Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cedryk bez tajemnic czyli jak wybudowaliśmy sami dom!!!


Recommended Posts

hehe, wychodzi na to, że zaraz gdzieś pod tytułem działu "Klub Samorobów" powinno być ostrzeżenie, jak na papierosach, że na własne ryzyko, że wielu groźnych chorób i tak dalej :D

 

J.

- problemy z kręgosłupem w odcinku lędźwiowym.

- masakra w kolanie lewym,

- przewlekłe zapalenie krtani wywołane czynnikami mechanicznymi * (i głos Himilsbacha w gratisie),

- dojmujące poczucie "że się żyje" przy rannym wstawaniu :)

I nie, też nie żałuję. Tyle, że, choć po fakcie bardzo doceniam prawdziwość przysłowia, że pierwszy dom powinno się budować dla wroga, drugi dla przyjaciela, a dopiero trzeci dla siebie, już tego dla przyjaciela bym chyba nie dał rady. I to nawet pomimo faktu, że gdzież mi tu nawet porównywać się z prawdziwymi samorobami, jak Ojciec Założyciel :)

 

 

* - MECHANICZNYMI, napisałem! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 507
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość grend
...no ... myslę o tym...

 

robiłem wczoraj test... kawałek pexa gotowałem w wodzie 20 minut... nic mu sie nie stało...

wiec pod dachem chyba też wytrzyna:D

 

ja juz mam PEX rozciągniety na strychu w celach grzewczych - PEX 32 50metrów. Wode traktuję nie jako czynnik grzewczy przepuszczany przez wężownice tylko do uzytku - żadnych pompek itp. Wszystko będzie trafiać do bojlera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Na zimę popełniłem błąd i zostawiłem zalane rurki pex ogrzewania podłogowego leżące na styropianie. W sylwestra w nocy było na zewnątrz -25 stopni. W domu miałem -10. Jak po 3 dniach przyszła dodatnia temperatura i nastąpiły roztopy to z rurkami w sumie nic złego się nie stało. Za to postrzelało kilka zaworów kulowych. Byłem w szoku bo stawiałem już na ponowny zakup rurek. Te plastisie to mają jakąś rozszerzalność i sporo mogą wytrzymać w porównaniu ze stalą.

To tylko taka ciekawostka. Żeby nie było, że namawiam kogoś do zostawienia wody w nieosłoniętych instalacjach przy mrozach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

chyba czas wrócic - o matko - do pisania....

 

przerwa była podyktowana... tym i owym...bardziej tym mniej owym

wnętrz nie pokarzę.....po popadacie:)

...ale dookoła ... przemyslę ....:):)

 

pozdro

Netbet'praszczur

 

jesu... jestem dinosaurem netu...NIET bet;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...