Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Certyfikat energetyczny


Bart30

Recommended Posts

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku może sporządzać osoba,która:

1) posiada pełną zdolność do czynności prawnych;

2) ukończyła co najmniej studia magisterskie, w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym;

3) nie była karana za przestępstwo przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów, obrotowi gospodarczemu, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi lub za przestępstwo skarbowe;

4) posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej,konstrukcyjno-budowlanej lub instalacyjnej

A więc to nie są tylko architekci, a praktycznie wszyscy którzy posiadają odpowiednią wiedzę i uprawnienia. Zostali pominięci tylko ci, którzy nie posiadają tytułu magistra i to oni teraz najgłośniej krzyczą. Bo tytułu magistra nie zdobędą na kilkutygodniowym szkoleniu :-?

 

Sorry, ale o czy Ty mówisz? Architekci, sanitariusz, elektrycy itp - i to sa ci którzy maja odpowiednia wiedze? Recze, że tak nie jest.

 

To cytat z PB, dobrze że ktoś czyta tutaj PB (Jezier).

Ręczysz Depi :)?? Możemy się założyć? Czym ręczysz?

Wybacz ale mało Depi wiesz o architektach, konstruktorach, sanitariuszach itp..

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja sie pytam po co to komu? :-? Dodatkowy wydatek? Przeciez uprawniona osoba, ktora to wyda, nie ma mozliwosci sprawdzenia ani materialow uzytych, ani grubosci warstw...pozostaje projekt...i ale... Moim zdaneim to naciaganie jak caloroczne swiatla mijania!! :wink:

 

jest to zmuszanie sprzedawcy i nabywcy aby utrzymywali kolejną bande darmozjadów

mozliwości pomyłek będą duze - jesli w tej chwili trwa wielka fikcja z kierownikami budów i nadzorowaniem - gdzie forumowicze pisza o trzech wizytach na budowie i wypełnianiu dzienników po zakończonej budowie

to wpisac w dziennik będzie mozna wszystko /grubośc ocieplenia również/

 

do fikcji z nadzorami doszła fikcja z Izbami Inzynierów - gdzie grupka pryków -darmozjadów broni dostępu do zawodu kazdemu kto sie do tej mafii nie wpisze i nie zapłaci im haraczu w postaci składek ...

 

teraz dojdzie kolejna fikcja gdzie architekt bedzie zagryzał z głupia mina ołówek jesli sie mu powie ze budowało sie dom z gliny z sieczką, z trocinobetonu wypełnionego swojego pomysłu mieszanką, harszu z wapnem, a na strychu jako ocieplenie lezy siano, troty czy suche liście ... itp.

 

taki architekt bedzie musiał zarówno uwierzyc w to co sie mu powiedziało i kombinowac jak tu coś sensownie podpasowac aby nie wyjść na kompletnego głupa ...

normalnie cyrk za pieniadze podatnika !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale wyglada, ze zazdrosc przemawia przez Ciebie Depi, ze nie mozesz z klucza do "koryta" sie dorwac :lol: :wink:

Powaznie, to ze masz takie a nie inne doswiadczenia z architektami, nie oznacza ze wszyscy tacy sa - zapeniam Cie ze tak nie jest. wiekszosc ludzi z wyksztalceniem budowlanym doskonale sobie poradzi i nie jest to zaden lobbing.

Tez chcialbym troszke zarobic na tym, ale ... nie mam wyksztalcenia budowlanego wyzszego tylko mechaniczne wiec ..., nie pieniacze sie z tego powodu.

Trzeba bylo pomyslec o tym wczesniej i "zrobic sobie" wyksztalcenie wyzsze budowlane, a nie wkurzac sie teraz.

Jak wspomniale ja takiego nie mam i mowi sie trudno, kazda grupa zawodowa ma swoje miejsce i nie zmienisz tego, nie wyobrazam sobie zeby dali np. mnie taka mozliwosc z urzedu bo wtedy byloby to durne a architekci sa wlasnie od tego. To ze teraz jada na gotowcach czy minimalizm stosuja w swojej pracy nie oznacza ze nie znaja zagadnienia, jest to kwestia tylko i wylacznie zmiany nastawienia a nie kwalifikacji.

Mozna by to porownac wlsanie np. do kierownika budowy - wyobrazasz sobie co by bylo gdyby kazdy mogl pelnic te funkcje?

