Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Mam pytanie czy pod panele można położyć eko plyty 7mm i na to korek 2 - 3 mm? Chodzi mi o podwyższenie poziomu podłogi. Czy taka podłoga nie będzie za bardzo się ugniatać, nienaturalnie stukać itp?

 

Nie należy stosować podkładu na podkład bo będziesz miał strasznie głośną podłogę . Myślę że lepszym rozwiązaniem będzie ( jeżeli chcesz się z czymś zrównać ) zastosowanie szerszej listwy progowej która zniweluje nierówność .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Gość kapoczta
W obi widziałem podkład o przenikalności termicznej 0,22 m2xK/W. Zastanawiam się czy 5mm grubości podkład może mieć współczynnik przenikania podobny do 15cm styropianu ? Zastanawiam się jednak nad jednostką ? Może jednak to nie standardowe k ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

jestem na etapie wyboru podkładu pod panele (classen). no i jest taka stronka gdzie są dosyć ciekawe podkłady ale mam bół głowy normalnie. Jedne redukują , jedne drugie lepsze na dzwiek transmisyjny, trzecie na odbity. itd. No i nie wiem czy one są dedykowane do paneli ze swojej stajni czy do kazdych mozna zamontowac i bedzie to spelniac swoją role ? ta folia paroizlolacyjna tez nie glupia. a oto stronka, http://www.panele-podlogowe.eu/index/5/podklady_podlogowe/id poradzi ktos ? aha, panele mają 8mm

 

jest jeszcze cos takiego

 

http://www.pianomat.pl/assembly_floor.php

 

ale to mi wygląda na pianke w jakies zmodowanej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyste zestawienie właściwości podkładów pod panele znajdziesz na http://www.arbiton.com W zasadzie wybór podkładu zależny jest od zakładanych potrzeb izolacyjnych czy akustycznych. Jeżeli podkład nie jest zintegrowany z izolacją paroszczelną, to taką izolację należy zastosować pod klasyczny podkład. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie wyboru podkładu pod panele (classen). no i jest taka stronka gdzie są dosyć ciekawe podkłady ale mam bół głowy normalnie. Jedne redukują , jedne drugie lepsze na dzwiek transmisyjny, trzecie na odbity. itd. No i nie wiem czy one są dedykowane do paneli ze swojej stajni czy do kazdych mozna zamontowac i bedzie to spelniac swoją role ? ta folia paroizlolacyjna tez nie glupia. a oto stronka, http://www.panele-podlogowe.eu/index/5/podklady_podlogowe/id poradzi ktos ? aha, panele mają 8mm

 

jest jeszcze cos takiego

 

http://www.pianomat.pl/assembly_floor.php

 

ale to mi wygląda na pianke w jakies zmodowanej wersji

 

Wszystkie podkłady posiadają zakres pochłaniania dźwięków krokowych (stuków) w zakresie maksymalnie 22dB. To jest w zakresie tykania zegara. Przede wszystkim wycisza się o tę wartość przenikanie stuków do sąsiada na dół. Firma Maxit ma maty o 31dB to jest juz cicha rozmowa. Konstrukcja stropów budynków (nowych) zgodnie z normą powinna izolować akustycznie w zakresie 48 albo 52dB zależnie od ich przeznaczenia. Pianomat to dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy pod panele można położyć eko plyty 7mm i na to korek 2 - 3 mm? Chodzi mi o podwyższenie poziomu podłogi. Czy taka podłoga nie będzie za bardzo się ugniatać, nienaturalnie stukać itp?

spytaj w komforcie. maja pianomat też 10mm pod panele!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

a ja z troszkę innym pytankiem...moja wylewka ma dopiero półtora tygodnia. Wykonawca poinformował mnie, że całkowity czas schnięcia wylewki to 28 dni i po takim czasie można układać spokojnie płytki. Ale potem ktoś mi powiedział, że pod panele te 28 dni to zdecydowanie za wcześnie. Ze powinno się poczekać ze 2-3 miesiące...troszkę się zmartwiłam, bo na lipiec planowalam przeprowadzkę....orientujecie się moze jak to z tymi wylewkami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadzka pod panele powinna mieć wilgotność poniżej 3%, przy czym pod panele należy zainstalować szczelną paroizolację. Czas kiedy posadzka uzyska taką wilgotność zależy od jej grubości, jakości betonu oraz klimatu jej otoczenia. W niektórych przypadkach wystarczy miesiąc, w innych kilka miesięcy. Dla pewności potrzebna jest fachowa pomoc wraz z pomiarem wilgotności betonu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Zdecydowanie podkład izonord - steico to tzw eco płyta - dudni , i w trakcie użytkowania kruszy się wydostając się z pod listew i osiadając na meblach .

Co do grubości to wszystko zależy na czym kładziesz - jeżeli na wylewkę ( równą ) to im cieńszy tym lepszy , a jeżeli na coś co wcześniej leżało to wszystko zależy jakie masz nierówności - Izonord ( czy jak on się tam nazywa u innych dystrybutorów ) ma ryfle które dostosowują się ( zagniatają ) do nierówności podłoża .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy co chcesz osiagnac: czy masz ogrzewanie podlogowe, chcesz wyciszyc czy izolowac, wyrownac itp.

 

Najlepsze podklady to maty poliuretanowe mineralowe. Maty te nie tylko wyciszaja dzwieki odbite ale rowniez powoduja dobra prace panela(plywanie). minus to cena od 20 zł/m2 oraz idealnie rowne podloze.

 

Co do podkladow naturalnych typu Ekopor to nie polecam, a podklady polistyrenowe to za ta cene nic lepszego nie kupisz.

 

I pamietaj im gestszy tym lepszy, a nie im cienszy lub grubszy

Edytowane przez Ka***gi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ukladaja mi w domu panele laminowane na podkladzie wyciszajacym Sound-Protect firmy Witex, na opakowaniu pisze zeby ukladac runem do dolu, czy runo to cos takiego bialego co jest na tym podkladzie z jednej strony czy moze to zielone, ? Czy jesli ulozyli mi to odwrotnie, beda tego jakies konsekwencje ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...