Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

W ostatnim czasie wykonałem wylewkę, i za niedługo mija ok 3 tydzień więc zabieram się za układanie paneli - kronopol 10mm w pokoju ok 20m2

 

Ze względu na różnice w podłogach ( między pokojem a przedpokojem) potrzebuje podkładu ok 5mm.

 

Założenia:

- pokój w bloku na parterze ( nad piwnicą) - ważne aby w zimie nie było zimno od dołu.

- podłoga bez ogrzewania.

- ok 5mm

 

 

Znalazłem taki:

http://bel-pol.pl/offer/product/21/6704/Arbiton/Podklady-/Secura-Aquastop-Smart-5mm

lecz jest on połączony z folią paroizolacyjną.

 

 

Proszę o pomoc w dobrze odpowiedniego podkładu ponieważ nie wiem czy powyzszy jest dobrym rozwiązaniem, czy lepiej uzyć folii paroizalacyjnej i podkładu czy podkładu z fiolią jako jedność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witam.

 

Byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze podkładu pod panele KRONO ORIGINAL Variostep Narrow 8199 Dąb Alpejski, Deska (RG).

 

Panele będą układane na wylewce betonowej, bez ogrzewania podłogowego.

 

Ponieważ w łazience i kuchni mam położone płytki, które wystają ponad wylewkę około 13 mm (płytka 8 mm + klej 5 mm), a panele mają grubość 8 mm, podkład powinien mieć około 5 mm

 

Z uwagi na powyższe, wyselekcjonowałem następujące produkty - byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze spośród poniższych lub innych w równie przyzwoitej cenie (najlepiej do około 8 zł / m2).

 

1) STEICO underfloor - grubość 5.0 mm

http://www.steico.net/index.php?id=177&L=3

 

2) BARLINEK Płyta podpodłogowa zielona 5,5 mm, 6,99 m2

http://www.barlinek.com.pl/pl/produkty_pielegnacja?view_type=0&prodcategory_id=&prodcategory_id=49

 

3) ARBITON SECURA AQUASTOP SMART 5 MM

http://www.arbiton.com/produkty/podklady-podlogowe/39-secura-aquastop-smart-5-mm

 

4) CEZAR

http://cezar.eu/podklad-podlogowy-expert-eko-matt

http://cezar.eu/podklad-podlogowy-expert-matt

http://cezar.eu/podklad-podlogowy-basic-wood-nature

 

Wiem, że polecane są teraz maty kwarcowe, ale są one zdecydowanie poza moim aktualnym budżetem.

 

W tej cenie prawdopodobnie wybór ogranicza się do płyt z włókien drzewnych oraz płyt XPS - co byłoby najlepszym wyborem pod kątem izolacji akustycznej, a przede wszystkim trwałości podłogi?

 

Pozdrawiam,

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam

Przeczytałem wszystkie strony i widzę zdecydowane nastawienie na tzw górną półkę....

Ja jednak chciałbym kupić średniej klasy półkę

Zastanawiam się nad SECURA AQUASTOP + 2 MM nie wymaga dodatkowej folii a cena zblizona do sumy jaką byśmy zapłacili za folię i jakis wg Was tzw podkładowy badziew za 4 zł. Folia ma R ok 0,06 a ten podkład 0,08, wiec jakakoliwek suma folii i podkładu nie przebije tego cenowo. Czy ewentualnie cos pomyliłem ?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 2 weeks później...
Porządny podkład pod panele powinien byś gęsty i gruby. Ja mam takie coś: http://podlogi24.net/wineo-witex-podklad-2mm-b.dobrze-wyciszajacy-kroki-pod-panele-z-folia-sound-protect-eco-plus-o_l_1523.html i muszę przyznać, że był to dobry wybór. Jest dosyć drogi, ale dobry podkład wyciszający stukanie paneli to inwestycja przecież nie na miesiąc i pozwoli oszczędzić wiele nerwów :)

 

A co jak ktoś ma ogrzewanie podłogowe? Czy wówczas porządny podkład ma by gęsty i gruby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