Mozna jeszcze do kierowcow porownac, sam pewnie widzisz ilu slabych kierowcow jest na drogach, mozna jednak zabrac im prawo jazdy tylko dlatego, ze nam sie wydaje ze jestesmy lepsi? Oni jednak zdali egzamin i posiadaja PRAWO do prowadzenia pojazdow, mimo ze nam sie wydaje, ze nie powinni (no, nie odpisuj mi tylko ze kupili - tak jest i bedzie w kazdej grupie, ale to sa jednostki)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gdyby tak ciagle myslec, nigdy by nic nie powstalo, niczego bysmy nie zmienili...

 

Pzdr.

 

a nie pomyslałes, ze mozna było to zrobic w sposób demokratyczny ?

kto chce, aby miec porównanie niech sobie robi i u dziesięciu architektów, niech zamawia ekspertyzy, niech płaci ...

 

ale czemu te komunistyczne metody i przymus ?

tak jak dawniej istniała tylko jedyna słuszna partia tak teraz mają istniec jedyne słuszne Izby Inzynierów

jedne majace monopol na racje i prawo wyrokowania o tym czy ktoś moze wykonywac swój zawód !

wybierasz sobie szkołe, kończysz, zaczynasz prace a tu nagle powstaje samozwańczy twór który twierdzi, ze jak sie do nich nie zapiszesz to oni Ci nie pozwola pracowac w zawodzie ...

przeciez to chore jest !

 

dlaczego wszyscy budowlańcy musza sie do Izb wpisac ?

dlaczego wszyscy sprzedający domy muszą płacić za certyfikat ?

dlaczego nie mają prawa wyboru ?

dlaczego certyfikat moze wykonac tylko architekt ?

 

/przeciez mozna opracowac wielowariantowe tabelki gdzie kazdy sprzedający i kupujący mogłby sam sprawdzic

a tylko te ekstremalne przypadki dawac do oceny ekspertom/

itd itd

 

dlaczego to "uszczęsliwianie" na siłe ? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cytat z PB, dobrze że ktoś czyta tutaj PB (Jezier).

Ręczysz Depi :)?? Możemy się założyć? Czym ręczysz?

Wybacz ale mało Depi wiesz o architektach, konstruktorach, sanitariuszach itp..

 

pzdr

 

Dzięki, stary, że mnie oświeciłeś. Obraź sobie, że też czytam - i właśnie się tą lekturą wkurzam. Co poniekąd wynika logicznie z przebiegu dyskusji - przecież nie piszę, że Jezier się myli w opisie stanu faktycznego. Nie rozumiem więc Twojego komentarza.

A skąd wydedukowałeś, że mało wiem o ww. profesjach to już chyba Twoja słodka tajemnica. Wiem na 100% to, że żadna z nich nie jest przygotowana z definicji do sporządzania audytów energetycznych.

 

A ręczy się ręką, jak sama nazwa wskazuje. Jeżeli masz ochotę to możemy założyć się o chałupę (Twoja i moją) i zadzwonić do 10 losowo wybranych architektów i każdego spytać, że zrobi nam audyt i wystawi świadectwo. Idziesz na taki układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczeście ze to dotyczyc bedzie budynków oddawanych od 2009.

A więc szpieszcie sie.Jeszcze macie 3 miesiace.

 

a nieprawda, dotyczyc będzie także oddanych wcześniej, jeżeli będą poddawane sprzedaży lub UWAGA na WYNAJEM

 

za prawem budowlanym

3. Z zastrzeżeniem ust. 7, dla każdego budynku oddawanego do użytkowania oraz budynku podlegającego zbyciu lub wynajmowi powinna być ustalona, w formie świadectwa charakterystyki energetycznej, jego charakterystyka energetyczna, określająca wielkość energii wyrażoną w kWh/m2/rok niezbędnej do zaspokojenia różnych potrzeb związanych z użytkowaniem budynku. Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku jest ważne 10 lat.

 

4. W przypadku budynku z lokalami mieszkalnymi lub częściami budynku stanowiącymi samodzielną całość techniczno-użytkową, przed wydaniem lokalu mieszkalnego lub takiej części budynku osobie trzeciej, sporządza się świadectwo charakterystyki energetycznej lokalu mieszkalnego lub części budynku.

 

5. W przypadku budynków ze wspólną instalacją grzewczą świadectwo charakterystyki energetycznej sporządza się wyłącznie dla budynku, a w innych przypadkach także dla lokalu mieszkalnego najbardziej reprezentatywnego dla danego budynku

 

6. Świadectwo charakterystyki energetycznej zawierające nieprawdziwe informacje o wielkości energii jest wadą fizyczną rzeczy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. — Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93, z późn. zm.) o rękojmi za wady.

