Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam pytanie czy przy ogrzewaniu podłogowym można stosować płyty podkładowe czy też lepiej pianomat. Coś takiego polecano mi w sklepie http://www.pianomat.pl/pianomat_floor_description.php Ten szary podobno jest do podłogówki, tylko czy dobrze wygłusza tego nie wiem

 

no wlasnie co stosowac pod panele na ogrzewanie podlogowe?

czy w taki przypadku rowniez nalezy stosowac folie?

pozdr

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam folię i podkład korkowy - sprawdza się przy gładkiej wylewce bo w sumie jest dość cienki (o ile dobrze pamiętam 1,8mm)

 

Ja kupiłem panele Pergo z 1 mm warstwy wygłuszającej, przyklejonej pod panelem. Do tego kupiłem matę korkową 2 mm. Ale tak sobie myślę, czy "dla pewności" nie kupić jeszcze płyt z tworzywa sztucznego 3 mm dla dodatkowego wygłuszenia. Czy taka kombinacja: folia + płyta 3mm + korek 2mm + panele z "filcem" 1mm ma w ogóle sens? A może sama folia + korek wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas sie. zastanawiam czy podkład korkowy 2mm wystarczy, czy nie lepiej już położy pianki...chyba najlepiej byłoby położy podkład korkowy 4mm, ale cena jest zabójcza, w Komforcie 20zł, czyli przy 40m wyjdzie 800zł za sam podład, cos za drogo.....

 

Mam identyczne dylematy. Ja kupiłem korek 2mm na Allegro za ok. 5 zł/m. Po tyle samo są np. w Komforcie płyty 3mm Arbitonu, natomiast korek 2mm jest tam za 10 zł/m. Wylewkę mam równą jak stół więc zdecydowałem się, że położę folię + korek 2mm + panele. Nie sądzę, by efekt był gorszy niż folia + płyta Arbitonu 3mm + panele. A nie sądzę, by był sens płacenia 3-4x więcej za korek 4mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Będę miał panele "prawie drewniane" :lol: :wink: na podłogach w sypialniach, ale wkurzają mnie takie stukające.

Jaka jest dobra metoda wyciszenia paneli? W sklepach widziałem piankę, cieniutki styropian, korek, tekturę, filc... coś jeszcze znacie? Co jest skuteczne? Czy grubość paneli ma znaczenie? To jakie brać, 7mm, 8mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi stukającymi panelami ??

 

Mam ja i około mnóstwo moich znajomych i nikomu nie stukają :o :oops:

 

Co może stukać, bo ja chyba nie bardzo rozumiem - mam stare (klejone) i nowe (clicki), mam na dużej powierzchni i małej - właśnie uciszyłam wszelkie urządzenia hałasujące (z domownikami włącznie :o :lol: ) pospacerowałam i nijak nie chcą stukać :evil: :evil: Może dlatego, że w laciach a nie w szpilkach chodzę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

jaki zastosować podkład pod panele - czy te grube pianki pvc zdaje się że 5 mm czy może jednak lepiej te płyty ekologiczne (zielone)

 

no i na posadzkę dawać folię budowlaną czarną czy można dać paroizolacyjną żółtą który wykorzystuje się do ocieplania poddasza?

 

czy ma to jakiekolwiek znaczenie?

 

czego unikać układając panele podłogowe no i może jakieś merytoryczne wskazówki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowac z pianek pod panele na rzecz tych grubszych podkładów 5 mm, eko coś tam, barlinek ma takie, są tez tańsze

Folie paroizolacyjną na wylewke,

Rozważyc klejenie paneli na łączeniach bo nieklejone wcześniej czy później skrzypią :evil:

Dylatacja przy scianach

W okolicach okien tarasowych pomyslec o masywnej pytce gresowej itp.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartus01 napisał

Zrezygnowac z pianek pod panele na rzecz tych grubszych podkładów 5 mm, eko coś tam, barlinek ma takie, są tez tańsze

a ja mam odmienne zdanie, tylko minimalna pianka /oczywiście jeśli mamy dobrze zrobioną wylewką/ w bloku zastosowałem te grubsze podkładki, krew mnie zalewa jak stąpam po nich, uginają się, głuchy stukot na nich taki,

dlatego w domu dałem tylko folię i piankę i nareszcie jest OK.

raz że taniej dwa że nareszcie nic się nie ugina pod moimi stopami :wink:

 

Tak więc jak widzisz Robak kilka postów i już odmienne zdania a decyzję musisz podjąć Ty :wink:

Może jeszcze tylko taka wskazówka

ja układałem panele całymi rzędami, od ściany do ściany, bierze się monttuje cały rząd i dosuwa się do już zamontowanych, super się układa i bardzo szybko, mnie doradził ten sposób gość co zawodowo montuje panele, polecam naprawdę dobrze idzie.

Powodzonka życzę w rozwiązywaniu dylematów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...