Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płacicie za LPG do zbiorników przydomowych?


barcio

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

1kWh=0,14l przy zapotrzebowaniu "normowego" domu 120kWh/m2=16,8l/m2*150=2520l*3zł=7560zł za sezon grzewczy

Gdybysmy zeszli z zapotrzebowaniem na 60kWh/m2 rachunek przy 3,02zł/l byłby 3,8tys.zł

Wniosek,trzeba myśleć przed budową a nie po wybudowaniu :)

P.S.

1kWh czystego prądu kosztuje 0,33zł*60*150=2970zł za sezon...prąd jest drogi ??

 

Mam domek od 11 lat, cieszę się Arturo72 z Twojego entuzjazmu, po roku zweryfikujesz i obliczenia i swój entuzjazm - niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie dostałem podywżkę z Gaspolu - 11,87zł/m3 (brutto) co daje ok.3,02zł/litr brutto.

Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać.

 

W 2000 roku podpisałem umowę z Gaspolem, było mi to na rękę gdyż za 620 PLN postawili butlę, wykonali instalację z papierologią wlącznie ale postawili warunek na który już specjalnie nie zwróciłem uwagi a mianowicie ile gazu muszę u nich kupować przez rok aby niby ta promocja im się zbilansowała. Na początku dzierżawa 25 PLN i cena gazu (w zasadzie wtedy nie było zbyt dużo firm na rynku z tym paliwem) nie była mocno zawyżona. Już w następnym roku cena za dzierżawę wzrosła nie mówiąc o cenie gazu. Ponieważ zacząłem liczyć kasę wybudowałem kominek z rozprowadzeniem ciepła po pokojach i zużycie gazu bardzo zmalało - skutkowało to od razu podniesieniem ceny za dzierżawę butli. W ubiegłym roku po kolejnej podwyżce cen gazu i dzierżawy (85 PLN - i tak jak widzę nie za wysokiej) postanowiłem pożegnać się z Gaspolem. Chciałem odkupić od nich butlę - nie chcieli sprzedać, od czego stare dobre Allegro - kupiłem używaną butlę z ważnymi badaniami i z dostawą na miejsce za 3500 PLN, instalację miałem pogaspolowską więc w grę weszła tylko podmiana butli, zapłaciłem Gaspolowi opłatę za demontaż butli 366 PLN i z tych niby promocyjnych rozliczeń 1000 PLN kary umownej. JESTEM WOLNY !!! za gaz płacę 1,91/ litr, za dzierżawę 0 - wszak jest moja. Życzę wszystkim jak najszybszego rozstania się z cwaniakami z Gaspolu rozbijającymi się po Warszawie furami firmowymi typu Nissan Navara kupionymi za wydojenie takich naiwniaków jak m.inn. do pewnego czasu i ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdeczna prośba o pomoc w wyborze

Szanowni,

 

mam 4 oferty dostawców gazu,jednak na tyle słabo jestem biegły w tych kwestiach,że nie potrafię wybrać najkorzystniejszej-operatorzy podaja np.ceny gazu dla różnych polemności(litry,m3,etc).Bardzo proszę o ewentualną pomoc i sugestię.Zainteresowanym poślę też najnowsze oferty,by nie marnowali tyle czasu,co ja.mój adres:[email protected]

pozdrawiam Forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
W 2000 roku podpisałem umowę z Gaspolem, było mi to na rękę gdyż za 620 PLN postawili butlę, wykonali instalację z papierologią wlącznie ale postawili warunek na który już specjalnie nie zwróciłem uwagi a mianowicie ile gazu muszę u nich kupować przez rok aby niby ta promocja im się zbilansowała. Na początku dzierżawa 25 PLN i cena gazu (w zasadzie wtedy nie było zbyt dużo firm na rynku z tym paliwem) nie była mocno zawyżona. Już w następnym roku cena za dzierżawę wzrosła nie mówiąc o cenie gazu. Ponieważ zacząłem liczyć kasę wybudowałem kominek z rozprowadzeniem ciepła po pokojach i zużycie gazu bardzo zmalało - skutkowało to od razu podniesieniem ceny za dzierżawę butli. W ubiegłym roku po kolejnej podwyżce cen gazu i dzierżawy (85 PLN - i tak jak widzę nie za wysokiej) postanowiłem pożegnać się z Gaspolem. Chciałem odkupić od nich butlę - nie chcieli sprzedać, od czego stare dobre Allegro - kupiłem używaną butlę z ważnymi badaniami i z dostawą na miejsce za 3500 PLN, instalację miałem pogaspolowską więc w grę weszła tylko podmiana butli, zapłaciłem Gaspolowi opłatę za demontaż butli 366 PLN i z tych niby promocyjnych rozliczeń 1000 PLN kary umownej. JESTEM WOLNY !!! za gaz płacę 1,91/ litr, za dzierżawę 0 - wszak jest moja. Życzę wszystkim jak najszybszego rozstania się z cwaniakami z Gaspolu rozbijającymi się po Warszawie furami firmowymi typu Nissan Navara kupionymi za wydojenie takich naiwniaków jak m.inn. do pewnego czasu i ja...

