Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Zwracam się do Was z następującym pytaniem. Mam mieszkanie w bloku z płyty i przymierzam się do założenia paneli w salonie. Panele kupiłem Krono Milano 31 dąb toskański ale to chyba bez znaczenia. Pytanie dotyczy oczywiście podkładu. W tej chwili mam w salonie płytki PCV i na to wykładzina PCV. Zależy mi aby nie ciągnęło od podłogi bo niedługo będzie bobo które będzie się bawić na tych panelach. Podłoga jest w miarę równa, chciałem na to wszystko położyć XPS 3mm z Casto. Żona się uparła żeby zdjąć wszystko. Ostatecznie stanęło na tym że zdejmujemy tylko wykładzine PCV. Moje pytanie czy wybrałem dobry podkład, czy może wystarczy taka zwykła gąbka z rolki z Casto ? Zdejmować tą wykładzinę PCV czy próbować tłumaczyć żonie że to dodatkowa izolacja czy nie ma to znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...

Witam!

Mam pewien problem, otóż zakupiłam z chłopakiem panele i jako podkład folię połączoną z pianką. Chcąc zaoszczędzić na montażu , poprosiliśmy wujka fachowca (podobno) o ich położenie . Nie położył tylko listew między pokojem a przedpokojem , dzięki czemu zauważyłam , że owa folia z pianką jest położona odwrotnie , czyli pianką do lenteksu, a folią do paneli. Nie znam się na temacie, ale uważam , że powinna być położona odwrotnie ,np. przy wylaniu na panele wody, woda przejdzie przez panele i nie wchłonie się w folię i będzie bezpośrednio stykać się z panelami , co będzie powodować puchnięcie .Czy mam rację, i czy to może powodować szybsze zniszczenie paneli? Co powinnam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz racji. Jeżeli woda przejdzie przez piankę to i tak pozostanie na folii. Stamtąd będzie parować z powrotem do góry do paneli. Faktem jest, że pianka z folią nie chroni paneli od spodu przed wylaną wodą, raczej folia ułozona na podłożu chroni przed gwałtownym przenikaniem pary wodnej z podłoża. Wprawdzie sytuacja się odwróciła ale spokojnie, jest dobrze. Nie wylewaj wody na podłogę, a jeżeli już ci się przytrafi to szybko zetrzyj. Poza tym o jakich panelach piszesz drewnianych czy laminacie? Ludzie piszą o panelach nie zaznaczając materiału z jakiego są zrobione. Jeżeli to laminat o gęstości ponad 800kg/m3 to jest w miarę wytrzymały na ewentualne rozlanie niewielkiej ilości wody, która i tak powinna szybko zostać wytarta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są to panele laminowane. No to mnie Pan trochę uspokoił, bo cały dzień robiłam chłopakowi wyrzuty , że przy tym był ale nie zareagował. Po prostu wszędzie jest napisane , że kładzie się najpierw folię , a później gąbkę. Nie wiem czy takie położenie podkładu będzie spełniać swoją funkcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Myślę,że poza tym,że może być słyszalne takie wkurzające "mlaskanie" tej folii pod panelami...to nic im nie będzie:) a jak zalejesz je wodą to naprawdę obojętne czy folia jest pod pianką czy nad...laminat i tak spęcznieje na krawędziach( obojętne jaki by nie był), a potem się na tych wystających krawędziach przetrze do rdzenia z HDF.. a potem to już koniec laminatu i trzeba myśleć o nowej podłodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Witam wszystkich. Po przeczytaniu tego tematu od samego początku sam nie wiem na co się zdecydować.

Nowe mieszkanie na II piętrze, podłogi myślę że bez żadnych "górek" - są proste. I tutaj pytanie? Panele kupiłem 7mm AC4.

W 3 różnych marketach usłyszałem różne opinie i porady nt. podkładu pod panele, więc nie wiem już co jest dobre a czego mają za dużo na magazynie, żeby kupić (wg ich namowy).

 

Osobiście rodzice stosowali zawsze maty MAX-POD 5mm i są raczej zadowoleni. Efekt jaki chcę osiągnąć to ciepła i wygłuszona podłoga.

 

Czy 5mm to dużo? Czy może 3mm? Nie wiem bo różne słyszałem opinie. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę zakupić panele

http://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/panele-podlogowe/panel-podlogowy-laminowany-dab-garda-3104-kronopol-platinium,p170269,l188.html

 

Jaki podkład pod nie?

Mieszkanie w bloku z płyty, teraz jest jeszcze linoleum i nie wiem dokładnie jak wygląda podłoga...ale coś mi się zdaje, że za równa to ona nie jest ;-)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę zakupić panele

http://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/panele-podlogowe/panel-podlogowy-laminowany-dab-garda-3104-kronopol-platinium,p170269,l188.html

 

Jaki podkład pod nie?

