Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płacicie za LPG do zbiorników przydomowych?


barcio

Recommended Posts

Ja jestem z dolnośląskiego. Będę musiała się niedługo zainteresować jakie są ceny u nas obecnie.

 

Marta tak jak napisał Pan Jerzy,

nikt z DragonGaz nie da Ci zatankować na lewo zbiornika w dzierżawie. Oni z tego żyją.

Mam kumpla, który 2-3 lata temu tankował na lewo (na wolnym rynku) i płacił kary za "niezużytą" normę gazu od dzierżawcy wskazaną w umowie i (razem z karami jakie płacił) NADAL BYŁO TANIEJ niż od dzierżawcy zbiornika po oficjalnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

marta131288

Napisałaś, że zbiornik masz w dzierżawie, w więc plombowany.

Na wolnym rynku nie masz co szukać.

Jesteś skazana na dostawy od dzierżawcy zbiornika i pewnie na cenę 2x wyższą.

No ale jesteś zadowolona :D.

 

Ale kto tu mówi o jakimś tankowaniu na lewo? Chodziło mi o zainteresowanie w cenach jakie są w DragonGaz. W tej chwili szczerze mówiąc nie wiem, bo tankowałam ok. pół roku temu. Poza tym zawsze zbiornik można kupić jeśli będzie takowa potrzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie butla jest super rozwiazaniem za 1,8zl

zero myslenia

oczywiscie nie mówię o najmach za 1 zł

 

wlaściwie wychodzi koszt kwh jak w kwh prądu w tańszej taryfie no ale grzejemy kiedy chcemy , z cwu też mniejszy problem

nie mówię o korzyściach z kuchni na gazie

no może to nie jest idealne rozwiązanie no ale warto się butlom przyjrzeć

oczywiście bez umów tylko zakup z wolnej ręki

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Bardzo dobra cena.

Przy tej cenie propanu koszt uzyskania

1 kWh = 0,24 zł

co odpowiada cenie 1 m3 gazu ziemnego ok. 2,25 zł.

 

Dla wszystkich marzących o bezobsługowym ogrzewaniu gazem ziemnym i nie mającym w najbliższym czasie perspektywy podłączenia do gazu "z rurki" propan pozostaje rozsądną alternatywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta,

jakie ceny ma DragonGaz tego nie wiem. Jak będziesz znowu tankować - to podrzuć nam cenę po jakiej kupiłaś.

Pozdrawiam

 

W tej chwili otrzymałam odpowiedź od DragonGaz, że proponują cenę 1,79 z VAT na min 1000 litrów płatne gotówką. Ja mam zbiornik 2500 litrów, więc może się uda zejść z tej ceny jeszcze. Na pewno spróbuję się targować. A jeżeli chodzi o moje wcześniejsze posty to nie kupowałam gazu po niecałe 3 zł tylko po niecałe 2 zł... Mój błąd... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta,

masz własny zbiornik czy w dzierżawie z koncernu?

Zakładam, że ta cena (1,79zł brutto) dotyczy własnego zbiornika. Nikt z moich znajomych opalający się propanem ze zbiornikiem w dzierżawie nie widział takiej ceny nawet w promocji przy pierwszym tankowaniu.

Pozdrawiam

 

Mam zbiornik dzierżawiony, ale faktycznie nie dopytałam czy to dotyczy zbiorników własnych czy dzierżawionych. Taka cena została mi podana na infolinii. Zadzwonię tam jeszcze raz. Uzupełnię informację i dam znać! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Najświeższe info - gaz zamówiony, czysty propan w cenie 1.66 brutto/litr. Cena moim zdaniem bardzo ok. Przy takiej cenie ogrzewanie wychodzi baaardzo porównywalnie do kosztów gazu ziemnego - a odchodzą nam przesyły i abonamenty:)

 

A z jakiej firmy zamawiałeś gaz? To jest cena ze zbiornikiem własnym? Ja dostałam odpowiedź z DragonGaz, że cena z wynajętym zbiornikiem to ok. 2,50 brutto z możliwością negocjacji przy porównaniu cen innych firm. Z własnym zbiornikiem 1,79 z VAT. Mam się na dniach spotkać z konsultantem w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tajemna wiedza ile to kosztuje ;)

 

Dla okazyjnego zakupu po 1,8 zł cena za 1 kWh to dokładnie tyle co za ziemny.

Koszt podłączenia zbiornika pewnie podobny jak przyłączenie do ziemnego.

Dla pompy ciepła powietrznej 1kWh to 20 groszy (ale tu loteria z pogodą)

Dla pc gruntowej 1 kWh to 15 gr.

 

Jest jeszcze jeden problem -jakość paliwa

Tak jak z olejem do którego dodaje się olej silnikowy .

Tak w propanie jest butan w znacznej ilości.Przy zastosowaniu kotła kondensacyjnego pojawiają się problemy ze sprawnością.

Kocioł uruchamiany jest i regulowany do paliwa jakie jest w zbiorniku.Po zmianie jakościowej paliwa parametry kotła rozjeżdżają się totalnie.

Czasem to ledwo się pali .A żłopie wtedy jak smok.

Czasem lepiej zamontować kocioł atmosferyczny ,jest mniej wrażliwy na zmiany jakości paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że zapytam.

Ten piękny, katastroficzny opis problemów z którymi się borykają użytkownicy propanu to z własnego doświadczenia, czy ma służyć reklamie własnego produktu?

 

ja nie mam własnego produktu.

Ja montuję to co ogrzewa . Ale i serwisuję .Mam pod opieką 500 olejakow i 500 kondensatów.Wszystkie uruchamiałem.Trochę na LPG

A pomp ciepła tylko 50 .

Wież mi , Łatwiej sprzedać kociołek niż PC.

Kociołki dają dochód .(kwestia skali). A PC to głównie wysokie koszty urządzenia , a zarobek podobny ,A czasem niższy niż na kotle.

 

Jak widzisz z ceny energii PC nie jest jakaś powalająca.

Kociołek jak zamontuję to mam pewność ,że wystarczy .A przy PC trzeba się naliczyć .

Lepiej być gwarantem dla kociołka niż dla PC .Naprawianie w zimie jest przykre.(i nerwowe bo trwa dłużej).

Ja naprawdę staram się być obiektywny.

Oczywiście każdy popełnia błędy i tu jest pole do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem skąd ta wiedza:

Jest jeszcze jeden problem -jakość paliwa

Tak jak z olejem do którego dodaje się olej silnikowy .

Tak w propanie jest butan w znacznej ilości.Przy zastosowaniu kotła kondensacyjnego pojawiają się problemy ze sprawnością.

Kocioł uruchamiany jest i regulowany do paliwa jakie jest w zbiorniku.Po zmianie jakościowej paliwa parametry kotła rozjeżdżają się totalnie.

Czasem to ledwo się pali .A żłopie wtedy jak smok.

 

Czy są to po prostu rozważania czysto teoretyczne, na zasadzie - co by było gdyby?

 

Nawiasem mówiąc do oleju opałowego nie dodaje się oleju silnikowego z prozaicznego powodu. Olej opałowy jest tańszy od silnikowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...