Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja się zdecydowałem na płyty podpodłogowe EKO z Barlinka. Trochę drogie - 45zł paczka 7m2. Jak się będą sprawować będę wiedział w marcu. Przekonała mnie dość wysoka izolacja akustyczna. A co do właściwości cieplnych to do ogrzania pomieszczenia jest potrzebna taka sama ilość ciepła, niezależnie od stopnia izolacji podłogi. Mam niezależne sterowanie temperaturą w pomieszczeniach więc z utrzymaniem temperatury nie powinno być problemu. Co prawda rzez podłogę z większą izolacją będzie płynąć więcej wody ale za to będzie miała na powrocie wyższą temperaturę. Nieco obniży to sprawność instalacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do właściwości cieplnych to do ogrzania pomieszczenia jest potrzebna taka sama ilość ciepła, niezależnie od stopnia izolacji podłogi.

Nie jestem przekonany, do tej tezy. Czym lepsza izolacja podłogi, tym więcej ciepła oddajesz w grunt. Pytanie oczywiście, jaką masz izolację pod podłogą, bo jeżeli jest to np. 20cm styropianiu to i tak jego izolacyjność jest wielokrotnie większa.

 

I jeszcze sam ze sobą podyskutuję - ciepło unosi się do góry, więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany, do tej tezy. Czym lepsza izolacja podłogi, tym więcej ciepła oddajesz w grunt. Pytanie oczywiście, jaką masz izolację pod podłogą, bo jeżeli jest to np. 20cm styropianiu to i tak jego izolacyjność jest wielokrotnie większa.

Styropian 2 x 5 cm + 3 cm z folią alu do podłogówki. Co prawda nie jest to 20 cm ale i tak wielokrotnie więcej.

 

I jeszcze sam ze sobą podyskutuję - ciepło unosi się do góry, więc?

Niestety to nie jest prawdą. Ciepło płynie po linii najmniejszego oporu (jak wszystko w przyrodzie np prąd i woda) tylko człowiek jest taki durny, że sam sobie ciągle stwarza jakieś przeszkody :evil: .

Teoria o unoszeniu się ciepła do góry jest związana z konwekcją, a to chodzi głównie o to, że gazy i ciecze o wyższej temp mają niższą gęstość i przemieszczają się do góry (nie sprawdza się w wodzie w temp od 0'C do bodajże 4'C :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam wątek bo dalej nie wiem co dac pod panele mając ogrzewanie podłogowe. Przyklejenie nie wchodzi w rachubę- strasznie drogi jest klej.

 

I weź tu człowieku tłumacz i doradzaj . Toż napisałem ci daj najzwyklejszą tekturę falistą i będziesz miał najlepiej i najtaniej . Czego ty jeszcze szukasz ? Zadzwoń do NASA moze oni mają cos ekstra :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem piankę z dziurkami na ogrzewanie podłogowe. Co o tym myślicie?

 

IZO-FLOOR THERMO

Izo-Floor Thermo to specjalistyczny podkład nad ogrzewanie podłogowe wykonany z XPS. Dzięki zastosowaniu systemu rowków i otworów, grubości 1,6 mm oraz podwyższonej gęstości gwarantuje wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, zachowując jednocześnie wszystkie zalety, jakie oferuje ekstrudowany polistyren.

 

Zastosowanie:

 

Podkład przeznaczony jest pod podłogi pływające, w pomieszczeniach, w których zastosowano ogrzewanie podłogowe. Polecany do deski trójwarstwowej.

 

 

Dane materiałowe

Materiał polistyren ekstrudowany (XPS)

Gęstość 67kg/m3

Grubość 1,6mm

Waga 0,108kg/m2

Pozostałe dane Nad ogrzewanie podłogowe

 

http://www.arbiton.com/uimages/produkty/izofloor/thermo/rolka5.jpg

 

znam bo go sprzedawałem.

Jest to bardzo dobry produkt jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe.

jego struktóra nie zatrzymuje ciepła i działa jakby podłoga była przyklejona.

Podkład ten też dobrze "wygłusza stukanie" wiec bardzo go nie słychać.

 

Mogę go spokojnie polecić

 

Pozdrawiam

 

http://www.paneleiwykladziny.e-biznes.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

W pokoju u dzieci ( w bloku na 3 piętrze) mamy wykładzinę. Do tej pory sprawdzała się super. ciepło na podłodze mimo że blok ma nieszczelności na stykach płyt i jest nieocieplony, tłumila dzwięki, ale dzieci podrosły i coraz więcej ciastoliny, plasteliny , farbi i innych tego typu "brudów" wylądowało w wykładzinie. Wyglada to fatalnie.

Pranie? ale za chwilę problem wróci

Panele? ale sąsiedzi z dołu wścieklizny dostaną.

Nie chcemy w to ładować kasy 9korek np) bo w perspektywie półroku roku mieszkanie sprzedamy

 

Czy mogę zatem położyć panele na wykładzinę dywanową ? (pod wykładziną jest ta zielona pianka pod panele, a sama wykładzina jest równa i bez wzorku, oczywiście wpierw byłaby wyczyszczona z różnych "drobinek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele było już postów na temat ogrzewania podłogowego i kładzionego na nim drewna i paneli podłogowych, jednak ostatnio usłyszałem w jedny ze sklepów z podłogami opinię że nie powinno sie kłaść parkietu zaraz po ukończeniu domu, tylko dopiero po wysezonowaniu czyli po 3-4 latach a do tego czasu najlepiej najtańsze panele a pod nie czarny Pianomat przystosowany do ogrzewania podłogowego, bo jest paro przepuszczalny i dobrze będzie odprowadzał wilgoć z posadzki. Czy ktoś kładł parkiet na wylewki odrazu czy czekaliście te 3 lata to po pierwsze a po drugie czy ktoś ma Pianomat pod panelami na ogrzewaniu podłogowym? Jak to się sprawdza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, pytanie nie cierpiące zwłoki.

Mata pod panele (taka zielona eko....coś:oops: ) została położona, i mąż po pewnym czasie zauważył w instrukcji, że powinna być kładziona po katem 45 stopni - czyli po skosie, aby dylatacje paneli nie pokrywały się z dylatacjami maty.

I - przekładać te maty, czy zostawić w prostokącik - jak są teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...