Mieszkanie w bloku z płyty, teraz jest jeszcze linoleum i nie wiem dokładnie jak wygląda podłoga...ale coś mi się zdaje, że za równa to ona nie jest ;-)

 

Pozdrawiam :)

 

Ja też miałam nierówną i na starych deskach mam położoną zieloną piankę, na to panele i nie ma problemu. Ale panele z marketu to może nie być najlepszy pomysł :) Chyba ze kupujesz "na zużycie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Po przeczytaniu tego tematu od samego początku sam nie wiem na co się zdecydować.

Nowe mieszkanie na II piętrze, podłogi myślę że bez żadnych "górek" - są proste. I tutaj pytanie? Panele kupiłem 7mm AC4.

W 3 różnych marketach usłyszałem różne opinie i porady nt. podkładu pod panele, więc nie wiem już co jest dobre a czego mają za dużo na magazynie, żeby kupić (wg ich namowy).

 

Osobiście rodzice stosowali zawsze maty MAX-POD 5mm i są raczej zadowoleni. Efekt jaki chcę osiągnąć to ciepła i wygłuszona podłoga.

 

Czy 5mm to dużo? Czy może 3mm? Nie wiem bo różne słyszałem opinie. Proszę o pomoc.

 

Najlepiej kupić podkład polecany przez producenta. Ewentualnie jak masz panele gorsze, to podkład możesz kupić z wyższej półki, np taki: http://www.mardom-sp.pl/produktopis/1/83/536/, on wycisza, ale nie wiem, jak to wyjdzie cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli macie problem z zimną podłogą kładzcie pianomat pod panele, wykładziny - już 4mm daje ogromną różnicę jeżeli chodzi o izolację. Jest na tyle dobry że nawet na starych drewnianych stropach nie opłaca się wyciągać polepy tylko odrazu wyrównywać np.osb pózniej pianomat (nawet i 10mm) i panele i napewno będzie taniej a osiągnięty efekt napewno bardzo zadowalający!!!

 

Co do foli na ogrzewaniu nie potrzebna ale warunek wygrzana posadzka i podkład przeznaczony na podłogówkę np.tektura z dziurami albo przykleić i problem z głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli macie problem z zimną podłogą kładzcie pianomat pod panele, wykładziny - już 4mm daje ogromną różnicę jeżeli chodzi o izolację. Jest na tyle dobry że nawet na starych drewnianych stropach nie opłaca się wyciągać polepy tylko odrazu wyrównywać np.osb pózniej pianomat (nawet i 10mm) i panele i napewno będzie taniej a osiągnięty efekt napewno bardzo zadowalający!!!

 

Co do foli na ogrzewaniu nie potrzebna ale warunek wygrzana posadzka i podkład przeznaczony na podłogówkę np.tektura z dziurami albo przykleić i problem z głowy...

Sorry ale jak zastosujesz pianomat 10 mm to zapewniam cię , że żaden zamek paneli nie wytrzyma tego uginania się . Pianomat 5 i 10 mm jest za miękki pod panele .( dlatego stosuje się go pod wykładzinę ) Nie wiem czy miałeś oba w ręku , ale jak porównasz 3-4 mm a 5 i 10 mm to zobaczysz różnicę w gęstości i miękkości materiału .

Proponuję nie wprowadzać ludzi w błąd .

Co do folii to jest to warunek gwarancji i w przypadku nie zastosowania folii jakakolwiek reklamacja zostaje odrzucona .!

Wyjątkiem jest montaż paneli na istniejącą podłogę drewnopochodną - w tym przypadku nie stosuje się folii .

Nie są to duże koszty - ok 2 zł/m2 a przynajmniej jest spokój .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...podkładów podłogowych ekopor też podobno nie można układać w dwóch warstwach a kładą i panele leżą leżą i będą leżeć a z zamkami się nic nie dzieje...

może z tym 10mm pod panele się trochę zapędziłem a warunkiem żeby się z zamkami nic nie działo jest przede wszystkim równość posadzki na jakiej leży podłoga,

co do gwarancji na podłogi bardzo rzadko się zdarza aby inwestor i wykonawca zastosowali się do wytycznych jakie zaleca producent a więc rodzaju foli, danego typu podkładów, równości podłoża wiec nastawmy się i tak na nieuznanie gwarancji- znajomemu panel za 80zł za metr strzela jak folia bombelkowa na zamkach a producent nic sobie z tego nie robi i ma gdzieś gwarancje i twierdzi że tak ma być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...