Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płacicie za LPG do zbiorników przydomowych?


barcio

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Bardzo mnie interesuje ile płacicie za gaz , wiadomo idzie sezon grzewczy i firmy dostają szaleju z cenami.

Prosze podajcie region nazwe firmy i cene brutto.

 

U mnie

Okolice Legionowa, Dragongaz, 2,80 !!!!

 

Pozdrawiam

B

 

Gaspol - 9,6 brutto z 1 m3 jak dobrze pamiętam, cena na rok od 09/2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...
Dla tych co ogrzewają LPG, a w przyszłości maja widoki na gaz ziemny, pocieszenie. Na gazie ziemnym zaoszczędzicie prawie połowę tego co teraz wydajecie na LPG. Ja grzałem LPG do połowy ub. roku i rocznie to wychodziło między 5 a 6 tys. zł. Teraz pół roku ogrzewam ziemnym i po zużyciu gazu szacuje roczny koszt 2,2 - 3 tys. zł. Opłacało mi sie nawet zerwać lojalkę z BP, bo kasa, którą musiałem im zapłacić juz sie zwróciła w niższych kosztach za ogrzewanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frodo, jakiej firmy mialem zbiornik to juz ci pisalem na priv ;-)

moje j.w. odnosiło sie do postu Hansa Klossa, co znaczy że potwierdzam to co on pisze; koszt ogrzewania gazem plynnym jest spory, do tego stopnia, ze przełączając się na gaz ziemny z reguły opłaca się zapłacić karę za zerwanie umowy,

w moim przypadku kara taka zostaje nawet dodatkowo zamiejszona o połowę jeśli przechodzę na gaz ziemny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi panowie bo czegoś tu nie rozumiem gaz do celów grzewczych nie jest obciążony akcyzą, można powiedzieć że kupujecie go w hurtowych ilościach bo do takiego zbiornika trochę tego gazu wchodzi to dlaczego cena za jego litr jest taka wysoka?

Kolega revalidon napisał że płaci 1.6zł +VAT za litr, a ja płace na stacji za gaz do auta 1.59zł już z VAT.

Wiec gaz do waszych instalacji teraz powinien chyba być tańszy niż 1.6zł bo nie ma w nim akcyzy no i kupujecie go w ilości hurtowej a nie po 60 litrów tak jak ja do samochodu. Czy wy macie jakieś umowy że gaz musicie tankować u jednego dostawcy, jeżeli nie to wystarczy podjechać do pierwszej lepszej stacji lpg i zapytać kto im dostarcza gaz i kupować gaz u tego dostawcy bez takiej marży.

To samo dotyczy małych butli z gazem cena ich tak samo jest dużo wyż sza pomimo tego że nie ma w tym gazie akcyzy niż z dystrybutora. A wiem i znam osobiście przypadki jak stacje lpg kupują duże ilości gazu właśnie w butlach a później ten gaz przepompowują sami do dużych zbiorników i tankują nim samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie różnica wynika z dwóch powodów...

 

1. Mniejsza konkurencja na rynku dostawców gazu LPG do celów grzewczych... Poza tym sprzedawcy LPG do aut kalkulują swe ceny w odniesieniu do cen benzyny, która mocno potaniała, a dostawcy LPG do cen gazu ziemnego, który nie potaniał, a nawet zdrożał...

 

2. Są to także dwa różne produkty... LPG jest mieszaniną propanu i butanu, ale różni sprzedawcy mają różne proporcje... Butan jest tańszy, dlatego LPG z większym udziałem butanu też będzie tańszy... ja swoja cenę podałem za propan-butan, gdzie 70% jest propanu a 30% butanu... Podejrzewam, że inni kupują tzw. propan techniczny, gdzie jest 95% propanu i 5% butanu... W przypadku LPG do aut proporcje są inne, chyba 50 na 50, zresztą pewnie różne w okresie zimowym i letnim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro do palenia niby gaz ma więcej propanu i dlatego możne być droższy to wytłumaczcie mi fakt dlaczego na prywatnych stacjach potajemnie przepompowują właśnie gaz z małych butli kuchennych do dużego zbiornika i później tankują tym samochody? Jak by taki gaz do użytku domowego był droższy nikt by się nie bawił na stacjach w takie ceregiele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...