Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płacicie za LPG do zbiorników przydomowych?


barcio

Recommended Posts

Witajm,

Wg mnie różnica wynika z dwóch powodów....

Nie oszukujmy sie, glowny powod to taki, ze zobowiazani jestesmy do brania gazu od dostawcy, z ktorym mamy umowe.

A ten ustala sobie cene, ktora w zaden sposob nie jest rynkowa.

Dawno juz (kilka lat temu) o tym pisal kolega Cypek, ze gaz LPG kupowany na wolnym rynku jest przynajmniej o 30% tanszy od Gaspolu, Orlenu itp.

Gdyby miec wlasny zbiornik i tankowac gdzie taniej, byloby to znacznie tansze rozwiazanie.

Pozdrawiam

Mire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Skoro do palenia niby gaz ma więcej propanu i dlatego możne być droższy to wytłumaczcie mi fakt dlaczego na prywatnych stacjach potajemnie przepompowują właśnie gaz z małych butli kuchennych do dużego zbiornika i później tankują tym samochody? Jak by taki gaz do użytku domowego był droższy nikt by się nie bawił na stacjach w takie ceregiele.

 

1. Gaz w butlach do kuchenki to mieszanka propan-butam tak jak w LPG do samochodów, z większym udziałem tańszego butanu, ale to ma nieduży wpływ na cenę

2. Proceder o którym opowiadasz może służyć obejściu akcyzy (nie płaci jej stacja tylko producenta paliwa)

3. Gaz do zbiorników jest droższy bo firmie X musi zwrócić się z reguły darmowa dla klienta instalacja zbiornika, podłączenie do domu, dojazdu cysterny do mieszkańców itd, oczywiście firma związuje klienta umową (szczególnie Gaspol przy telemetrii - w ogóle jest niemożliwym zatankować innym gazem)

4. Konkurencja i tak jest o 100% wyższa niż przy prądzie bo tam nie ma żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a płaciłem 2 tygodnie temu po 1/80 za litr (BRUTTO). Od razu mówie że to w żadnej promocji bo nie kupuje od gaspolu czy inne shella.

Placisz przy dostawie za gaz a pochodzi od bezpośredniego importera. Nie ma żadnych rat czy odroczonych płatności (taki warunek). Firma ma swój transport ale nie wydaje milonów złotych na reklame w kazdym muratorze itp.

 

Gaz sprzedaje prawie w całej Polsce. W razie czego służe kontaktem telefonicnym do przedstawiciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a płaciłem 2 tygodnie temu po 1/80 za litr (BRUTTO). Od razu mówie że to w żadnej promocji bo nie kupuje od gaspolu czy inne shella.

Placisz przy dostawie za gaz a pochodzi od bezpośredniego importera. Nie ma żadnych rat czy odroczonych płatności (taki warunek). Firma ma swój transport ale nie wydaje milonów złotych na reklame w kazdym muratorze itp.

 

Gaz sprzedaje prawie w całej Polsce. W razie czego służe kontaktem telefonicnym do przedstawiciela.

 

a jaka jest minimalna ilość zamówienia..? no i jaki gaz tj. ile butanu, a ile propanu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,60 zł + VAT za litr

Orlengaz

Witam,

 

zamierzam zrobić instalację opartą na piecu gazowym kondensacyjnym. W necie wyczytałem, że ogólnie większość instalacji na gaz płynny (zbiornikowe) pracuje na propanie. Także wszystkie firmy dostarczające gaz płynny mają w ofercie tylko gaz propan. Jedynie Orlen oferuje dostawy gazu w postaci propan-butanu, który ma wyższą wartość opałową od czystego propanu i jest od niego o 20% tańsza. Jedynym warunkiem dostaw propan-butanu jest zbiornik wkopany w ziemię na głębokości min. 2m.

 

Proszę o informację czy macie instalacje oparte na propan-butanie? Jeżeli tak to czy nie macie problemów z instalacją i piecem? Podajcie proszę ewentualnie innego dostawcę i jego cenę na propan-butan?

 

Widzę, że revalidon korzystasz z takiego gazu. Możesz napisać są fakycznie jakieś problemy , jak to sugerują inni dostawcy gazu, ktorzy nie mają takiego gazu w ofercie. Napisz proszę jeżeli możesz jaką masz instalację oraz piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 2 weeks później...
  • 2 months później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...

Wczoraj tankowalem 1000l - Gaspol 2,84 brutto, we wrześniu było 2,32 a w listopadzie 2009 2,15

Masakra

 

wiem wiem zaraz rozlegna sie kontarze że na wolnym rynku mozna sporo taniej

tylko trzeba zainwestować ok 8 000 zł w swój zbiornik; a jak sie ma perspektywę gazu ziemnego to perspektywa 6-8 letniego zwrotu inwestycji malo mnie interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem w trakcie budowy domu i poszukuję firmy z kujawsko-pomorskiego która zajmuje się montowaniem zbiorników podziemnych(usługa kompleksowa).Interesuje mnie własny zbiornik a nie dzierżawa.Możecie kogoś polecić,może znacie koszty takiej inwestycji?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...