Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

Witam,

mam kupione panele egger 8mm, będą położone w pokojach na poddaszu, nie ma tam podłogówki, w przedpokoju sa już płytki i ich wysokość z klejem to 15mm, chciałabym by panele były na jednej wysokości z płytkami i przymieram sie do zakupu naturalnego podkładu ecopor STEICO 7mm. Zależy mi na wytłumieniu odgłosu stukania w trakcie chodzenia, niskiej cenie i równej wysokości płytek i paneli.

Ten pokład może być?? W opisie samo dobro, a jak użytkowaniu??

Zaznaczam - nie ma podłogówki i pokoje znajdują sie na poddaszu, więc izolować od zimnego nie ma potrzeby.

 

Będę wdzięczna za opinie na temat tego podkładu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam forumowiczów !!

W poszukiwaniu odpowiedzi na podobne rozterki, tzn. odpowiedniego podkładu pod panele na wodnej podłogówce - przyszła mi na myśl zwykła tapicerska pianka poliuretanowa grubości 3 mm. Nowa wylewka, parter niepodpiwniczony.. Wiem - to materiał nie stosowany w budownictwie, bez testów i atestów, na których nie specjalnie mi zależy, bo powierzchnia tego eksperymentu to mniej niż 30m2. Zaletą takiego materiału może być dobre wyciszenie podłogi i dobra przewodność cieplna ze względu na strukturę otwartych porów. Oczywiście takim podkładem nie wyreguluję różnicy wysokości bo wiadomo że grubsza warstwa pianki zrobiłaby z podłogi batut. Ale może podstawowe założenia spełni...

Prosiłbym o Wasze opinie o pomyśle, być może nie nowym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów !!

W poszukiwaniu odpowiedzi na podobne rozterki, tzn. odpowiedniego podkładu pod panele na wodnej podłogówce - przyszła mi na myśl zwykła tapicerska pianka poliuretanowa grubości 3 mm. Nowa wylewka, parter niepodpiwniczony.. Wiem - to materiał nie stosowany w budownictwie, bez testów i atestów, na których nie specjalnie mi zależy, bo powierzchnia tego eksperymentu to mniej niż 30m2. Zaletą takiego materiału może być dobre wyciszenie podłogi i dobra przewodność cieplna ze względu na strukturę otwartych porów. Oczywiście takim podkładem nie wyreguluję różnicy wysokości bo wiadomo że grubsza warstwa pianki zrobiłaby z podłogi batut. Ale może podstawowe założenia spełni...

Prosiłbym o Wasze opinie o pomyśle, być może nie nowym.

 

Pozdrawiam

Na http://www.galeria-parkietu.pl/drewno-na-ogrzewaniu-podlogowym/ znajdziesz tabelę z właściwościami podkładów podłogowych pod panele. Pozdrewiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie dużo wiadomości (i oczywistości - jak dla mnie), ale brak poruszonego tematu...

Pozdrawiam

Na http://www.galeria-parkietu.pl/drewn...iu-podlogowym/

jest tabela podstawowych właściwości podkładów pod panele na podłogówce.

Niestety 3 mm pianka to najgorszy materiał w zakresie przewodzenia ciepła.

Sprawdż to. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przeglądałam już wątek jakiś czas temu, ale szukałam wtedy podkładu o innej grubości.

Będę miała w mieszkaniu panele Balterio 9 mm, podkład też miał być z tej firmy, ComfortSound PRO. Okazało się jednak, że potrzebuję czegoś grubszego, 6-7 mm. Zależy mi na maksymalnym wyciszeniu odgłosu kroków, proszę o pomoc, jakie podkłady będą spełniały te 2 warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takowego podkladu ...max wyciszenie to okolo 16-20decybeli wiec to mniej wiecej tykanie zegara kwarcowego w nocy jak juz ma byc taki gruby to moze gumokorek(nie zwykla mata korkowa jeno gumokorek) jest w roznych grubosciach ale dosc drogo kosztuje sie robi mniej wiecej 40plnow na metr..drogie rozwiazanie jak pod panele..one zawsze i tak i tak stukac beda..to jest rozwiazanie max wygluszajace moze do okolo 30paru decybeli przy tej grubosci..

http://cork.pl/pl/c/GUMOKOREK/8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na http://www.galeria-parkietu.pl/drewn...iu-podlogowym/

jest tabela podstawowych właściwości podkładów pod panele na podłogówce.

 

...Ale to już było...jak Maryla R. śpiewa...

 

Niestety 3 mm pianka to najgorszy materiał w zakresie przewodzenia ciepła.

 

...A jakieś konkrety....?

 

Sprawdż to. Pozdrawiam.

 

Widzę że nie ma wyjścia, bo to chyba nowość dla wszystkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał do czynienia z podkładem Balterio Premium Wood Sound? Gęstość to ok. 800 kg/m3, tłumienie dźwięków transmisyjnych (przez strop) 22 dB, tłumienie odgłosów kroków także 22 dB - to wg specyfikacji producenta. Grubość 3mm. Jak się zachowuje w praktyce? Zależy mi przede wszystkim by dźwięki od sąsiada z dołu nie przechodziły do mnie. Co to za rodzaj podkładu? Czy jest trwały? Obecnie na stronie Balterio nie ma go, są inne.

Z góry dziękuję za odpowiedź jak się on ma do konkurencji i czy warto się nim zainteresować.

Chyba takiego podkładu jeszcze nikt nie wymienił tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takowego podkladu ...max wyciszenie to okolo 16-20decybeli wiec to mniej wiecej tykanie zegara kwarcowego w nocy jak juz ma byc taki gruby to moze gumokorek(nie zwykla mata korkowa jeno gumokorek) jest w roznych grubosciach ale dosc drogo kosztuje sie robi mniej wiecej 40plnow na metr..drogie rozwiazanie jak pod panele..one zawsze i tak i tak stukac beda..to jest rozwiazanie max wygluszajace moze do okolo 30paru decybeli przy tej grubosci..

http://cork.pl/pl/c/GUMOKOREK/8

 

Fajne rozwiązanie, ale policzyłam i sam podkład kosztowałby 5500 zł, zdecydowanie za drogo. Szukam dalej.

 

rozwiązanie jest jedno - zamiast podłóg laminowanych mozna wybrac panele winylowe. - np. Floover. Podkład korkowy zintegrowany z płytą HDF a sam winyl, jest zdecydowanie bardziej elastyczny niż twardy laminat.

 

Nie spodobały mi się :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czy ktoś miał do czynienia z takim podkładem z xps http://allegro.pl/podklad-pod-panele-na-ogrzewanie-podlogowe-3mm-xps-i4442577411.html ?

 

Cenowo jest bardzo zachęcający i chciałbym dać go pod panele kronopol 10 mm na wodnym ogrzewaniu podłogowym. Niestety na maty kwarcowe tak polecane brakuje $. Czy coś innego jeszcze warto rozważyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wylewką mam 4 cm styropianu na stropie, skosy poddasza i ściany zewnętrzne dobrze ocieplone. Czy taki opór cieplny może w istotny sposób wpłynąć na sprawność i właściwości użytkowe ogrzewania?

Im lepsze ocieplenie, tym mniejsze cieplne obciążenie, tym samym opór cieplny posadzki, w tym podkładu, ma mniejsze znaczenie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...