Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

Wybór jest spory: pianka, pianka foliowana, tektura falista, korek.

 

Pod deskę chcę dać piankę z folią - lepiej kupić "2 w jednym" czy mogę oddzielnie folię i piankę (folia została mi z wylewek i ocieplenia poddasza - można by wykorzystać).

 

Pod panele wystarczy chyba sama pianka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak układałem kiedyś panele dałem zielone płyty bez folii, ale to było w bloku i zero wilgoci. W domu na dole chyba folia potrzebna.

Generalnie panele to nieporozumienie. Stuka, widac szczeliny.

Tylko parkiet jak ma być drewniana podłoga, choć rozumiem jak brakuje kasy na porządną klepkę i trzeba iść na kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie panele to nieporozumienie. Stuka, widac szczeliny. Tylko parkiet jak ma być drewniana podłoga, choć rozumiem jak brakuje kasy na porządną klepkę i trzeba iść na kompromis.

 

Chodzi nie tylko o kasę. Wylewki były robione półtora miesiąca temu, a pod parkiet musiałby schnąć jeszcze z pół roku. A ja się przeprowadzam za 2 miesiące :D

 

Panele będą tylko w sypialniach na poddaszu. W salonie dam deskę barlinecką. Muszę przyznać, że bardzo mi się podoba też deska z drewna bambusowego, ale jest sporo droższa i trzeba ją kleić do wylewki, więc dochodzi jeszcze koszt kleju - w sumie wychodzi ok. 150 za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko parkiet jak ma być drewniana podłoga, choć rozumiem jak brakuje kasy na porządną klepkę i trzeba iść na kompromis.

 

brak kasy niekoniecznie- deska barlinecka kosztuje nawet powyzej 200zl za metr

parkiet jest w tej samej cenie ale trzeba kogos kto to umie zrobic - a z tym bywa roznie :wink:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt - jest deska za 200 zł, ale jest też za 70-80. A do parkietu rzeczywiście trzeba dobrego fachowca, ale oprócz niego jeszcze kosztownej chemii i przede wszystkim (w moim przypadku) - bardzo suchej wylewki.

 

Masz rację. Parkiet wymaga suchej wylewki, poniżej 2% wilgotności a sam parkiet nie powinien byc wilgotniejszy niż 8%

Dobra chemia też kosztuje, no i ułożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko parkiet jak ma być drewniana podłoga, choć rozumiem jak brakuje kasy na porządną klepkę i trzeba iść na kompromis.

 

brak kasy niekoniecznie- deska barlinecka kosztuje nawet powyzej 200zl za metr

parkiet jest w tej samej cenie ale trzeba kogos kto to umie zrobic - a z tym bywa roznie :wink:

 

pzdr

 

Chyba nie zdecydowałbym się na takie rozwiązanie. Przyklejone drzewo to chyba najlepsze i najtrwalsze rozwiązanie. Poza tym można to wycyklinowac odświeżyć itp.

Tą deske za 200 stówy można cyklinować czy nie, bo coś mi się wydaje że nie. No i to stukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko parkiet jak ma być drewniana podłoga, choć rozumiem jak brakuje kasy na porządną klepkę i trzeba iść na kompromis.

 

brak kasy niekoniecznie- deska barlinecka kosztuje nawet powyzej 200zl za metr

parkiet jest w tej samej cenie ale trzeba kogos kto to umie zrobic - a z tym bywa roznie :wink:

 

pzdr

 

Chyba nie zdecydowałbym się na takie rozwiązanie. Przyklejone drzewo to chyba najlepsze i najtrwalsze rozwiązanie. Poza tym można to wycyklinowac odświeżyć itp.

Tą deske za 200 stówy można cyklinować czy nie, bo coś mi się wydaje że nie. No i to stukanie.

 

niby mozna - ale tez jakos nie wierze, rzekomo jak sie przyklei jak parkiet wychodzi ideal - tylko gwarancja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam deskę Barlinecką na podłodze na parterze, pod nią dawałam folię i piankę i.... jakoś nie słychać żadnych dziwnych stuków, puków itp., itd. Szczerze mówiąć to nie widzę różnicy pomiędzy parkietem (miałam taki w domu rodziców) a deską barlinecką.