Wiem, że będę się powtarzał, ale po przeczytaniu prawie wszystkich postów mam jeszcze większy mętlik w głowie jaki podkład wybrać. Z wysokiej półki cenowej to maty kwarcowe. Powierzchni mam ok 160 metrów więc zmuszony jestem poszukać tańszej opcji. Podłogówka jest w salonie i u góry dookoła antresoli (coś w rodzaju większego przedpokoju) a w trzech sypialniach grzejniki. Moje pierwsze pytanie to czy mieszać mam podkłady- osobiście bym wolał tego nie robić? Drugie pytanie jaki podkład wybrać w granicach 5-10 zł/m dodam, że najmniej robią mi względy akustyczne, dźwiękowe itp. Bardziej mi zależy

na solidności (niech ta podłoga trochę pomieszka) i na względach grzewczych. Podkłady jakie rozważam to po postach: pianomat szary, arbiton do podłogówek lub tutaj za namową kolegi ekopor steico... Naprawdę nie wiem który wybrać a może zrobić na dole droższy np matę kwarcową lub multiprotec 1000 a u góry jakąś tańszą alternatywę. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie kominka takiej dużej kozy 100-130kg- może stać na szybie położonej na panelach? Dzięki z góry i przepraszam, że powielam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów , to mój pierwszy post. Mam dylemat jaki podkład wybrać haha :) . Panele już wybrałem Quick-step seria Impressive , Mieszkanie ma niecałe 50 m2 i wszędzie planuje położyć panele te panele . Czy ktoś z Was miał już kontakt z tymi panelami ? Chciałbym spróbować położyć je również w łazience ( do czego niewątpliwie zachęca producent ). Jak podkład w łazience wg Was będzie najlepszy. Druga kwestia to podkład w reszcie mieszkania. Jest to mieszkanie nad przejściem i mimo, że od spodu są kolejno płyty włókno cementowe , wełna 20 cm , strop 29, jastrych 12 cm to mam pewne obawy co do ciepła odczuwalnego przez panele. I teraz pytanie czy postawić na dobrą termikę kosztem akustyki czy odwrotnie ? Chciałbym żeby panele były mocno wygłuszone. Zastanawiam się też nad opcją dopłaty do serii Impressive ultra gdzie tam mamy grubość panela 12 mm i co za tym idzie większy opór cieplny.

 

A Wy co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc ponieważ pierwszy raz w życiu remontuję mieszkanie :) Chcę położyć panele w mieszkaniu na parterze w bloku. Posadzka jest betonowa, bez piwnicy pod spodem, co oznacza że jest dosyć zimno. Chciałabym prosić o radę, jaki podkład pod panele wybrać, kiedy posadzka nie jest idealnie równa oraz chcę żeby jak najlepiej izolowała ciepło. Zastanawiałam się nad XPS lub płytą eko. Dodatkowo, czy wybór folii pod panele ma znaczenie? Są takie specjalne folie do ogrzewania podłogowego, czy użycie takiej folii bez podłogówki zdałoby egzamin jeżeli chodzi o jakiekolwiek ocieplenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc ponieważ pierwszy raz w życiu remontuję mieszkanie :) Chcę położyć panele w mieszkaniu na parterze w bloku. Posadzka jest betonowa, bez piwnicy pod spodem, co oznacza że jest dosyć zimno. Chciałabym prosić o radę, jaki podkład pod panele wybrać, kiedy posadzka nie jest idealnie równa oraz chcę żeby jak najlepiej izolowała ciepło. Zastanawiałam się nad XPS lub płytą eko. Dodatkowo, czy wybór folii pod panele ma znaczenie? Są takie specjalne folie do ogrzewania podłogowego, czy użycie takiej folii bez podłogówki zdałoby egzamin jeżeli chodzi o jakiekolwiek ocieplenie?

Idź w XPS. Jak chcesz się odizolować od posadzki. Żadne folie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

 

Mam ogrzewanie podłogowe. Szukam podkładu pod panele o jak najmniejszym oporze cieplnym. Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem odpowiedzi.

Problem w moim przypadku polega na tym, że mam zrobioną równą wylewkę. Okazało się, że zamówione płytki mają grubość 9mm- identycznie jak panele.

Warstwa kleju pod płytkami spowoduje różnicę w poziomie- przypuszczam, że podniosą się o co najmniej 5mm. Podkłady pod panel na ogrzewanie podłogowe jakie znalazłem to max. 3mm (o przyzwoitym oporze cieplnym). Najlepiej 1,6 mm... Dla wyrównania poziomów pomiędzy panelami a płytkami potrzebowałbym myslę podkładu o grubości 5/ 6 mm. Ma ktoś jakiś pomysł? Będę wdzięczny za pomoc, bo spędza mi to sen z powiek... Najlepsze co znalazłem to STEICOunderfloor gr. 5mm- wartość oporu 0,07 R [( m2 * K ) / W]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...