Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Certyfikat energetyczny


Bart30

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 119
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mysle ze w wielu przypadkach stan faktyczny bedzie roznil sie od projektu, nawet w nowych domach, no ale w nowych mozna do dziennika zajzec :wink:

Bez glebszego wnikania bedzie to lipa, wiem bo sam mam np. na sciany BK 400 a w projekcie jest jakis inny wiec gorsze parametry wyszly by gdyby na projekcie bazowac

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaję mi się. Kataster będzie raczej od miejsca i ew. metrażu zależał. Jeżeli w ogóle kiedykolwiek wejdzie, bo opór społeczny będzie gigantyczny.

 

Świadectwa byłyby dobrym pomysłem, ale faktycznie sporządzenie ich de facto wg. deklaracji właściciela (przeciez audytor nie rozkuje ściany 3W, żeby sprawdzic ile tam jest i jakie styro) jest z deka pozbawione sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może być droga przyjemność.

ciekawe...

 

albo będzie tak jak z innymi rzeczami w tej branży - w pewnym zakresie będą podpisywać co im się podsunie pod nos (patrz dzienniki budowy, protokoły odbiorów różnych rzeczy, itp.). ale to też nie za darmo.

tak czy inaczej nie chce wychodzić, żeby to miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rozporządzenia, nie ma jak wykonać certyfikatu. Rozporządzenie kto może i na jakich zasadach wykonywać certyfikaty zostało podpisane w lutym 2008 r. Jest nawet lista uczelni, która będzie prowadziła studia podyplomowe.

Kamery termowizyjne poza sezonem grzewczym nie mają zastosowania.

Ja uważam, że to dobrze, że wchodzą te certyfikaty szkoda, że tak późno. Same zalety. Będą powstawały lepsze domy, bo nikt nie będzie chciał kupić/wybudować kiepskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e, przypomnijcie - jak nie oddam w tym roku, to muszę do odbioru mieć certyfikat? czy dopiero przy sprzedaży?

Będziesz musiał mieć certyfikat do odbioru. Nie dołączysz to ci nie odbiorą. Sankcje są moim zdaniem zbędne. Wystarczy, że urząd odpowiedni nie odbierze a notariusz nie podpisze aktu i już. Niech każdy stosuje się do obowiązującego prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym notariuszem to póki co nie tak do końca:

 

dopiero w noweli chcą to wprowadzić: http://dom.gazeta.pl/nieruchomosci/1,73497,5654485,Bedzie_kara_za_brak_swiadectwa_.html

 

(euro)socjalizm w czystej postaci.

no ale cóż... wreszcie się udało zdefiniować dworzec... http://biznes.onet.pl/0,1818732,wiadomosci.html ... marchewki i banany są już zdefiniowane. teraz czas na mieszanie w nieruchomościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn co póki co nie do końca?

jakie prawo obowiązuje notariusza?

przepisy o hipotekach, księgach wieczystych itp (?)

prawo budowlane nie jest/będzie ustawą ponad innymi

z pewnością nie wejdzie to do ich obowiązków od początku 2009 dla KAŻDEJ transakcji

debilami nie są, chleba sobie nie pozwolą odebrać

w razie wątpliwości proszę zadzwonić do jakiegokolwiek notariusza, niekażdy nawet o tym wie coś konkretnego, jeżeli cokolwiek

 

aha

w całej europie certyfikat, u nas ŚWIADECTWO

na każdym kroku to powtarzają, jakby bylo to najważniejsze :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...