Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

Mam ogrzewanie podłogowe. Kupiłam panele, podkład piankowy specjalny do ogrzewania i teraz mam pytanie. Na filmikach na youtube pod piankę dają jeszcze folię. Sprzedawcy w sklepach mówili że sama pianka wystarczy. Jak tak naprawdę jest i co to za folia?

Sprzedawca jest od sprzedawania. Na montażu drewna na ogrzewaniu podłogowym znać się nie musi, bo on tylko sprzedaje. Jak należy przygotować podłoże pod posadzkę drewnianą zaleca producent paneli. Przeczytaj wskazówki producenta dotyczące montażu. Aby panele leżały bezpiecznie na ogrzewaniu podłogowym musisz sprawdzić wilgotność podłoża/wylewki. Folię musisz położyć i to najlepiej grubą 0,4mm na zakładkę 20-30cm. Zakładki ze sobą równiutko bez fałd posklejać. Folię wywinąć na ściany. Wtedy układać panele. Podłoże powinno być przed montażem paneli wygrzane w sposób profesjonalny. Trwa to około 3-4 tygodni lub dłużej zależnie od grubości wylewki/podłoża. To należy zrobić aby panele się nie zdeformowały i wybrzuszyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

Jaki polecacie podkład pod panele o grubości 8 mm. Zależy mi na wyciszeniu dźwięków w górę oraz na tym, by panele były, jak najbardziej ciepłe (choć ten czynnik jest mniej istotny). Pod panelami nie będzie ogrzewania podłogowego. Panele będą ułożone na równej wylewce. Będą graniczyły z płytkami, których wysokość to ok. 1,5 cm. Dobrze byłoby zatem, by taki podkład wyrównał poziom paneli z płytkami. Zastanawiam się nad następującymi podkładami:

1. MAX-POD 5mm

2. IZO-FLOOR 6mm

3. PIANOMAT 5mm

Który polecacie z wyżej wymienionych? A może proponujecie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przecież wszystko zależy od tego, jakie masz panele. U mnie balterio miało 9 mm, ale to w sumie nie miało znaczenia, bo wymieniałam w 2 pokojach i przedpokoju, a właściwie kładłam na starych deskach i w planie było położenie tego samego w kuchni, więc nie musiałam wyrównywać do żadnego poziomu. W każdym razie pod spód miałam położoną tylko zwykłą zieloną piankę, taką standardową, chyba z 8 mm. Do tych Twoich podkłądów, panele musiałyby też mieć 9 albo nawet 10 mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miśka76, możesz rozszerzyć kwestię "przecież wszystko zależy od tego, jakie masz panele"? Chodzi o firmę, czy co? Myślałem, że to nie ma aż takiego znaczenia dla tłumienia dźwięków. Przy okazji dodam, że jeden ze speców polecił mi płytę podłogową STEICO 7 mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jaki polecacie podkład pod panele o grubości 8 mm. Zależy mi na wyciszeniu dźwięków w górę oraz na tym, by panele były, jak najbardziej ciepłe (choć ten czynnik jest mniej istotny). Pod panelami nie będzie ogrzewania podłogowego. Panele będą ułożone na równej wylewce. Będą graniczyły z płytkami, których wysokość to ok. 1,5 cm. Dobrze byłoby zatem, by taki podkład wyrównał poziom paneli z płytkami. Zastanawiam się nad następującymi podkładami:

1. MAX-POD 5mm

2. IZO-FLOOR 6mm

3. PIANOMAT 5mm

Który polecacie z wyżej wymienionych? A może proponujecie coś innego?

 

Pianomat 5mm NIE NADAJE się pod panele - jest za miękki i stosuje się go pod wykładziny dywanowe .

Izo Floor 6mm wyciszy dźwięki ale te słyszalne na dole ( w pomieszczeniu pod spodem )

Jeżeli chcesz dobrze wygłuszyć stukanie to musisz pójść na ustępstwo i zastosować podkład o gr ok 2-3mm i na połączeniu listwę dylatacyjną na różnicę poziomów .

Znakomicie wygłuszają stukanie :

UNISOUND COMBI FLOOR (2mm ), UNIVERSOL ALU LIGHT ( 2mm) , SUPERSONIC (3mm) , UNIVERSOL ALU (3mm) - ale ceny zaczynają się od ok 20 zł/m2 brutto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wikula7, a co będzie lepsze do wyciszenia w górę (poprawa akustyki): Izo-Floor 6mm, czy Steico Ekopor 7mm?

