Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podpowiedzcie proszę jaką piankę stosować pod panele. Zwykłą 3 mm, czy lepiej dołożyć trochę i dać grubszą. Widziałam pianki z folią i bez. Doradźcie coś. :roll:

Zasadniczo co kolwiek nie podłożysz to stukania nie wyeliminujesz nawet w 20%.

Wszystkie maty te z korka i te z tworzyw sztucznych a także te z materiałów ekologicznych wyciszają w zakresie tykania zegara ściennego czyli około 18-22dB.

Aby zlikwidowac hałas paneli należałoby je przykleic do podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek

przedobrzyć też jest źle, ja tak zrobiłam :oops:

ułożyliśmy panele na 3 warstwach:

wykładzina dywanowa /co prawda cienka, tzw. remontowa/, folia, gąbka

stukanie słychać i za równo też nie jest :-? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

 

Mam zamiar spróbować (w pierwszej kolejności w sypialni) wyłożyć samemu panele podłogowe. Co mam pod nie dać?? Widziałem w sklepie jakieś folie, pianki, maty. Co zastosować?? Nie wiem czy o ważne ale moja podłoga wygląda tak: chudziak,styropian, wylewka z siatką i jeszcze folia budowlana ale nie pamiętam czy pod czy nad styropianem.

 

Pozdrawiam

 

Puszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar spróbować (w pierwszej kolejności w sypialni) wyłożyć samemu panele podłogowe. Co mam pod nie dać?? Widziałem w sklepie jakieś folie, pianki, maty. Co zastosować?? Nie wiem czy o ważne ale moja podłoga wygląda tak: chudziak,styropian, wylewka z siatką i jeszcze folia budowlana ale nie pamiętam czy pod czy nad styropianem.

 

Pozdrawiam

 

Puszka

 

 

Nie piszesz o podłogówce więc ja bym zaproponował folię, maty lub korek i panele. Mata lub korek pozwoli wyrównać lekkie nierówności i dodatkowo odizolować się termicznie od wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar spróbować (w pierwszej kolejności w sypialni) wyłożyć samemu panele podłogowe. Co mam pod nie dać?? Widziałem w sklepie jakieś folie, pianki, maty. Co zastosować?? Nie wiem czy o ważne ale moja podłoga wygląda tak: chudziak,styropian, wylewka z siatką i jeszcze folia budowlana ale nie pamiętam czy pod czy nad styropianem.

 

Pozdrawiam

 

Puszka

 

 

Nie piszesz o podłogówce więc ja bym zaproponował folię, maty lub korek i panele. Mata lub korek pozwoli wyrównać lekkie nierówności i dodatkowo odizolować się termicznie od wylewki.

 

 

Podłogówki brak

 

Tam gdzie jest podłogówka poleciały płytki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sprawdzić jaka jest wysokość płytek po wyłożeniu bo w castoramie widziałem że na wylewke leci folia a potem różne maty albo korek i wszystko jest różnej grubości. Płytki mam juz w yłożone wiec zmierze bez problemu a jak kupie panele i bede znał ich grubość to dobiore mate korek lub pianke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek układania prostopadle do większych okien.

Z podkładem jest trudniej:

 

- brak podkładu i klejenie paneli do betonu

-> cichsze w chodzeniu

-> brak możliwości wyrównania nierówności

 

- podkład z pianki/płyt ekologicznych

-> głośniejsze w chodzeniu.

-> jakaś szansa na wyrównanie nierówności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja mam pytanie czy przy ogrzewaniu podłogowym można stosować płyty podkładowe czy też lepiej pianomat. Coś takiego polecano mi w sklepie http://www.pianomat.pl/pianomat_floor_description.php Ten szary podobno jest do podłogówki, tylko czy dobrze wygłusza tego nie wiem

 

no wlasnie co stosowac pod panele na ogrzewanie podlogowe?

czy w taki przypadku rowniez nalezy stosowac folie?

pozdr

rafal

 

ponawiam pytania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...