Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zieli oznacza tyle, że opór cieplny jest bardzo niski przy tej wartości, czyli podłogówka będzie działał wydajnie, bo nie ma dużych oporów cieplnych nad nią i tak ma być!

pytam bo na tej stronie

http://podlogi-sklep.pl/pl/mata-podkladowa-selit-pro-3mm.html

w tabeli podają też opór cieplny

i jako laik zastanawiam sie co oznacza

wydajność na ogrzewaniu podłogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieli dzięki Twojemu postowi odkryłem, że Tomek bezpodstawnie oskarżył Selita nazywając go podejrzanym bo ma wynik 0,01, a ja bezpodstawnie zarzuciłem naszym zachodnim sąsiadom literówkę, biję się w pierś!! trzeba czytać dokładnie!!, Selit podaje ten parametr 0,01 wg normy DIN 52616, natomiast 0,03 dla Selit Pro 2mm i 0,035 dla Selit Pro 3mm jest wg normy DIN 4108, tak wcześniej podawali i tak mam na karcie technicznej sprzed ok. 2 lat, tak też podają przytoczeni przez Tomka inni producenci, temat już sobie odpuszczam i nie będę wnikał w różnice norm bo mnie to kompletnie nie bawi i już wystarczająco się wpuściłem w ten nudny temat :)

 

Zieli w każdym razie to jest najlepszy podkład na ogrzewanie podłogowe, mega efektywny, możesz się zdecydować na max wypas 3mm i będziesz mega zadowolony z cichych paneli a podłogówka będzie pracować wydajnie!

 

Jeżeli chodzi o te panele Witex to nie mam dużo doświadczenia z Witexem, ale są na pewno dobre, to jest odpowiednia półka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Mam takie pytanko, bedę kładł panele podłogowe na ogrzewanie podłogowe. Sprzedawca polecił pod nie XPS 4mm. Czy to dobry wybór i grubość?

 

Podkłady typu XPS nie nadają się na podłogówkę - jedynym wyjątkiem jest XPS THERMO ( specjalny na ogrzewanie podłogowe ) .

Przy podłogówce im cieńszy podkład tym lepszy - możesz wybrać : XPS THERMO , VISCOTECH , lub zorientuj się czy producent paneli nie ma w swojej ofercie również podkładów np. UNISOUND COMBI FLOOR w Quick Step

Na stronie : http://www.pokrycia-podlogowe.pl/porady-podkady masz kilka rad dotyczących doboru podkładu pod panele .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkłady typu XPS nie nadają się na podłogówkę - jedynym wyjątkiem jest XPS THERMO ( specjalny na ogrzewanie podłogowe ) .

Przy podłogówce im cieńszy podkład tym lepszy - możesz wybrać : XPS THERMO , VISCOTECH , lub zorientuj się czy producent paneli nie ma w swojej ofercie również podkładów np. UNISOUND COMBI FLOOR w Quick Step

Na stronie : http://www.pokrycia-podlogowe.pl/porady-podkady masz kilka rad dotyczących doboru podkładu pod panele .

Pozdrawiam

 

Witam

Sprzedawca w LM polecił mi pod podłogówkę podkład Superfloor 4mm - czy to dobry wybór???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujący problem ? Podłoga stare deski podłogowe pomalowane(dom jednorodzinny stary) farbą olejną do drewna.nierówności pomiędzy jednym końcem podłogi w szerokości wynoszą 1,5cm do 2 cm - pod regał musiałem podkładać podkładki bo inaczej nie ustawił bym go prosto.

Czy na taką podłogę mogę położyć panele na podkład XPS Plus 6mm czy trzeba najpierw położyć podkład z płyt OSB np.michnosystem ?

Proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,

stoję przed wyborem podkładu do paneli laminowanych (Q-S UWF 1538 ), przeczytałem już chyba wszystkie tematy na tym oraz pokrewnych forach i nadal nie mogę podjąć decyzji. Interesuje mnie (chyba jak każdego) coś optymalnie wygłuszającego dźwięki do sąsiadów z dołu i tłumiącego dźwięk w pomieszczeniach (mieszkanie w nowym bloku), moje propozycje:

 

Nazwa - tłumienie transmisyjne/tłumienie dźwięków odbitych

Witex 2mm pod panele Sound Protect Eco PLUS - 21db/20sone

Balterio ComfortSound BASE – 21db/21%

Quick-step uniSOUND - 19db/?

Quick-step uniCLICK - 19db /?

Universol combi Light Alu – 18db/12%

SELIT-PRO 2mm – 18db/21%

 

Skłaniam się do podkładu Witexa ale interesują mnie opinie osób, które go używają bądź mają doświadczenia z pozostałymi – niestety w każdym sklepie polecają to co mają w sprzedaży, to zrozumiałe ale nie ułatwia wyboru a podane wskaźniki są bardzo zbieżne.

 

Z góry dziękuję za opinie!:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

stoję przed wyborem podkładu do paneli laminowanych (Q-S UWF 1538 ), przeczytałem już chyba wszystkie tematy na tym oraz pokrewnych forach i nadal nie mogę podjąć decyzji. Interesuje mnie (chyba jak każdego) coś optymalnie wygłuszającego dźwięki do sąsiadów z dołu i tłumiącego dźwięk w pomieszczeniach (mieszkanie w nowym bloku), moje propozycje:

 

Nazwa - tłumienie transmisyjne/tłumienie dźwięków odbitych

Witex 2mm pod panele Sound Protect Eco PLUS - 21db/20sone

Balterio ComfortSound BASE – 21db/21%

Quick-step uniSOUND - 19db/?

Quick-step uniCLICK - 19db /?

Universol combi Light Alu – 18db/12%

SELIT-PRO 2mm – 18db/21%

 

Skłaniam się do podkładu Witexa ale interesują mnie opinie osób, które go używają bądź mają doświadczenia z pozostałymi – niestety w każdym sklepie polecają to co mają w sprzedaży, to zrozumiałe ale nie ułatwia wyboru a podane wskaźniki są bardzo zbieżne.

 

Z góry dziękuję za opinie!:rolleyes:

 

Witex zdecydowanie naciąga parametr tłumienia transmisyjnego (w dół do sąsiadów), w praktyce osiąga dokładnie ten sam wynik co Universol czy SELIT-PRO, ale myślę że najważniejsze jest wyciszenie paneli u Ciebie w domu nie sufitu sąsiadów, w tym zakresie żaden podkład Quickstepa nie ma szans z matą kwarcową, ja ułożyłem tysiące m2 na Selit-Pro i nie znam ani jednego klienta, który by nie był zachwycony efektem, Selit-Pro ma jeszcze jeden mały bajer w porównaniu do innych - "easy cut" - ma nadrukowaną siatkę linii na folii, jak chcemy mieć maksymalne wykorzystanie tego podkładu w zakresie wyciszenia, to nie może być żadnych szczelin, pustych przestrzeni, trzeba zatem idealnie docinać, dzięki liniom przy sprawnej ręce nie trzeba nic przykładać do docinania, ale to tylko taki niuans dla układacza, daj info na priv jaką ilość potrzebujesz, może pomogę Ci rabatami, jak chcesz mieć max efekt to wybierz SELIT-PRO 3mm! nie ma lepszego wyciszenia podłogi i koniecznie weź dobrego montażystę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Co niektórzy pewnie mnie zbluzgają, ale co tam.

Podkład pod panele podłogowe na ogrzewanie podłogowe wodne? Co dać czy piankę z rolki, płyty XPS a może tekturę falistą? Podłogę mam równą, wylewki jak robili to się postarali, także w tym temacie nie muszę nic nadrabiać. Natomiast naczytałem się i XPS izoluje o wiele lepiej niż tektura, ale czy ta tektura wytrzymuje użytkowanie i nie niszczeje w jakiś drastyczny sposób w okresie użytkowania kilku, kilkunastoletnim?

Jestem w trakcie lektury tych 34 stron, dlatego wolałem napisać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...