Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam doswiadczenie i z pianka i z tymi plytami - jesli chodzi o wygluszenie - olbrzymia roznica na korzysc tych plyt. zwlaszcza o grubowsci 7mm, bo bywaja i ciensze...

 

a co do pianki to chyba nie chodzi o "utlenianie" tylko "ugniatanie" :-)

 

oczywiście płyty i zdecydowanie płyty. Pianka wtedy gdy nie ma możliwości podnieść posadzki.

Chyba ten ktoś miał na uwadze ugniatanie.

______________________________________-

vanitas vanitatum et omnia vanitas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dac pianke folie i panele czy bez foli moze byc?

 

Autoryzowany montażysta sieci handlowej "Fachowiec" - w prywatnej rozmowie - odradzał zakup tej najtańszej pianki/piankofolii. Podobno szybko traci właściwości tłumiące i izolacyjne - podczas użytkowania paneli /pod wpływem wielokrotnego nacisku/ robi się z niej "papier toaletowy" i traci swoje właściwośći. Lepsza jest ta druga pianka, w arkuszach (zielona , grafitowa) - ma inną "konsystencję" i pewnie to też inne tworzywo, choć popularnie i na to i na to mówi się "pianka".

Folia paroszczelna jest konieczna - to warunek gwarancji większości paneli laminowanych (pamiętać o odpowiednich zakładach ~30 cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, dlaczego ten watek nie powstal 2 miesiace temu???

 

kupilam panele, bez zastanowienia wzielam tez pianke ktora zaproponowali w sklepie. Jakos nie przyszlo mi do glowy zeby sie bardzej zainteresowac. W starym mieszkaniu mialam grubsza ekoplyte czy jak to sie tam zwie, a teraz zwykla pianke i roznica w stukaniu jest ogromna. Wczesniej nie wiedzialam o co ludzom chodzi z tym stukaniem paneli bo u mnie to bylo prawie nieslyszalne, no a teraz niestety juz rozumiem doskonale :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym i tak polozyla folie - po co ryzykowac, ze stara drewniana podloga bedzie miala jakies zmiany wilgotnosci? folia powinna izolowac nowa podloge od jakichkolwiek zmian... przeciez to minimalna grubosc i jest bardzo tania, nie widze powodu aby z niej rezygnowac?

Na parterze jak najbardziej na pietrze w ogóle nie widzę sensu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli panele kładzie się na starą drewnianą podłogę, to folii się nie daje :wink:

Obojętnie czy są to panele laminowane czy drewniane proponuję folię PE o grubości 0,2 mm . Drewno jest higroskopijne, wciąga i oddaje wilgoć. Jezeli będziesz miała podłogę drewnianą o wilgotnosci 12% lub więcej to panele wyssają tą wilgoć i zaczną pęcznieć.

Podłogi w tym drewniane muszą być równe. Na długości 2m zagłębienia nie większe niż 2mm w innym przypadku może dojść do wyłamywania sie zatrzasków w panelach. Przy dużych nierównościach nie pomogą nawet 7mm ekopłyty których ścisk jest ograniczony. Wtedy cyklinowanie egalizujące (wyrównujące).

Jeżeli jest to na parterze np. nad zimną i wilgotną piwnicą albo parter leży na gruncie rodzimym wtedy zwykła 0,2mm folia może nie wystarczyć.

_____________________________________________

vanitas vanitatum et omnia vanitas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się do ułożenia paneli w pokoju. Z tym pokojem łączy się kuchnia i przedpokój i są tam ułożone kafelki (i jeszcze kawałek w pokoju gdzie będzie kominek). Wysokość ułożonych kafelek od wylewki to 22mm. Panele z tego co się orientuję mają grubość max 10mm.

Więc moje pytanie jest co mam dać jako podkład pod panele aby uzyskać ten sam poziom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem o tym aby dać podwójnie jakiś podkład, tylko nie wiedziałem jak to się będzie zachowywać. Skoro jest to wypróbowane to spoko.

Mam jeszcze pytanko gdzie na necie można znaleść takie ekopłyty? Jakiś sklep albo nazwa producenta. Chciałbym zrobić rozpoznanie jakie są grubośći i jaka cena.

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam! W końcu zdecydowałąm sie na panele do salonu, firmy quick-step 8mm AC4. Teraz zastanawiam się co położyc pod nie ,żeby były jak najlepsze w użytkowaniu. Lepiej położyc naturalny korek, czy piankę, a może jakąś taka matę z wyciszającym brzegiem? Jakie są wasze doświadczenia na ten temat?Ile mm podkładu najlepiej dac. Muszę połaczy panele z gresem. Niestety gres został przyklejony na cienką warstwę kleju i wychodzi mi na to, że najmniejszy spadek będzie jak dam podkładu tylko 2mm czy to nie będzie za mało???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...