 

Już nie musisz odpowiadać. Odpowiedzi na podobne pytanie udzieliłeś na poprzedniej stronie :)

Edytowane przez NIppy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Podpowiedzcie jak wyrównać poziom podłogi w łazience i korytarzu bo wyszła - LIPA.

W korytarzu i w łazience jest ogrzewanie podłogowe wodne. Wylewka była zrobiona na jednym poziomie.

Płytkarze w łazience zrobili mi podłogę 2 cm. Na korytarzu będą Panele. Grubość panela 7mm i grubość podkładu pod ogrzewanie podłogowe to chyba 3 mm (ale nie jestem pewien).

No i zostaje różnica 1 cm.

Da się coś z tym zrobić żeby wyrównać te poziomy - żeby było bezprogowo?

Gdyby nie podłogówka to nie było by żadnego problemu - dał bym grubszy podkład i po sprawie. Ale tu nie można bo nie będzie grzało.

Pozdrawiam

gagu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym przypadku bez progu się nie obejdzie . Musisz zastosować listwę dylatacyjną i to nie byle jaką . Musi być zastosowana listwa która zniweluje tą różnicę a nie będzie " sterczała" . Proponuję poszukać u lokalnych sprzedawców podłóg firmy Quick Step i zastosować profil INCIZO ( http://www.pokrycia-podlogowe.pl/oferta/akcesoria/162 )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesledzilem ostatnie 15 stron watku i szczerze dalej nic nie wiem :( Mam wszedzie podlogowke niebawem bede kladl panele i co dac pod nie ? nie planuje wywalic ogromnej kasy na super podklady bo nawet nie moge ich cen w necie znalezc. Te co widzialem to ok 20zl za m2 a ja mam 130m2 paneli.

Mysle albo na xps thermo (zna ktos ich wspolczynnik izolacji?) albo to co tu doczytalem tektura falista - dobre to rozwiazanie bo wydaje sie byc tanie.

Mialem watpliwosci co do paoizolacji ale czytajac wychodzi ze jest niezbedna wiec chyba nie ma wyjscia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesledzilem ostatnie 15 stron watku i szczerze dalej nic nie wiem :( Mam wszedzie podlogowke niebawem bede kladl panele i co dac pod nie ? nie planuje wywalic ogromnej kasy na super podklady bo nawet nie moge ich cen w necie znalezc. Te co widzialem to ok 20zl za m2 a ja mam 130m2 paneli.

Mysle albo na xps thermo (zna ktos ich wspolczynnik izolacji?) albo to co tu doczytalem tektura falista - dobre to rozwiazanie bo wydaje sie byc tanie.

Mialem watpliwosci co do paoizolacji ale czytajac wychodzi ze jest niezbedna wiec chyba nie ma wyjscia ?

 

ja kłądłem na podłogówkę we wszystkich pokojach (prócz salonu) panele. Pod panele dawałem taki niebieski podkład w rolce dziurkowany (Arbiton??) kupowany w Casto. Cenowo nie wyszło drogo (nie pamiętam ile), podłogówka działa bez zastrzeżeń. Kładłem sam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślałem o tekturze, ale żona skutecznie wybiła mi to ze łba :D. Nie chciałem iść z nią "na noże", bo i tak skończyłoby się jak zwykle, tzn kłótnia, a na koniec moje przeprosiny i realizacja jej opcji :D

Jej argumentacja " A co jak np nam podłogę zaleje i tektura rozmoknie??". I tak zastosowaliśmy xps z Casto.

 

Poza tym 3 zł/m2 przy 130m2 to 390 zeta. Przy tekturze to około 200. Czy warto sobie zaprzątać głowę tymi dwiema stówami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
też myślałem o tekturze, ale żona skutecznie wybiła mi to ze łba :D. Nie chciałem iść z nią "na noże", bo i tak skończyłoby się jak zwykle, tzn kłótnia, a na koniec moje przeprosiny i realizacja jej opcji :D

Jej argumentacja " A co jak np nam podłogę zaleje i tektura rozmoknie??". I tak zastosowaliśmy xps z Casto.

 

Poza tym 3 zł/m2 przy 130m2 to 390 zeta. Przy tekturze to około 200. Czy warto sobie zaprzątać głowę tymi dwiema stówami??

Smieszne te kobitki. Jak wam zaleje podłogę to pewnie trzeba będzie wszystko zdjąć i suszyć podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...