz sobie cały jeden pas ( na szerokość pokoju) i cały pas wkładasz w poprzedni - oczywi ście zachowując przesunięcia. Wkłądasz pod kątem 45 st i prostując dociskają się same. A woskiem są wypełnione i pokryte pióro - wpusty w większości paneli (ja miałem Classena) i przy składaniu widać ten wosk - po pierwsze czujesz go pod palcami a po drugie przy składaniu wyciska się go trochę na zewnątrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
drogie to deczko, nie wiem czy predzej za ta kase nie wyrownalbym wylewką samopoziom. A Rezi powiesz na te płyty z "trocin" one maja 5mm, jakby tak dal 2x po 5mm :) ?

 

dodi

masa bedzie drozsza i dodatkowo wprowadzasz dodatkowa wilgośc do domu

 

 

płyty klejone w 2 warstwach przekątnie duża ilosc kleju i droższa robocizna, plyty musza byc klejone po przekatnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...