 

Tak na marginesie, to Anpi - zastwanów się nad tymi panelami za 70-80PLN - jak z ich trzymaniem wymiarów i jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
a ja chciałbym dale pociągnąć temat. też zamierzam położyć deskę barlinecką. w instrukcji producenta, nic nie pisze o folii oraz o piance. ciekawi mnie czy brak informacji o piance nie jest podyktowany względami komercyjnymi firmy, czy też ma to wpływ na dalsze użytkowanie panelu. natomiast zastanawiam się nad folią izolującą na wylewce, czy jest konieczna. ponieważ wylewka jest położona na warstwie styropianu i ma jeszcze dodatkowo warstwę izolacji w postaci folii. położenie folii na wylewce odetnie całkowicie deskę od podłoża, jeżeli wilgoć przeszłaby do wylewki, teoretycznie, nie jest w stanie się z niej uwolnić. położenie warstwy tektury lub płyty pilśniowej daje swobodę płynnego przejścia wilgoci pomiędzy wylewką a pomieszczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

wlasnie chce sie zabrac za ukladnie paneli. Niestety mam maly problem, bo w calym domu mam ogrzewanie podlogowe. W zwiazu z tym nie wiem, co klasc pod panele - "zwyklej" pianki nie chce bo izoluje ona przeplywajace cieplo.

 

Instalatorzy podlogowki radzili mi polozyc tekture (taka z roki, za ok 25zl/rolke), ale nie wiem, jak to sie sprawuje, czy potem panele nie beda okropnie stukac?

 

W sklepie z panelami facet polecal mi za to jakas niby specjalna pianke za 12zl/m2 :o . No coz nie dosc ze cena niezla, to jescze tak naprawde nie mam pewnosci jak to sie sprawuje.

 

W Leroy za to widzialam pianek na ogrzewanie podlogowe - wygladala, jak ta klasyczna, tyle ze mial dziurki.

 

A wy co mozecie polecic??? :) Bede bardzo wdzieczna za rady :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam najzwyklejszą piankę- nie widze negatywów - podziuraw sobie ją sam ;) i nie wiem czy izoluje bardziej niż tektura a jak juz to na pewno na bardzo zblizonym poziomie. I tak ciepło pójdzie przez piankę a nie w styropian. A może powycinać na takiej piance dziury wielkosci literatek. Zrobić taki ser szwajcarski:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARKOG

 

a nie masz wrazenia, ze przez to izolujesz przeplyw ciepela?

 

Bo mnie przeraza ten rysuneczek na opakowaniach z pianka - czyli taki sniezek odzielony pianka od slonka ;)

 

A probowales polozyc moze deske barlinecka na ogrzewnaie podlogowe?

 

Wrażenie to może mam ale to ciepło musi jakos ujsc ( i na to licze) a w dół mu będzie ciężej.. Ale tak naprawde myśle ze to powycinanie równych kółek byłoby fajne

Działa to się nie zastanawiam - tektura mysle ze bedzie podobna

Na pewno nie dałbym tego naklej bo zaletą takiej podłogi jest to żę można ją szybciutko zdemontować i ułożyć na nowo czego o kleju już nie można powiedzieć. Byc moze jeszcze na samą folię - ja chyba nawt folii nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, a ja dzisiaj bylam w Komforcie zapytac sie co maja do raproponowania miedzy panele i podlogowke i wiecie co mi pan powiedzial?

ze praktycznie wszystko moge :lol: klasc Zapytalam sie wiec czy moge klasc te pianki z folia aluminiowa ;) - no tego moze nie, ale za to korek, wg pana byl bardzo dobry. Jak sie troche usmiechnelam to przyszedl inny pan i odsunal pierwszego pana "od tematu" i dopiero pokazal mi pianke, ktora proponwali mi juz w innych sklepach - te z dziurkami.

 

Jak widac, nie ma co polegac na fachowej obsudze w duzyvh sklepach :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...