 

7. Przepisów ust. 3—6 nie stosuje się do budynków:

 

1) podlegających ochronie na podstawie przepisów o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami;

 

2) używanych jako miejsca kultu i do działalności religijnej;

 

3) przeznaczonych do użytkowania w czasie nie dłuższym niż 2 lata;

 

4) niemieszkalnych służących gospodarce rolnej;

 

5) przemysłowych i gospodarczych o zapotrzebowaniu na energię nie większym niż 50 kWh/m2/rok;

 

6) mieszkalnych przeznaczonych do użytkowania nie dłużej niż 4 miesiące w roku;

 

7) wolnostojących o powierzchni użytkowej poniżej 50 m2.

 

8. Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku może sporządzać osoba, która:

 

1) posiada pełną zdolność do czynności prawnych;

 

2) ukończyła co najmniej studia magisterskie, w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym;

 

3) nie była karana za przestępstwo przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów, obrotowi gospodarczemu, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi lub za przestępstwo skarbowe;

 

4) posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej lub instalacyjnej albo odbyła szkolenie i złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin przed ministrem właściwym do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałabym włączac się w miejscowe kłotnie...,a le troche przychyliłabym sie do zdania Depii, znam trochę historii, że naprawdę nie każdy architekt zna sie na swoim zawodzie....:)

 

a co do faktów:

4) posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej lub instalacyjnej albo odbyła szkolenie i złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin przed ministrem właściwym do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej.

 

czyli albo posiada uprawnienia, ALBo odbędzie szkolenie

 

 

z przerażeniem natomiast oglądam czyny rządzących liberałów, jeszcze wieksze zamknięcie korporacji prawniczych, ale gdy ostatnio czytałam że na setki nowych zawodów bedą wprowadzane koncesje, np. na masażystów, fizjoterapeutów, to jest to socjalizm!!!

 

To u kogo sie masuję :wink: :wink: nie powinno być zależne od koncesji, teraz mąż mnie wymasuje i będa mogli go oskarzyć o brak koncesji...

 

ale napewno tworzenie kolejnych koncesji, korporacji, powoduje jedno, brak konkurencji, który odbija się na wysokich cenach które drenują nasze portfele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak się już tu znęcacie nad tym kto będzie mógł, a kto nie popatrzcie też na projekt zmian:

 

"8. Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku, lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową może sporządzać osoba:

1) posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych;

2) która ukończyła co najmniej studia inżynierskie, na kierunkach: architektura, budownictwo, inżynieria środowiska, energetyka lub pokrewnych;

3) która nie była karana za przestępstwo przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów, obrotowi gospodarczemu, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi lub za przestępstwo skarbowe;

4) która:

a) odbyła szkolenie i złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin przed ministrem właściwym do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej albo

b) posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej lub instalacyjnej."

 

Dodatkowo jest furtka:

Art. 4. 1. Osoby, które przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy rozpoczęły szkolenie, o którym mowa w art. 5 ust. 8 pkt 4 ustawy, o której mowa w art. 1 w dotychczasowym brzmieniu, i które nie ukończyły co najmniej studiów inżynierskich na kierunkach: architektura, budownictwo, inżynieria środowiska, energetyka lub pokrewnych, mogą po ukończeniu tego szkolenia ubiegać się o uzyskanie uprawnień do sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, lokalu mieszkalnego, a także części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno–użytkową w terminie nie później niż do 31 grudnia 2009 r.

 

2. Osoby, które przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy rozpoczęły studia podyplomowe, o których mowa w art. 5 ust 11 ustawy, o której mowa w art. 1, i które nie ukończyły co najmniej studiów inżynierskich na kierunkach: architektura, budownictwo, inżynieria środowiska, energetyka lub pokrewnych, uzyskują uprawnienia do sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, lokalu mieszkalnego, a także części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową pod warunkiem ukończenia tych studiów podyplomowych do 31 grudnia 2009 r.

 

3. Osoby, które na podstawie dotychczasowych przepisów uzyskały uprawnienia do sporządzania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku, lokalu mieszkalnego, a także części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno–użytkową, zachowują te uprawnienia w dotychczasowym zakresie, z zastrzeżeniem art. 5."

 

a od 2012 roku wypada ten punkt b) posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej lub instalacyjnej. - jest to więc rozwiązanie przejściowe.

 

zamierzają też wprowadzić centralny, elektroniczny rejestr świadectw (ciekawe kto, za ile go zrobi i kiedy go uruchomią) prowadzony przez ministerstwo, do którego ma wpływać każde wystawione świadectwo. do tego konieczność przechowywania ich przez 10 lat i zawarcia OC.

