Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku jest podkład Arbiton-a VISCOTECH 1200 . Ma gr. 0,7 mm ( musisz mieć idealnie równe podłoze ) ewentualnie XPS Thermo

 

Viscotech ze względu na przewodzenie ciepła tak, ale minimalna grubość wg mnie jednak dyskwalifikuje ten podkład, natomiast Arbiton Thermo, sorry nie ma opcji - XPS to materiał wybitnie izolujący, a te śmieszne marketingowe zabiegi jak nibydziurki i nazwa nie czynią z tego produktu podkładu na ogrzewanie podłogowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy pod panele na ogrzewanie podłogowe wystarczy tektura falista na wylewke betonową z mixokreta ? I jaka grubość paneli byłaby najlepsza ?

 

od grubosci paneli ważniejszy chyba jest fakt, czy producent dopuszcza kładzenie ich na ogrzewaniu podlogowym? Ja bym od tego zaczęła. A reszta to juz zależy, ile pieniędzy chcesz przeznaczyć i jak "intensywnie" będziesz z nich korzystać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, tektura może być przy idealnie równej wylewce, ale jak dla mnie jest to tandetne rozwiązanie, chociaż przewodzenie ciepła rzeczywiście dobre, poza tym zero jakichkolwiek parametrów

do tanich paneli z marketu pasuje, ale jak decydujesz się na coś lepszego to zainwestuj w dobre podkłady, dobre podkłady pod tym kątem to wg mnie tylko maty kwarcowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynym słusznym wyborem jest podkład o najniższym oporze cieplnym, takim charakteryzują się maty kwarcowe, ja stosuję Selit Pro, polecam cieńszą - 2mm

Ok... ale cena zabija... 25 PLN/m2 ? Rozbój w biały dzień jest bardziej dopuszczalny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Nie napisałam, że są luksusowe. Nie stosuję takich kategorii odnośnie rzeczy użytkowych. Liczy się jakość użytkowania, parametry i wygląd.

Powolutku schodzimy do realiów. Klasyczne panele to produkt użytkowy i miarę praktyczny jednak wciąż daleko mu do klasycznych podłóg z drewna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek z Was ma może pojęcie co to jest za firma FIX PRIX ? W internecie 0 informacji, w kilku miejscach piszą, że producent to ARBITON, czyli być może jakaś tańsza marka, ale na stronie arbitonu też 0 ifno na ten temat. Pytam bo w sklepie są praktycznie identyczne podkłady XPS 5mm, ARBITON kosztuje ok 5zł/m FIX PRIX 3-4zł/m. Przy tym FIX PRIX nie ma żadnego info na temat jego właściwości. Czy ktoś może to wyjaśnić?

--

no dobra znalazłem tyle, że ARBITON i FIX PRIX to marki firmy DECORA, widocznie to albo jakiś tajny projekt rządowy, albo tani szajs marketowy skoro firma nie chwali się tym na stronie. Chociaż zawsze jest opcja 3, że to jest to samo cos arbiton z tej samej fabryki, tylko się różni marką/kolorem/ceną

Edytowane przez teel85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja fix-prix i arbiton to to samo... to jest ich tanszy produkt po prostu

jesli szukał byl czegoś na ogrzewanie to na pewno niestosowal bym papieru ze względu na jego słabą trwałość. Zastosował bym podklad izo-thermo taz z arbitonu 1,6mm własciwości ma bardzo dobre a cena tez calkiem niezla bo kosztuje okolo 6 zl za m2... testowałem go i nie ma sensu kupować droższego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ogrzewania podłogowego.

Wiem na pewno, że ok 5mm podkład i cały czas się zastanawiam pomiędzy XPS a ekopłytą, ta druga opcja chyba lepiej wycisza od XPS'a, ale za to jest podatna na wilgoć i niektórzy twiedzą, że po pewnym czasie może się wykruszać i osiadać na meblach. Sam już nie wiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... że po pewnym czasie może się wykruszać i osiadać na meblach./

Dokładnie tak . miałem kiedyś taką reklamację i muszę przyznać , że dużo czasu mi zajęło zanim doszedłem skąd u klientki zielony kurz na meblach .

Jeżeli masz wybór to zastosuj XPS . Jest dużo (w/g mnie) lepszy a w moim odczuciu lepiej wygłusza stukanie .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
co lepsze ekopor czy Max- pod? czy to to samo

 

To jest to samo, inny producent wiec inaczej nazywa ;P Jest to zwykły xps tylko w różnych grubościach. Ze względu na to że ma taki a nie inny skład chemiczny ( podobno ) utlenia się i "odparowuje" z czasem. Wybór podkładu uzależniony jest od posadzki typu ogrzewania i pieniędzy które chcemy przeznaczyć. Napisz jaką podłogę chcesz położyć to Ci podpowiem :)

 

P.S. nie jestem osobiście za tego typu podkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
jedynym słusznym wyborem jest podkład o najniższym oporze cieplnym, takim charakteryzują się maty kwarcowe, ja stosuję Selit Pro, polecam cieńszą - 2mm
Panowie drodzy,gdzie to kupić?

Stacjonarnie pomacać tego nigdzie nie można,w necie jeden sklep który nie podaje producenta,ani nic właściwie na temat tych mat nie ma do powiedzenia w opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...