Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

Według mnie skromnego panelarza amatora: i zielone plyty i pianka(biała) muszą mieć równe podłoża. Zielone mają podobno większą możliwość wyrównywania. należy jednak pamiętać że jest to około 3 mm!!!! wiec nie jakoś dramatycznie dużo. O ile moglbym sugerowac : zielone płyty- lepsze wyciszenie, - jakoś wydają się, że dłużej wytrwają niż pianka.

BTW w starym mieszkaniu mam pianke i jakoś nie odczuwam, żeby coś się działo. To tak gwoli pomocy w wyborze :p Ale dawac trzeba, chyba, że masz panele z wyciszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jak to jest z łączeniem paneli i terakoty...jeśli dam pod panele płytę zieloną 5mm + ok 7mm panel, to wyjdzie 12 mm. Powiedzcie mi, ile średnio zajmuje płytka terakoty na kleju? Jaki jest najlepszy i możliwie niedrogi sposób łączenia ich? Czy można to robić po łuku, czy też trzeba w linii prostej?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 mm- mozliwosc wyrownania, :-?

listwy , IMHO, lepiej dawac od razu z terakota- trzymaja sie najlepiej, a mam trzy rodzaje u mnie, polecam takie w ksztalcie Z- z jednej strony podkladamy panel, a z drugiej na góre naklejamy płytke. Oczywiscie przy innych typach nie jest konieczne mocowanie ich z terakota- to wiadome chyba.

Co do grubosci to juz trzeba gosciowi od plytek powiedziec, a on juz to powinien dopasowac do paneli.

U mnie byla skucha- zmienilem ngrubosc paneli i musialem dawac inne listwy- kryjace calosc od gory, w istniejaca listwe (Z) po prostu nie zmiescily mi sie panele pzdr :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi sie wydaje to:

 

- korek gr. 3-5 mm ok 45 zł za m2

- zielone płyty dzieko chłonne ok. 5 zł/m2 ale podnoszą poziom o ok. 1 cm

- pianka 3 zł/m2 ale nie jest to szczyt mażeń w tym zakresie

- panele z warstwa wygłuszającą 12-17 zl droższe niż te bez tej warstwy, ale musza być dobrej jakości aby faktycznie ta warstwa sie sprwadziła.

 

Co więcej mogę podpowiedzieć ... http://www.galeriaparkietu.pl/porady.html - DUOLOCK

 

pozdrawiam

 

mj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod same panele ?

Ogólna zasada im cieńsze drewno czy panele, tym gęściej muszą być ustawione legary.

Przy panelach drewnianych które maja grubość ok. 15 mm, postawił bym legary w odległościach 40-50 cm, natomiast przy panelach laminowanych najlepiej połozyć płytę OSB i na nią panele.

 

pozdrawiam

 

mj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...