Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

Płyty arbitona : podkład Izo floor 3 mm - jest bardzo dobrym rozwiązaniem , na równe i nie równe podłoża . myślę że wydanie na korek 10 zł / m2 pod panele za 30- 40 zł ( można dać i więcej) jest lekką przesadą .

Zamontowałem dużo podłóg na Izo 3mm i jest zdecydowanie lepszy niż pianka i folia a nie wiele ustępuje korkowi czy innemu podkładowi za 10 - 12 zł .

Pozdrawiam

 

 

[ moderowano - reklama ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wg mnie, kolejność wartw powinna wyglądać następująco: folia paroizolacyjna, pianka, panele podłogowe.

 

Jeżeli jest już połozona np wykładzina to można na niej (zamiast folii), pianka natomiast musi być.

 

Pozdrawiam

Najgorsze co może być to kłaść panele na wykładzinę pełną roztoczy i brudu. Nikt nie kładzie paneli jakichkolwiek czy drewnianych lub laminatowych na nową wykładzinę.

Wykładzinę usunąć wyrównać podłoże zgodnie ze wskazówkami producenta i ułożyć z zaleceniami producenta. Wtedy można myśleć o gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty arbitona : podkład Izo floor 3 mm - jest bardzo dobrym rozwiązaniem , na równe i nie równe podłoża . myślę że wydanie na korek 10 zł / m2 pod panele za 30- 40 zł ( można dać i więcej) jest lekką przesadą .

Zamontowałem dużo podłóg na Izo 3mm i jest zdecydowanie lepszy niż pianka i folia a nie wiele ustępuje korkowi czy innemu podkładowi za 10 - 12 zł .

Pozdrawiam

 

 

[ moderowano - reklama ]

 

Należy zwrócić uwagę na wielkość nierówności. Płyty te nie wyrównują nierówności powyżej 2 mm. Czytać zalecenia producenta!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Swoją drogą... ciekawe co jest w przypadku gdy panele kładzie się na posadzce z ogrzewaniem podłogowym - wtedy folii nie można dawać... więc co z gwarancją.....

 

O kurde, nie wiedzialam... A co się może stać? :-?

U nas w salonie podłogówka jest tylko przy oknie tarasowym na powierzchni około 1 x 3 m, cały salon to ok. 30 mkw. Na całości są panele, pod nimi podkłady pilśniowe, a pod nimi folia na betonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie kupujcie pianki pod panele ani barlinek. Najlepsze sa materiały mało odkształcalne czyli prasowane wióry (paździeż) albo korek. Pianka przy brzegach ścian, futryn nie jest udeptana w odróżnieniu od miejsc po których się chodzi i właśnie dlatego panele czy barlinek opierając sie o piankę na brzegach, wiszą w powietrzu w miejscach uczęszczanych i zaczynają skrzypieć i chodzi sie po takich "balonach" w przejsciach lub korytażach (a nawet na duzych powierzchniach jest odczuwalne)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
nigdy nie kupujcie pianki pod panele ani barlinek. Najlepsze sa materiały mało odkształcalne czyli prasowane wióry (paździeż) albo korek. Pianka przy brzegach ścian, futryn nie jest udeptana w odróżnieniu od miejsc po których się chodzi i właśnie dlatego panele czy barlinek opierając sie o piankę na brzegach, wiszą w powietrzu w miejscach uczęszczanych i zaczynają skrzypieć i chodzi sie po takich "balonach" w przejsciach lub korytażach (a nawet na duzych powierzchniach jest odczuwalne)

Marne masz o tym pojęcie..chcesz komuś wmówić że jeśli da załóżmy 3mm piankę i w pomieszczeniu 6x6 metrów na środku "udepcze się" do 1mm to te 2 mm różnicy powoduje pływanie paneli? :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ułozylismy 20m podłogi. Poniewaz panele kładlismy na ogrzewanie podłogowe nie połozylismy folii.

Mamy pianomat (3mm) na ogrzewanie podłogowe + 9mm panela balterio.

Super sie chodzi bo nie stłukaja tak mocno :lol:

 

Można bez folii ?

Taki np. Classen w karcie gwarancyjnej wymaga paroizolacji. :roll:

http://www.ruckzuck.pl/pliki/Karta%20gwarancyjna.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstępnie skłaniam się do korka 2 mm, cena całkiem przystępna ok. 5,50 za metr.

Podłoga jest dosyć równa, zatem nie obawiam się o właściwości wyrównujące podkładu. Jednak nie jestem pewny, czy to wystarczy do wytłumienia stukania (na tyle na ile jest to możliwe w przypadku paneli oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...