Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

A co polecacie pod panele w bloku. Wilgotność minimalna, lekko odchodzące płytki PCV. Czy stosować folię, czy płtyki podkleic, czy zerwać? Czy wyrównać powierzchnię pianką, płytami podkładowymi. Widziałem również papier falisty pod panele. Pomóźcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Folię MUSISZ położyć, grubości co najmniej 0,2 mm; najlepsze chyba są płyty, ale podniosą Ci poziom podłogi o co najmniej 1,5 cm (razem z panelami). Jeśli chodzisz bez butów, wystarczy nawet pianka, opinii o tekturze falistej nie znam. Im grubiej, tym lepiej, cieplej, mniejszy wpływ nierówności podłoża. Płytki zdecydowanie bym zerwał, jastrych oskrobał z klejui wyrównał. Powodzenia!

Aha, a panele ja wybrałem bezklejowe - szybka robota i możliwość poprawek

Pozdriv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Miałem ten sam problem położyłem płyty jest OK. Pomyśl też o panelach typu "silence" są naprawdę ciche i nie podnoszą podłogi do bloku OK, bo nie potrzeba Ci ocieplenia - chyba, ze mieszkasz na parterze. Folia z założenia izoluje od "dolnej" wilgoci jak niezbyt stare wylewki, piwnica, pralnia, itp. W bloku jeśli masz pod sobą sąsiada, który Cie nie zalewa od dołu :wink: możesz sobie podarować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest bez folii i jest OK. Nie ma sensu zrywać płytek - to dużo więcej roboty. Poziom podłogi rzeczywiscie się podnosi, ale wystarczy podpilowac drzwi. W jednym pokoju mam płyty i panele na plycie MDF. DUDNI I STUKA potwornie. W reszcie są panele na płycie pilśniowej położone na piance - i jest znacznie lepiej.

Pzdr. Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Teraz pewnie podpadnę - najlepiej zrezygnować z paneli.

Mam teraz panele w naszym mieszkaniu - nie cierpię tego głuchego odgłosu, jak się po nich chodzi. Do tego po trzech latach nie wyglądają za ciekawie.

Może trzy lata temu była gorsza technologia - nie wiem. Ale teraz w domu na pewno już ich nie położę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam panele drewniane o gr. 14 mm. Mam nadzieję, ze nie bedzie aż tak źle.

Facet w sklepie powiedział, że pod panele poleca w poniższej kolejności:

1. korek - najlepszy ale i najdrozszy

2. gąbkę (piankę) - najtańsza i lepsza od tzw. ekopłyt

3. ekopłyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
A co polecacie pod panele w bloku. Wilgotność minimalna, lekko odchodzące płytki PCV. Czy stosować folię, czy płtyki podkleic, czy zerwać? Czy wyrównać powierzchnię pianką, płytami podkładowymi. Widziałem również papier falisty pod panele. Pomóźcie.

:D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Mam mały dylemat. Docelowo chcę w salonie położyc parkiet 22mm grubości , jednak na razie decyduję sie na panele 8mm grubości. Chciałbym tą róznicę pozziomów zniwelować styropianem FS 20-30 tak żeby zachować jednakowe poziomy podłogi. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenie ze styropianem pod panelami. Na logikę powinno być OK a jak jest naprawdę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam podłogówkę wodną w salonie i przymierzam się do paneli podłogowych. W sklepie doradzili mi zamiast pinki izolacyjnej podkład EKOPOR. Z tego co zauważyłem jest grubszy od pianki i wnioskuje, że jednak gorzej będzie przewodził ciepło. Czy kotoś z forumowiczów miał już podobny dylemat i jak go rozwiazał. Panele kłade sam ale niestety wszystkiego w tej kwesti widać nie wiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...