Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

Wiatam.

 

Czy trzeba pod panele zastosować (poza oczywiscie gąbką czy matą) folie izolacyjną?

Wyczytałem tak w nowym muratorze. W domu mam dwie warstwy foli przed chudziakiem i przed wylewkami. Czy musze jeszcze dawać 3 raz pod panele?

 

P.S

Przecież folia może "nieładnie pachnąć" spod paneli.

 

pozdrawiam

wilu1 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak jest folia pod styropianem to ja bym się nie martwił. W końcu ma ona chronić przed podciąganiem wilgoci z podłoża, a w styropianie nie ma jej dużo. Bardziej uważałbym na mycie paneli zbyt mokrym mopem. Moja żona tak pielęgnowała panele(składane na klej soudal), że w końcu napęczniały spoiny i trzeba było latem robić przeciągi, żeby się trochę napęcznienia cofnęły. Mam naprawdę twarde panele i laminat nie odprysł, ale to co pozostało to :evil: :evil: :evil: !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Kupuję panele Classen Cuntry Style i nie wiem co najlepiej dać pod spód o ile wiem można np. korek i folię. Jakość/Cena.

 

na beton folia (żeby nie kurzyło po ścianach no i trochę przeciwwilgociowo) a następnie zielone maty pod panele - izolują cieplnie i akustycznie - im grubsza tym lepsza - mam u siebie te najgrubsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka piliuretanowa np Kronopolu tzw kronopianka - choc tak jak mówi [email protected] płyty nie są złym rozwiazaniem.

Folia oczywiście stosowana jest po to by z podłogi - najczęsciej wylewki cementowe- cementowo wapienne nie dostawał sie piasek w strefe pianki czy plyt. Jego obecnośc tam powoduje "rozszarpywanie" częsci wygłuszajacej a zarazem wyrównujacej a to z koleji prowadzi do miejscowych uginań sie paneli.

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie: w jakiej kolejności będzie lepiej układać izolacje pod panelami (parter na goły beton)? Licząc od podłogi: folie->piankę->płytę wiórową->panele czy folię->płyty->piankę->panelę? Chodzi mi i o izolację termiczną ale również o tłumienie odgłosów chodzenia po podłodze.

Mam kupione:

- folie paroizolacyjną,

- mate piankową ARBITON 3mm termo i dzwięko izolacyjną

- podkłady z płyt wiórowych CLASSEN 7mm

- no i panele CLASSEN 7mm

Proszę o podpowiedź jak to układać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mata painkowa i płyty wiórowe spełniają taką samą funkcję. Więc jeśli już kupiłeś to i to to odpowiadam:

albo matę piankową wykorzystaj np na piętrze, albo:

najpierw folia potem płyta wiórowa, potem pianka i panele.

 

Płyta wiórowa pod piankę dlatego, że ma dużą własność niwelacji nierówności podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kupiłem jedno i drugie. Moj błąd bo pierwsze kupiłem samą piankę a potem poczytałem i zdecydowałem się na płyty wiórowe bo lepiej izolują cieplnie. Też tak myślałem żeby to ułozyć tak jak radzisz tylko nie byłem pewny czy czasem nie myśle źle.

OK dzięki za radę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja jeszcze dorzucę pytanie pomocnicze :wink: Czy takie podpanelowe podłoże umożliwia "dosychanie" wylewki? Robiłem wylewkę w październiku jakoś i chciałbym dosuszyć ją do wiosny ale - uwaga - już na niej mieszkając... I to z dzieckiem, więc muszę beton czymś nakryć by nie był tak zimny i nieprzyjemny dla córki. Myślałem o tym podkładzie podpanelowym (który później faktycznie będzie podkładem) i póki co starej wykładzinie dywanowej. Co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby kłaść panele, posadzka musi być całkowicie sucha, bo każda wilgoć która z niej wyjdzie, wejdzie w panele a te zaczną się unosić więc o "dosychaniu" nie ma mowy. My pod panele kupiliśmy piankę 2mm w rolkach z podklejoną folią. Są opcje pianki bez folii ale wówczas folię trzeba rozłożyć dodatkowo bo jest ona konieczna, gdyż zabezpiecza panele właśnie przed wilgocią z posadzki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Jestem na etapie układania paneli i mam dylemat.

 

W Murator 5/2003, artykuł: Na klej, zatrzask i z gumkami :oops:

W dziale Panele łączone na klej autor pisze, że na folii paraizolacyjnej 0,2 mm układa się warstwę izolacji akustycznej i dalej panele ......

W moim przypadku mam wylewkę ułożoną na styropianie.

Warstwa styropianu zaizolowana od góry i od dołu.

Wylewka powinna już chyba być dostatecznie sucha.

 

Mam pytanie, dlaczego na folii paraizolacyjnej ?

Jakie zadanie ma spełniać ta folia w tym przypadku?

A jaka jest Wasza opinia w tym temacie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...