 

Popieram. Następnego lata żegnam się z Flaga Polska. Huraaaa. Kiedy latem kupowałem gaz w Flaga po 2,8zł (w bardzo promocyjnej cenie, ponieważ obecnie chodzi po 3,2), lokalny dostawca oferował Propan za 1,9zł. Zakup własnego, nowego zbiornika zwraca się po dwóch latach z palcem w .... nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam,

Właśnie dostałem podywżkę z Gaspolu - 11,87zł/m3 (brutto) co daje ok.3,02zł/litr brutto.

Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać.

 

W zeszłym tygodniu zatankowałam za 1,86 netto = 2,28 brutto/litr kupujac 1 000 litrów do własnego zbiornika. I tak masz niezłą cenę. Wiosną w innym koncernie, gdy miałam jeszcze ich zbiornik, zaproponowano mi 2,80 NETTO = 3,44 zł/litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teść kupował latem po 1,89 litr. Jakość świetna. Serwisant sprawdzał palanik po 2 latach pracy na tym propanie i nie miał co czyścić.

 

Arturo mnie 1 kwh z gazu płynnego uwzględniając kondensacje pieca bedzie kosztować 0,215 gr. Ciebie natomiast 0,33 gr z czystego prądu. U mnie w okolicy za butle , przyłącze i dokumentacje biorą w chwili obecnej 5600 zł do tego drugie tyle na piec kondensacyjny+zasobnik+sterownik co daje 11200. Komin murowany z kładem z kwasówki (rura w rurze) 1800 zł. Daje nam to sume 13000 zł. U Ciebie bedzie to 4500 zł. Różnica inwestycyjna 8500 zł.

 

Zakładając , że to dom energooszczedny (co wydłuża zwrot) o zapotrzebowaniu 60 kwh/m2 przy powierzchni 150 m2 i 3 dorosłych osobach na c.w.u daje nam to zapotrzebowanie 12000 kwh na rok

 

12000 x 0,215 = 2580

 

12000 x 0,33 = 3960 i to zakładając , że 100 % mieścimy sie w 2 taryfie co mało komu sie udaje ale niech bedzie..

 

Także to 1380 zl rocznie róznicy.Wiec mi instalacja gazu płynnego zwróci sie po 6 latach ! to szybciej niz zwrot pasywnego j-j

 

 

Nadal twierdzisz , ze prąd jest tańszy ?

Z Twoich wyliczeń wychodzi, że mały zbiornik 2100 litra starczy Wam na więcej niż 1,5 roku. Kiedyś też tak myślałem i po rozmowach z właścicielami domów ogrzewanych propanem dowiedziałem się, że bardzo dobrym wynikiem będzie jak przy takiej powierzchni butla starczy na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo mnie 1 kwh z gazu płynnego uwzględniając kondensacje pieca bedzie kosztować 0,215 gr.

Czy aby na pewno??? Przy cenie 1,89zł/l i sprawności kotła 108% koszt kWh to 0,2668zł, za 12000 trzeba zapłacić ponad 3200zł. Czy różnica w cenie LPG/prąd będzie stała w czasie zwrotu???

Polecam mój arkusz - jest w stopce.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno??? Przy cenie 1,89zł/l i sprawności kotła 108% koszt kWh to 0,2668zł, za 12000 trzeba zapłacić ponad 3200zł. Czy różnica w cenie LPG/prąd będzie stała w czasie zwrotu???

 

masz racje, człowiekowi się coś pokręciło. mnie również w obliczeniach wychodzi że przy powyższych warunkach 1kwh = 0,27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Przy letnich cenach propanu(wraz z kondensatem) na wolnym rynku 1 kwh jest tańsza o 35 % ! od jego kwh w nocnej taryfie

 

kolego pokaż mi to na obliczeniach, bo mnie wychodzi, że 1kWh z propanu w dobrej cenie (1,9/litr) jest raptem 2 grosze tańsza od 1kWh w II taryfie i to przy założeniu 108% sprawności kotła, co jest bzdurą gdyż z mojej wiedzy kondensacja w kotłach zachodzi tylko dla ogrzewania c.o., przy grzaniu cwu zjawisko kondensacji nie jest wykorzystywane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Cokolwiek by nie mówić propan z własnego zbiornika wychodzi taniej lub porównywalnie z energią elektryczną w II taryfie.

Śledząc inne fora można się doszukać, że również taniej od eko-groszku /eko???/.

Zobaczymy co będzie po 1 stycznia.

Prąd o kilka procent, gaz ziemny ok. 20%. Tutaj ceną rządzą monopoliści. "Czarnym złotem" związki zawodowe!!!

Ceną propanu rządzi kurs $. Tutaj jednak jest wolny rynek skutecznie obniżający ceny. Niestety nie dotyczy to dzierżawców zbiorników z Gaspol, Amerigas, Orlengaz, BP itp. Ci płacą jak za barszcz i narzekają, że drogo.

Zmiany cen mogą skutecznie poprzestawiać tabelki przeliczeniowe.

Świat się zmienia i nadchodzi czas ponownych przemyśleń, porzucenia przyzwyczajeń, opinii sąsiadów. Inwestycja w wybór nośnika to związanie na długie lata, a pewnie, wcześniej czy później, wejdzie na dokładkę opłata od "czarnego komina".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...