 

brakuje mi tylko w tej układance jakiegoś związku audytorów z obowiązkową przynależnością, który ustali ceny maksymalne i wyda zarządzenie o stosowaniu stawek maksymalnych, uznając mniejsze za postępowanie nieetyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku może sporządzać osoba,która:

1) posiada pełną zdolność do czynności prawnych;

2) ukończyła co najmniej studia magisterskie, w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym;

3) nie była karana za przestępstwo przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów, obrotowi gospodarczemu, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi lub za przestępstwo skarbowe;

4) posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej,konstrukcyjno-budowlanej lub instalacyjnej

A więc to nie są tylko architekci, a praktycznie wszyscy którzy posiadają odpowiednią wiedzę i uprawnienia. Zostali pominięci tylko ci, którzy nie posiadają tytułu magistra i to oni teraz najgłośniej krzyczą. Bo tytułu magistra nie zdobędą na kilkutygodniowym szkoleniu :-?

Jezier - sam chcałem startować na taki kurs. Koszt prawie 2 kzł, czas 2 tyg.

Warunek TYTUŁ MGR, ale nieważne jakiego pochodzenia, może być i teolog. Musi być tylko ten MGR.

PS - chętnych dalej nie stwierdzono, dlatego powiedzieli mi że kurs jeszscze poczeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to zmuszanie sprzedawcy i nabywcy aby utrzymywali kolejną bande darmozjadów

mozliwości pomyłek będą duze - jesli w tej chwili trwa wielka fikcja z kierownikami budów i nadzorowaniem - gdzie forumowicze pisza o trzech wizytach na budowie i wypełnianiu dzienników po zakończonej budowie

to wpisac w dziennik będzie mozna wszystko /grubośc ocieplenia również/

Tak dla równowagi poczytaj wątek :

http://forum.muratordom.pl/ile-placiliscie-kierownikowi-budowy,t11993.htm

np.

a ja poszukuję solidnego kierownika budowy z okolic Piekar Śląskich. Może ktoś ma godnego polecenia???? Ten którego znalazłem zażyczył sobie 500 zł na m-c. Wydaje mi się że to trochę za dużo.

Pewnie właśnie Ci sami Forumowicze piszą później o 3 wizytach na budowie :(.

 

Macie rację, na dzień dzisiejszy nie ma osób przygotowanych do sporządzania świadectw energetycznych. Jednak IMHO osoba wymieniona w ustawie, która "posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej lub instalacyjnej" jest w stanie w krótkim czasie uzupełnić swoją wiedzę w tym zakresie i bez problemu takie świadectwo wystawić, oczywiście pod warunkiem, że będą przygotowane wszystkie przepisy wykonawcze.

Szczegóły na temat stanu przygotowania tych przepisów można znaleźć TUTAJ :

http://www.mi.gov.pl/2-48240e6fcf427.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezier - sam chcałem startować na taki kurs. Koszt prawie 2 kzł, czas 2 tyg.

Warunek TYTUŁ MGR, ale nieważne jakiego pochodzenia, może być i teolog. Musi być tylko ten MGR.

Tu masz taniej :

http://www.swiadectwaenergetyczne.edu.pl/?gclid=CJyF283UwZUCFQxRtAodlmMEYA

ale : "Kurs adresowany jest do osób posiadających wykształcenie magisterskie." :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cytat z PB, dobrze że ktoś czyta tutaj PB (Jezier).

Ręczysz Depi :)?? Możemy się założyć? Czym ręczysz?

Wybacz ale mało Depi wiesz o architektach, konstruktorach, sanitariuszach itp..

 

pzdr

 

Dzięki, stary, że mnie oświeciłeś. Obraź sobie, że też czytam - i właśnie się tą lekturą wkurzam. Co poniekąd wynika logicznie z przebiegu dyskusji - przecież nie piszę, że Jezier się myli w opisie stanu faktycznego. Nie rozumiem więc Twojego komentarza.

A skąd wydedukowałeś, że mało wiem o ww. profesjach to już chyba Twoja słodka tajemnica. Wiem na 100% to, że żadna z nich nie jest przygotowana z definicji do sporządzania audytów energetycznych.

 

A ręczy się ręką, jak sama nazwa wskazuje. Jeżeli masz ochotę to możemy założyć się o chałupę (Twoja i moją) i zadzwonić do 10 losowo wybranych architektów i każdego spytać, że zrobi nam audyt i wystawi świadectwo. Idziesz na taki układ?

