Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

Może dodam coś do wątku...spotkałem się ostatnio w internecie z koniecznością ułożenia pod panelami i podkładem dodatkowej folii paroprzepuszczalnej...Czy to naprawdę jest konieczne?? Jaką rolę ma spełniać ta folia??

Dzięki za odp.

Podłączam się pod pytanie. Na moich Classenach jest takie zalecenie. Czy aby konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może dodam coś do wątku...spotkałem się ostatnio w internecie z koniecznością ułożenia pod panelami i podkładem dodatkowej folii paroprzepuszczalnej...Czy to naprawdę jest konieczne?? Jaką rolę ma spełniać ta folia??

Dzięki za odp.

Podłączam się pod pytanie. Na moich Classenach jest takie zalecenie. Czy aby konieczne?

 

przeczytaj proszę, jakie warunki reklamacji zastrzegł producent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
W dosyć starym mieszkaniu (odziedziczonym po dziadkach) mam zamiar ułożyc panele. Problem w tym że w całym mieszkaniu (oprócz łazienki) jest ułożona podłoga wykonana z desek (nierównych i w niektórych miejscach skrzypiących) które ze względu na ich staż nie są zbyt stabilne, co odczuwalne jet przy chodzeniu po nich. Chciałbym uniknać ich zrywania i robienia wylewki bo nie wiem co zastanie mnie pod tymi deskami no i to wiąże się z kosztami i duzo dozą fatygi. Myslałem czy dobrym pomysłem nie byłoby położenie njako podkład płyt OSB ale nie wiem dokładnie jakiego typu powinny one być (nierówności sa naprawde spore). Myslę że sam podkład składający sie z maty korkowej czy też płyt podłogowych może nie wystarczyć do uzyskanai stabilnego podłoża. Proszę o poradę i z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

A co myślicie o takim rozwiązaniu: (Domek poniemiecki i podłoga z desek)

Korek techniczny 2mm, na korek ekopłyta (eko-por) 5,5mm i na to panele 7mm? Czy może korek dać na ekopłyte?

Główny cel to wyciszenie dźwięków przedostających się do pokoju poniżej. Zastosowanie waty czy innych rzeczy odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasypcie te krzywe wylewki perlitem. Kosztuje nic! Rozwiązuje wszelkie Wasze problemy.

 

Panele to membrana sporego bębna. Aby nie pozwolić, żeby zagrał, to trzeba go skutecznie podeprzeć w niezliczonych punktach odpowiednio tłumiącym drgania materiałem.

 

UWAGA: Jak jest ogrzewanie podłogowe to ten sposób odpada.

Perlit to termo i dźwięko izolacja.

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasypcie te krzywe wylewki perlitem. Kosztuje nic! Rozwiązuje wszelkie Wasze problemy.

 

Panele to membrana sporego bębna. Aby nie pozwolić, żeby zagrał, to trzeba go skutecznie podeprzeć w niezliczonych punktach odpowiednio tłumiącym drgania materiałem.

 

UWAGA: Jak jest ogrzewanie podłogowe to ten sposób odpada.

Perlit to termo i dźwięko izolacja.

Adam M.

 

Kiedy ja nie mam wylewki, tylko zdrową i równą podłogę z desek :) Perlit można by wysypać pod samymi deskami, ale podłogi nie będę zrywał. Dla pewności każdą deskę przykręciłem do legarów wkrętami 70mm żeby całość jeszcze bardziej usztywnić. Podłoga nie skrzypi i nie wygina się co mnie bardzo cieszy, tylko chcę maksymalnie wyciszyć pokój gdy będą już panele. Już teraz jest cicho i w pokoju poniżej nie słychać za wiele z góry. Wiem że kroki chodzenia po panelach nie da się w 100% wyciszyć lecz same dźwięki z pokoju przedostające się przez podłogę tak.

Macie jeszcze jakieś doświadczenia z korkiem lub płytami ekopor? Zastanawia mnie zastosowanie tych dwóch materiałów tylko nie wiem w jakiej lepiej je ułożyć kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam! Mam dom poniemiecki z lat 30-tych, częściowo podpiwniczonych. Pod podłogami z desek drewnianych na części niepodpiwniczonej znajduję się tzw. pustka. 60cm pod podłogą znajduję się naturalny grunt. Fundamenty domu wykonane są z cegły klinkierowej.

Na takiej podłodze chciałbym położyć panele, ale nie wiem jakiego użyć podkładu. Czy z płyt z tworzywa sztucznego, czy z płyt drewnopodobnych, a może pianki? Na jednej z podłóg mam podkład z miękkiej płyty pilśniowej i czuć w tym pokoju stęchliznę. Proszę o radę!

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stęchlizny to obawiam się, zę tzreba bedzie zerwać - zlokalizowac gdzie wilgoć podchodzi

 

Natomiast co do podkładu to dokładnei jak napisał Makary, gruba folia - choc moze nie koniecznie ta do oczek :wink: wywinąć ją jak najwięcej na ściany, podkład korkowy i panel - a folię obcinamy tuż przed listwowaniem.

Jeśli podłoże jest mocno zawilgocone - lub ciągne wilgoć wtegu przed całą operacją należało by użyc jakiegos specyfika przeciwwilgociowego aby uszczelnić "pory" w podłożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pan od wykończeniówki "zapomniał" :evil: położyć folię pod panele. Dał jedynie płytę, którą w tym celu zakupiłam. Na szczęście zrobił tylko w ten sposób 1 pokój. Pytanie- czy jutro koniecznie zlecić mu demontowanie całości, czy zaryzykować i zostawić. Panele są woskowane, classena, nie klejone. Wylewka jest już sucha, pod nią jest styropian i folia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...