Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
A czy ktoś miał do czynienia z podkładem Balterio Premium Wood Sound? Gęstość to ok. 800 kg/m3, tłumienie dźwięków transmisyjnych (przez strop) 22 dB, tłumienie odgłosów kroków także 22 dB - to wg specyfikacji producenta. Grubość 3mm. Jak się zachowuje w praktyce? Zależy mi przede wszystkim by dźwięki od sąsiada z dołu nie przechodziły do mnie. Co to za rodzaj podkładu? Czy jest trwały? Obecnie na stronie Balterio nie ma go, są inne.

Z góry dziękuję za odpowiedź jak się on ma do konkurencji i czy warto się nim zainteresować.

Chyba takiego podkładu jeszcze nikt nie wymienił tutaj.

 

Tłumienie odgłosu kroków na poziomie 22dB jest niemożliwe, chyba że mierzone wg jakiejś absurdalnej normy, ale raczej pomyłka

 

Żaden podkład pod panele nie ma w zakresie swoich funkcji tłumienie sąsiada pod Tobą.. :) nie licz na to, że osiągniesz ten efekt podkładem

Jeżeli chodzi o ogólne wyciszanie podłogi to masz 2 rodzaje: wyciszanie odgłosu kroków (dźwięk odbity) i w tym zakresie najlepsze są maty kwarcowe np. Selit Pro, a jeżeli chodzi o wyciszanie sąsiada na dole ale od Twoich! kroków to podkłady np. z grubego XPSu np. 5mm, ewentualnie dobry parametr ma też w tym zakresie ekopłyta (zielone lub szare wióry), ale ogólnie jako podkład niezbyt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuję podkładu pod panele, jedne w salonie na dole, drugie na całym górnym piętrze. Zależy mi na bardzo dobrym wyciszaniu, szczególnie dźwięków do góry. Dodatkowo na izolacji termicznej od podłoża (wylewka betonowa), nowy bliźniak. Brak ogrzewania podłogowego.

 

1. Salon-parter, panele Pergo Dąb Morski, 8mm, AC5. Potrzebuje najlepiej wyrównać do kafli na parterze, które są około 14-15 mm na wylewką

a) zastanawiam się nad korkiem 6mm:

http://korexradom.pl/podklad-korkowy-pod-panele-6mm.html

b) XPS 6mm:

http://www.arbiton.com/pl,product,xps-6-mm.html

c) ewentualnie wyrównanie wylewki o 4 mm albo pogodzenie się z nierównością i do tego

mata kwarcowa:

http://www.matykwarcowe.pl/

Ale chyba takie maty nie nadają się na podłogi bez ogrzewania podłogowego?

 

2. Piętro, Kronopol Dąb Celtycki, 10mm, AC4, różnica między kaflami w łazience a wylewką betonową to około 18-19mm. Choć trochę chcę ją zniwelować

XPS 6mm albo korek 8 mm

 

Producent Pergo zaleca mi użycia swojego podkładu Smart Underlay+ (PGUDLSMARTPLUS15) ale ma tylko 3mm

http://www.pergo.pl/pl-PL/Accessories/Laminate/Underlays

 

Co wybrać?

Pozdrawiam

Edytowane przez Roger7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumienie odgłosu kroków na poziomie 22dB jest niemożliwe, chyba że mierzone wg jakiejś absurdalnej normy, ale raczej pomyłka

Patrzę na opis tego podkładu, o którym wspomniał wcześniej kolega i faktycznie ma takie tłumienie. Nie wiem, z jakiego źródła on to wziął, ale ja z http://podlogi24.net/balterio-i-premium-podklad-wyciszajacy-panele-premium-wood-sound-pod-balterio-i-inne-podlogi-panelowe-gr-3mm-o_l_741.html. Rzuć okiem i napisz, co o tym myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcę ułożyć panele gr. 8 mm. Mam już folię 0,2 mm i płyty XPS z VOXa o gr. 5 mm. Folię wiem jak ułożyć... natomiast czy konieczne jest aby płyty podkładowe były pod kątem 45 st. w stosunku do paneli ? Po co tak się robi... nie rozumiem tego. Ma to jakieś znaczenie ? Wiem tylko że na pewno mi nie uznają reklamacji paneli jak ułoże inaczej podkład... ale czy spełnia to faktycznie jakąś funkcję czy moge dowolnie ułozyć ten podkład ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
natomiast czy konieczne jest aby płyty podkładowe były pod kątem 45 st. w stosunku do paneli ? Po co tak się robi... nie rozumiem tego.

