Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jest pianka wyglądająca jak papa termozgrzewalna... czarna... z wierzchnią warstwą poślizgową z przezroczystej folii a od spodu coś jak flizelina... bardzo ładnie wygłusza ale niestety droooga... chyba prawie 30zł/m2... dostępna w sklepach Komfort... jeden raz w życiu ją kładłem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
a ja korek.

a jaka grubość korka?

 

i czy w ogóle to ma znaczenie? Możecie coś na temat napisać, bo szukam i szukam i jakoś nie mogę znaleźć...

Do wyboru mamy:

korek z Leroy Merlin, 1.8mm, za ok. 8 zł/m^2

korek z Komfortu, 4 mm, za 20 zł/m^2

róznica jest zauważalna, a efekt? Czy ten grubszy korek rzeczywiście zapewni większy komfort cieplny, akustyczny? Czy ten grubszy korek to tylko sens ma wtedy gdy wylewki krzywe/zapaskudzone tak żeby zredukować niedoskonałości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

W marketach budowlanych powtarzają się dwa główne rodzaje podkładów ( nie licząc tektury i korka) - jeden to "zwykła" pianka w rolkach, drugi to arkusze pianki , ale o innej strukturze (najczęściej koloru zielonego i ciemnoszarego). Pod oba tworzywa zalecana jest folia paroszcze

Mam równe i suche podłoże - wylewki z miksokreta. Co będzie lepszą izolacją cieplną i akustyczną pod panele laminowane (stosunek ceny do jakości)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

jaki macie - proponujecie podkład pod panele podłogowe?

 

czy jest różnica w płycie eko, czy może zwykła pianka?

 

obecnie w mieszkaniu mamy 5,5 mm płyty eko i do tego mi najblizej

 

dryga sprawa - czy można nie stosować listwy łączeniowej - progu i przechodzić z pomieszczenia do kolejnego bez tegoż progu?

 

i jeszcze jedno - czy na obecnie wylany beton - posadzkę położyć czarną folię, na to podkład i panele, czy może ta folia jest zbędna?

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki macie - proponujecie podkład pod panele podłogowe?

Ja mam sztywne "coś"... jak styropian... w arkuszach... czarne... W dwóch pomieszczeniach mam mate, wszystko 3mm. Pianke mi odradzano, jako najgorszy materiał, który najszybciej się zużywa i zbija...

 

dryga sprawa - czy można nie stosować listwy łączeniowej - progu i przechodzić z pomieszczenia do kolejnego bez tegoż progu?

Jeśli nie będzie listwy, to będzie dziura. Więc jak chcesz mieć dziurę... A dziura musi być, bo musi być dylatacja paneli pomiędzy pomieszczeniami.

 

i jeszcze jedno - czy na obecnie wylany beton - posadzkę położyć czarną folię, na to podkład i panele, czy może ta folia jest zbędna?

 

Folia jest bezwzględnie konieczna, jeśli w razie "czegoś" będziesz po kilku latach reklamował produkt na podstawie gwarancji. Producent wymaga kładzenia folii.

Swoją drogą... ciekawe co jest w przypadku gdy panele kładzie się na posadzce z ogrzewaniem podłogowym - wtedy folii nie można dawać... więc co z gwarancją.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia jest bezwzględnie konieczna, jeśli w razie "czegoś" będziesz po kilku latach reklamował produkt na podstawie gwarancji. Producent wymaga kładzenia folii.

Swoją drogą... ciekawe co jest w przypadku gdy panele kładzie się na posadzce z ogrzewaniem podłogowym - wtedy folii nie można dawać... więc co z gwarancją.....

I jak to ma się w przypadku podłoża na płytach OSB, które raczej nie powinny być odcięte folią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie by pod panele dać miękką płytę pilśniową w celu dodatkowego wyciszenia podłogi. robił ktoś z was coś takiego.

 

Witam

Oczywiście że można. W sprzedaży są nawet takie maty. Tylko na goły beton daj grubą folie następnie płytę pilśniową, a na to dopiero panele.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dryga sprawa - czy można nie stosować listwy łączeniowej - progu i przechodzić z pomieszczenia do kolejnego bez tegoż progu?

Jeśli nie będzie listwy, to będzie dziura. Więc jak chcesz mieć dziurę... A dziura musi być, bo musi być dylatacja paneli pomiędzy pomieszczeniami.

 

 

Wydawało mi się, że dylatacja zależy od wielkości podłogi, a nie od ilości pomieszczeń.

Między dwoma pokojami nie mam ani listwy, ani dziury i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Tak,my tez mamy kupione takie płyty,a pianke nam odradzali mowiac,ze po jakims czasie sie utlenia.

 

Pianka się utlenia w czasie krótszym od folii o jakieś 100 lat. Wciskają bzdury.

Czy to nie byli handlowcy? A może jacyś dziwni od paneli?

Jak pianka się utleni to dawno tych paneli tam nie będzie.

____________________________________________________

vanitas vanitatum et omnia vanitas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...