Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja właśnie wczoraj kupiłam panele i też doradzano mi taki podkład( zmielone liście jakby i sprasowane) o grubości 5,5 mm. Pianka się po dłuższym czasie ulatnia i panele bardziej podobno pod nią skrzypią.

 

A czy słyszeliście coś na temat ułożenia paneli w jakiś sposób że nie widać łączeń...jak to ma być poziomo pionowo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wczoraj kupiłam panele i też doradzano mi taki podkład( zmielone liście jakby i sprasowane) o grubości 5,5 mm. Pianka się po dłuższym czasie ulatnia i panele bardziej podobno pod nią skrzypią.

Ten podkład to z Barlinka czy innej firmy?

A czy słyszeliście coś na temat ułożenia paneli w jakiś sposób że nie widać łączeń...jak to ma być poziomo pionowo ??

Chyba chodzi o to, aby były prostopadle do okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: tektura falista (taka "z powietrzem między warstwami papieru") jest całkiem niezłym izolatorem. Niktóre źródła twierdzą, że lepszym niż cienka pianka. Dodając do tego spore ryzyko stworzenia "pudła rezonansowego" pod podłogą, ja wybrałem piankę. Oczywiście sama pianka nie pomoże wyciszyć paneli, jeśli posadzka nie będzie równa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą metodą wyciszenia paneli jest... ich usunięcie ;-)

Niestety podłoga pływająca zawsze będzie hałasować, im lżejsza tym bardziej, no a panele są bardzo lekkie... Można oczywiście minimalizować skutki - podstawa, to likwidacja przestrzeni pod panelami, czyli jak najrówniejsza posadzka + podkład eliminujący dodatkowo mikronierówności. Idealnie nie będzie, ale da się z tym żyć przynajmniej. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien forumowicz, o ile mnie pamiec nie myli byl to NJerzy, planowal dac pod panele pape termozgrzewalna. Wydaje sie byc idealnym materialem - gesta i elastyczna, czyli dobrze tlumi, a jednoczesnie dobrze przewodzi cieplo.

 

Pomysl wydaje mi sie godny rozwazenia. Problemem moze byc jedynie potencjalne "zapach" smoly, ktory moglby byc wyczuwalny po uruchomieniu ogrzewania. Dlattego ja sie na razie wstrzymalem, az NJerzy rozwiazanie przetestuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowal dac pod panele pape termozgrzewalna. Wydaje sie byc idealnym materialem - gesta i elastyczna, czyli dobrze tlumi, a jednoczesnie dobrze przewodzi cieplo.

Pomysl wydaje mi sie godny rozwazenia. Problemem moze byc jedynie potencjalne "zapach" smoly, ktory moglby byc wyczuwalny po uruchomieniu ogrzewania. Dlattego ja sie na razie wstrzymalem, az NJerzy rozwiazanie przetestuje

 

to żart jakiś ?

większego idiotyzmu nie słyszałem

 

michalsiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie , pływająca podłoga zawsze bedzie miała stukanie z " pustej przestrzeni"

Oczywiscie w miekkich " bamboszkach " nie slychac tego , dlatego pewnie nieraz posiadacze paneli wypowiadaja sie ze nic u nich nie stuka. Ale wystarczy wejsc w butach - koszmar.

Jak przypomne sobie rozne " imieniny u cioci " święta , czy inne imprezy u osób ktore mają panele na podlodze to koszmar. No bo chyba nikt nie kaze gosciom na przyjęciu sciagac butów ( elegancki pan w garniturze bez butow , albo wystrojona pani bez butów , hahahahha )

Wiec zupelne wyeliminowanie problemu to tylko jakakolwiek podloga ale przyklejona do posadzki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi stukającymi panelami ??

 

Mam ja i około mnóstwo moich znajomych i nikomu nie stukają :o :oops:

 

Co może stukać, bo ja chyba nie bardzo rozumiem - mam stare (klejone) i nowe (clicki), mam na dużej powierzchni i małej - właśnie uciszyłam wszelkie urządzenia hałasujące (z domownikami włącznie :o :lol: ) pospacerowałam i nijak nie chcą stukać :evil: :evil: Może dlatego, że w laciach a nie w szpilkach chodzę??

 

też mam jakieś dziwne bo nie stukają :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem płyte pilśnową pod panelami

panele nie stukają - tewelacja

tylko problem jeden

pilśnia nie jest zbyt dobra na podłogówkę - przynajmniej tak mi się wydaje

 

pomyślałem co by było gdyby w pilśni zrobił kilkadziesiąt otworów?

wtedy pzwodność cieplna wzrasa a stuków nie będzie

 

ps

ponoć gdzieś jest wątek - co dać pod panele które są na podłogówce tak aby nie stukało - czy ktoś podeśle linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!

Jestem na etapie przygotowania do układania paneli. Czytałem kilka artykułów na ten temat i w wielu z nich fachowcy piszą że należy zastosować folię pod piankę i panele by uniknąć zawilgocenia desek.

Niby ok jest w tym jakaś logika, ale przecież jeśli będę miał wilgoć idącą z podłogi to jeśli napotka ona folię i się przed nią zatrzyma to będziemy mieli grzybka pod panelami. Tak sobie to wykombinowałem, no chyba że należy zastosować jakąś folię paroprzepuszczalną czy coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...