 

Depi- ja nigdzie nie napisałem że każdy z ludzi z uprawnieniami z wymienionych branż wykona audyt tylko chodzi mi o to że będą w stanie to zrobić bo:

 

 

Jednak IMHO osoba wymieniona w ustawie, która "posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej lub instalacyjnej" jest w stanie w krótkim czasie uzupełnić swoją wiedzę w tym zakresie i bez problemu takie świadectwo wystawić, oczywiście pod warunkiem, że będą przygotowane wszystkie przepisy wykonawcze.

 

 

A widzę że po prostu się wkurzasz mocno o to kto będzie mógł to robićz marszu, bez szkolenia.

Nie wiem jakich znasz ludzi z branży ale nikt nie podpisze się pod czymś jeśli nie wie jak to się robi ale od tego jest m.in. rozporządzenie wyjaśniające obliczanie.

A ja Ciebie odbieram, że zarzucasz brak wiedzy technicznej branżystów w temacie fizyki budowli a nie brak wiedzy jak taki certyfikat ma wyglądać a to duuża różnica.

Najlepiej to pozwólmy wszystko wszystkim robić po co wykształcenie?

Chcesz być sędzią- przejdz szkolenie

chcesz być lekarzem- przejdz szkolenie

może notariuszem- przejdz szkolenie

i niech se każdy wszystko robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depi- ja nigdzie nie napisałem że każdy z ludzi z uprawnieniami z wymienionych branż wykona audyt tylko chodzi mi o to że będą w stanie to zrobić bo:

 

 

HenoK napisał:

 

Jednak IMHO osoba wymieniona w ustawie, która "posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej lub instalacyjnej" jest w stanie w krótkim czasie uzupełnić swoją wiedzę w tym zakresie i bez problemu takie świadectwo wystawić, oczywiście pod warunkiem, że będą przygotowane wszystkie przepisy wykonawcze.

 

no juz chyba krócej niż w 2 tygodnie i zdanie egazaminku (trwającego parę godzin) to sie nie da

śmiem twierdzić, że ktortki czas wystarczy i dla innych, aby uzupełnić wiedzę,

vide wlaśnie kurs 2 tygodnie (a raczej dwa łykendy) i egzamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krysia 2006

 

A ja słyszałem, ze prawo nie może obowiązywac wstecz.

No ale w polsce aby wyciagnąć pieniadze od obywatela wszysko jest możliwe.

 

Pytanie. Czy jesli budynek nie będzie miał tego atestu to nie można go sprzedac?

A jak w atescie bedzie napisane przez "specjaliste z MRG" ze jest zimmny jak cholera to co.Nie wolno go sprzedac.

Wszystkie budynki budowane miejwiecej 2000 roku będą posiadały negatywny atest.

A wiec tylko termosy beda ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl obowiazujacej Ustawy każdy budynek (mieszkanie, lokal) "wprowadzony do obrotu" (od 2009r.) musi mieć świadectwo. Tak samo podczas składania "papierów" o zakończeniu budowy (od 2009r.) taki "kwit" bedzie wymagany.

Sprzedć "zimny" budynek będzie można, tyle, że nabywca bedzie o tym wiedział (że zimny).

Nie ma "negatywnych atestów". Jest tylko stwierdzenie, że budynek jest bardziej lub mniej energooszczędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kurs adresowany jest do osób posiadających wykształcenie magisterskie."

Każdy taki kurs.

Tu możesz mieć pretensję do posłów, którzy taką ustawę uchwalili.

 

Chyba założe działalnośc i będę się reklamował jak wykonawca Kontr- Świadectw Energetycznych. Zapewne mgr filozofii wykona audyt w sposób profesjonalny :wink:

 

Ciekawe ilu posłów ma w rodzinie magistrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz chyba krócej niż w 2 tygodnie i zdanie egazaminku (trwającego parę godzin) to sie nie da

śmiem twierdzić, że ktortki czas wystarczy i dla innych, aby uzupełnić wiedzę,

vide wlaśnie kurs 2 tygodnie (a raczej dwa łykendy) i egzamin

To chyba Twoja wypowiedź, chociaż zacytowałeś to jako wypowiedź j-j.

Ten czas może być różny dla różnych osób. Dla osób, które specjalizowały się już wcześniej w budownictwie energooszczędnym będzie to tylko przypomienie lub pogłębienie posiadanej już wiedzy. Dla innych moze nawet dwa tygodnie nie wystarczyć. Tym niemniej posiadając odpowiednie podstawy (studia magisterskie + uprawnienia projektowe) będą w stanie tę wiedzę uzupełnić samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...