Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika "GULIWER pewnego Tysona"


Tyson

Recommended Posts

Witam,

zapraszam do zostawiania komentarzy i uwag dotyczacych naszego Dziennika Budowy.

 

Przypominam, ze budujemy domek wg projektu Guliwer:

pow. użytkowa: 114.5 m˛

pow. zabudowy: 108.5 m˛

kubatura: 670.0 mł

rodzaj dachu: dwuspadowy

pow. dachu: 194.0 m˛

kąt nachylenia: 42 °

kalenica: 8.28 m

ścianka kolank.: 82.5 cm

ilość pokoi: 5 (2/3)

ilość łazienek: 2

 

http://img136.imageshack.us/img136/6886/dom1cw5.jpg

http://img222.imageshack.us/img222/5729/dom2bt0.jpg

http://img225.imageshack.us/img225/1696/parterkn0.gif

PARTER

1. wiatrołap 4,2m2

2. wc 1,4m2

3. schowek 2,0m2

4. kuchnia+jadalnia 12,6m2

5. salon 26,4m2

6. gabinet 9,1m2

7. hall+schody 7,2m2

8. pom. gosp. 4,2m2

9. garaż 17,1m2

http://img84.imageshack.us/img84/8498/pietroxy3.gif

PODDASZE:

1. hall - 6,4 m˛

2. sypialnia - 7,8 (12,9) m˛

3. sypilania - 9,5 (14) m˛

4. garderoba - 5,7 (10,1) m˛

5. łazienka - 5,9 (12,1) m˛

6. łazienka - 3,2 m˛

7. garderoba - 2,2 m˛

8. sypialnia - 10,9 (15,3) m˛

 

Pozdrowienia!

Ps. Szczegolnie dla Guliwerow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 283
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O NIE

 

No nie wiem jak to nazwać, jakies przeznaczenie czy co?

Guliwer to nasz wymarzony domek, w ogóle dominanta ma świetne domki. Niestety wnętrze domu nam nie odpowiadało ale z zewnątrz prezentuje się idealnie. Jest dla nas inspiracją i chcemy, by nasz domek z zewnątrz wyglądał podobnie. No chyba, ze jeszcze znajdziemy coś lepszego. Na razie to jest nas znumer jeden.

We wnętrzu najbardziej ni eodpowiadały nam:

salon - za mały i bez jadalni

kuchnia - wejście o kuchni przez salon odpadało od razu

jadalnia - w kuchni absolutnie NIE

schody - wchodzące do salonu

łazienka górna - za mała

 

Ale każdy woli co innego. Z zewnątrz powtarzam domek prezentuje się świetnie.

Do tego jesteście z pomorskiego tak jak my więc tym bardziej będę zaglądała do waszego dziennika.

Super, że ktoś z naszej okolicy zaczyna z dziennikiem tak jak my.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

P.S. Ile wam wycenili stan surowy otwarty, chodzi o samą robociznę. I czy jest z dachem czy nie?

A możecie napisać skąd dokładnie jesteście, może być na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, fajnie, ze jestescie z pomorskiego - do konca listopada nasz domek powinien juz stac wiec bedziecie mogli podjechac i zobaczyc jak to wyglada.

Jesli chodzi o wycene to koszt stanu surowego otwartego z dachem pokrytym papa i deskami a w tym:

robocizna + materiały + kierownik budowy + koparki + betoniarki itd czyli wszystko :) to wycena ta wynosi 109 tys.

 

Jak tylko beda jakies postepy to bedziemy Was informowac!

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ładny ten Guliwer :D . Też go rozpatrywaliśmy, ale zdecydowaliśmy się na LK projekt 572 http://www.dom-jednorodzinny.pl/?&p=0&o=1495. Zaczęliśmy w sierpniu, teraz murarze "ciągną" ściany. Kasa topnieje jak lód. Ale budowa cieszy, chociaż stresu też nie brakuje. Życzę Wam powodzenia i pogodnej dłuuugiej jesieni (czego zresztą i sobie życzę :wink: )

My budujemy w Małopolsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanika - super ten Wasz domek!

Nam wlasnie podlaczaja wode do dzialki, droga bedzie tez lada dzien i od 1-3 pazdz. wchodzi ekipa. Sa przekonani ze dadza rade w 2 miesiace ... :lol: ... zobaczymy.

