Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Łączenie pionów kanalizy w jeden kominek wentylacyjny


Recommended Posts

tak z takiego za kilkanaście złotych będzie pachnieć,

w katalogach "znanych marek" widziałem po kilkaset złotych takie napowietrzaczo-klapki :p takie już nie będą pachnieć. Te tanie to z przeznaczeniem na dach są chyba. Pytałem sprzedawce jaka różnica to nikt nie umiał mi odpowiedzieć - tak się domyślam że w szczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Od komina do wyłazu dachowego jest u mnie ok. 1m. Kominek wentylacyjny wypadałoby wmontować między okno i komin. Okno to nie problem (pomieszczenie-graciarnia; wentylacja mechaniczna więc z reguły zamknięte) ale czy problemem nie jest bliska odległość i faktyczne przysłonięcie kominka wentylacyjnego przez szeroki komin?

A może warto przesunąć kominek metr -dwa w stronę szczytu dachu?

 

Czy może ktoś potwierdzić, że w łazience przy odległosci dwóch pionów kanalizacyjnych około 300-310 cm wystarczy jeden kominek wentylacyjny (w miejscu które jest bliżej szczytu dachu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie rura fi 100 biegnie 3 m przez nieogrzewane poddasze, potem wpięta jest do kanału wentylacujnego (do niczego innego nie jest on uzywany) pod kątem prostym przez wykutą dziurę. potem nie ma już plastiku.

 

kominiarz kazał to przerobić. twierdzi,że będzie się wykrapalać w tym kominie woda i cały "zarośnie" lodem.

 

czy to prawda?

 

czy nie wykropli się i zamarxnie wczesniej na odcinku tych 3 m na ogrzewanym strychu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do kominka wentylacyjnego napowietrzającego kanalizację można podłaczyć okap z kuchnii?

Gdyby tak zabezpieczyć się przed cofaniem powietrza.... okap to w końcu wentylator, wypchnie co ma wypchnąć a po wyłaczeniu zamyka przepływ powietrza w strone okapu...

???

 

A czy wtedy ten okap (ktory generuje duze cisnienie - to w koncu czasem i kilkaset m3 / h) nie bedzie powodowal bulkania wody, przynajmniej w tych najblizszych mu syfonach ? :) W koncu nie wszystko pojdzie tylko w kominek ale tez wglab kanalizacji. Musialbys zastosowac jakis zawor zwrotny (klapowy?), a to sie juz mija z celem bo przeciez zatkasz dostep powietrza z kominka do kanalizy, co jest celem napowietrzania tego systemu ;)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...