Układa się go tak tylko po to by krawędzie podkładu nie nałożyły się z krawędziami paneli (łączenie podkładu z łączeniem paneli) Dlaczego ? a no dlatego że mogłyby się w tym miejscu wyginać a co za tym idzie rozchodzić na łączeniach , wyłamać zamki itd. Podkład możesz ułożyć też normalnie tylko zwróć uwagę by łączenie nie wypadło na łączeniu paneli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym ułożyć panele w jednym z pokoi, niestety mam dużą różnicę poziomów pomiędzy korytarzem gdzie są płytki a pokojem gdzie chcę ułożyć panele. Różnica wysokości pomiędzy posadzką w pokoju a płytkami ułożonymi w korytarzu to ok 25 mm. Jaki podkład polecacie w takiej sytuacji (15 mm)?

Zakładam, że panel będzie miał grubość 10 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym ułożyć panele w jednym z pokoi, niestety mam dużą różnicę poziomów pomiędzy korytarzem gdzie są płytki a pokojem gdzie chcę ułożyć panele. Różnica wysokości pomiędzy posadzką w pokoju a płytkami ułożonymi w korytarzu to ok 25 mm. Jaki podkład polecacie w takiej sytuacji (15 mm)?

Zakładam, że panel będzie miał grubość 10 mm.

 

A może ktoś miał podobna sytuacje? Co mozna z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam mam takie pytanko. Dałem 3 razy piankę pod panele 3,3,5 w związku z tym zastanawiam się czy to nie za dużo. Zaznaczam że to najtańsze dziadostwo z rolki(taka biala). Proszę o odpowiedź, bo chcę zacząć kłaść te panele.

 

Proszę o odpowiedz.Mam zamiar pozbyć się dzisiaj jednej warstwy 3mm czy wtedy będzie ok?

Edytowane przez Kichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stając przed wyborem poświęciłem czas i wykonałem test przepuszczalnosci cieplnej Pianomat Szary vs Arbiton PE MAX

 

http://youtu.be/oPEhuXzy49Q

 

Pomysł dobry, ale niedopracowany. Promienie podczerwone przenikają m.in. przez powietrze, materiały przeżroczyte i półprzeżrozste, a do tych ostatnich należy gąbka.

Proponuję przytwierdzić podkłady do grzejnika aby dokładnie przylegały do jego powierzchni , po czym na ich powierzchnię przykleić paski tego samego papieru i dopiero wykonać pomiary. Wyniki na pewno będą inne.

Proszę o podanie wyników.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko. Dałem 3 razy piankę pod panele 3,3,5 w związku z tym zastanawiam się czy to nie za dużo. Zaznaczam że to najtańsze dziadostwo z rolki(taka biala). Proszę o odpowiedź, bo chcę zacząć kłaść te panele.

 

Proszę o odpowiedz.Mam zamiar pozbyć się dzisiaj jednej warstwy 3mm czy wtedy będzie ok?

 

albo 3 albo 5mm nic więcej. Będziesz tonął wraz z panelami. To wszystko będzie falowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

szukam podkładu dobrze wyciszającego żeby nie było bardzo słychać stukania paneli.

Czy ktoś kładł u siebie maty kwarcowe i może podzielić się opinią na ich temat

(oprócz użytkownika nofear który bardzo zachwala je w każdym poście i nie omieszka często załączać linka do sklepu z tymi matami:) )

 

Może inne podkłady też dobrze wyciszają (np. Arbiton).

Bardzo proszę o opinie poparte doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

szukam podkładu dobrze wyciszającego żeby nie było bardzo słychać stukania paneli.

Czy ktoś kładł u siebie maty kwarcowe i może podzielić się opinią na ich temat

(oprócz użytkownika nofear który bardzo zachwala je w każdym poście i nie omieszka często załączać linka do sklepu z tymi matami:) )

 

Może inne podkłady też dobrze wyciszają (np. Arbiton).

Bardzo proszę o opinie poparte doświadczeniem.

 

Ja ostatnio kładłem panele i dałem maty kwarcowe, nie mam porównania do innych podkładów, tylko do pianki. Różnica jest olbrzymia, trudno poznać ze są to panele. Nawet w samym materiale jak sie weźmie do ręki to czuć różnice przede wszystkim w gęstości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...