Mam jakies przeczucie ze zima przyjdzie szybko w tym roku hihi no ale bede trzymac sie Twojego zyczenia :)

U nas jeszcze budowa sie nie zaczela a....

.... to geodeta spozniajacy sie i nie przychodzacy na czas

.... to problem z gruzem bo u nas zycza sobie megaaa cene

.... to Panowie podlaczajacy wode, przy wykopywaniu rozwalili szambo sasiadow :)

Zyczymy powodzonka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ Hanika,

u nas tez mega zimnooo.

Wkoncu podlaczyli nam wode - nie odbylo sie od przekopywania dzialki sasiadow lopata recznie hehehe a Panowie jak po 3 dniach poszukiwan zobaczyli rure to byli mega uradowani.

 

Jesli chodzi o kolorystyke to raczej nie bedzie to ta z projektu.

Bedzie prawdopodobnie czarny dach+braz okna+kawowa/bezowa elewacja lub

ciemnobraowy dach + reszta jak wyzej.

Dach pokryty dachowka ale nie blyszczaca.

 

A Wy jak robicie?

Pozdrawiamy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hanika i co zdecydowaliscie?

My wlasnie ogladamy dachowki.

Na poczatku chcielismy czarna, teraz stoimy przy rudej.

Czarna bylaby super tylko, ze kazdy odradza nam dachowke matowa ze wzgledu na to, iz porasta mchem - a czarna blyszczaca jest ZA BLYSZCZACA :)

Widzialam jeszcze dachowke Roben - kolor czarno - brazowy. Tylko nie wiem czy ona jest jednolita czy cieniowana, na obrazku wyglada super, ciekawe jak w realu.

Mi osobiscie najbardziej podoba sie czarny dach + kawowa/bezowa/waniliowa elewacja+brazowe okna, ale jesli przystaniemy przy dachowce rudej czy ceglanej to moja koncepcja ulegnie spaleniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję rozpoczęcia budowy! Tyson jest boski, zwłaszcza na pierwszym zdjęciu, taki triumfujący na szczytach wykopów! :D :D :D Niczym Tańczący z Wilkami

W temacie dachówki - decyzja jeszcze nie podjęta, ale coraz bardziej skłaniamy się do rudej, nie takiej pomarańczowej, tylko nieco zgaszonej. Z jasną elewacją wygląda tak świeżutko. Zastanawiamy się nad oknami - białe czy brązowe. Białe są tańsze o 30-40 proc., ale brązowe nie zókłną :D . Do ciemnych okien pasowałby z kolei ciemnobrązowy dach. I bądź tu mądry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do bialych okien to nie zawsze zolkna - od firmy zalezy. Przykladowo w domu w ktorym obecnie mieszkamy okolo 8-10 lat temu okna wymieniono na biale plastiki i nadal wygladaj jak nowe - teraz juz sa inne technologie nie tak jak 20 lat temu wiec mysle ze zolkniecie odeszlo w niepamiec.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Hanika :)

My tez mamy ciagle dachowkowo oknowo elewacyjny dylemat, ale mamy jeszcze sporo czasu na przemyslenie.

Mi nadal najbardziej odpowiada czarna dachowka z brazowymi oknami :p

 

Chociaz taka ruda, jasna tez nie jest zla i tez pasuje do brazowych okien.

Nie mam pojecia na co sie zdecydujemy :)

 

Co do bialych okien to niestety nie wiem jak jest z zolknieciem, ale mysle ze wiecznie nie beda biale :)

 

IgorICelina co zrobiliscie z kominem, ze nie wystaje on w kierunku salonu? Zmniejszyliscie go czy przesuneliscie w kierunku kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Was wszystkich, męczących się z rozterkami jaki kolor czego wybrać. I tak pewnie potem okaże się, że coś wyszło nie tak :lol:

Ja rozwiązałam swój problem kupując już gotowy, kilkuletni dom.

Życzę Wam cierpliwości i będę śledzić Taysona jak buszuje na budowie.

Mój domeczek wygląda tak:

http://img204.imageshack.us/img204/8610/naszdomuc3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...