Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

Witam,

Właśnie przerabiałem ten temat już od jakiegoś czasu i mam nadzieję że skutecznie. TAk przy okazji, co sprzedawcy opowiadają klientom w związku z tym tematem to odrębny temat. JA spotkałem się z opinią że panele nie nadają się pod ogrzewanie wodne a pod elektryczne tak, że grubość warstw podłogi nie ma znaczenie i najlepszy będzie parkiet 22mm.

Wracając do tematu. Z tego co się dowiedziałem to najlepszym rozwiązaniem będzie położenie folii paroizolacyjnej gr. 0,2 tektury falistej gr ok 2mm i paneli maks gr 15 mm. Trzeba się liczyć z pojawianiem się szczelin ( szczególnie to będzie widoczne w przypadku tanich paneli - cyt. sprzedawcę drogich paneli :wink: ale chyba ma rację) . Ja za parę tygodni położe u siebie panele drewniane gr. 15 mm na 15% powierzchni oraz sztuczne panele gr. 8 mm na 70 % powierzchni

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pisałem już:

Ja dałem taki podkład soundprotect czy coś takiego. Producentem jest chyba Wirex albo Pergo.

Poza swietnym wytłumianiem ma ta miłą cechę że jest na bazie grafitu i ma bardzo mały opór cieplny - idealne do podłogówki (...) Zawsze sprawdzajcie- rządajcie od sprzedawcy parametrów przewodności cieplnej danego materiału podkładowego. O ile dobrze pamiętam, to ten podkład który mam ma o rząd wielkości mniejsze opory cieplne niż np. gąbka 2mm

am

 

wiecej postów na ten temat:

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16996&highlight=soundprotect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Stoję przed wyborem materiału pod panele podłogowe. Zależy mi przede wszystkim na maksymalnym zniwelowaniu odgłosu "stukania" paneli przy chodzeniu. Sprzedawcy polecają ryflowane płyty z poliestyrenu - niestety dość drogie. Czy ktoś użytkuje coś takiego? Czy duże znaczenie ma grubość płyty - 3 lub 6mm ? A może nie warto przepłacać i kupić "zwykłą" piankę?

Pozdrawiam i proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Z tego co wiem, to pianka (2mm) niewiele da. U siebie położę miękką płytę (nazywa się eko-cośtam, i wygląda jak miękka płyta spilśniona) grubości 8mm (są też np. 5,5mm). Podobno ta płyta pomaga, choć oczywiście na desce panelowej i tak słychać stukanie.

A na panele laminatowe to chyba pomaga włożenie waty do uszu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Co polecacie pod panele podłogowe z płyty HDF. Panele maja byc ułożone w mieszkaniu pod którym znajduje się inne mieszkanie. Czy potrzebna jest folia paraizolacyjna. Czy układac pianke czy może lepsze są płyty pilśniowo-papierowe.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...