Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cedryk bez tajemnic czyli jak wybudowaliśmy sami dom!!!


Recommended Posts

Wcale się nie przejmuję. :D Twierdze nadal, że to jest możliwe.

Siedzę, liczę, liczę i za cholerę nie wychodzi mi inaczej. Moja pomyłka może być taka - nie dam rady położyć dachu i wtedy zatrudniam fachowców czyli jestem 10 w plecy :roll: Czas pokaże. :wink:

 

dziękujemy :oops:

 

My właśnie na dachu zrobiliśmy największe odstępstwo od zakładanego budżetu :/ Nastawialiśmy się na krycie gontem, co myślę zrobilibyśmy sami, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na dachówkę i to nas kosztowało 9k... bo jakoś bałem się że może nas to przerosnąć...

 

Powiedz dalibyście radę położyć dachówkę?

 

Też się tego boję :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O fajnie, że policzyłaś, bo my właśnie wczoraj liczyliśmy też i na razie planujemy zakupić 42 palety czylio 2500szt. Tylko, że my mamy jeszcze garaż.

 

Nie wiem już co pisać, jesteś nieoceniona. Dziękuję Ci bardzo.

 

Pozdrawiam i życzę dalszych tak owocnych prac. Byle szybko do przodu, bo ja już chcę wnętrza oglądać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajnie, że policzyłaś, bo my właśnie wczoraj liczyliśmy też i na razie planujemy zakupić 42 palety czylio 2500szt. Tylko, że my mamy jeszcze garaż.

 

Nie wiem już co pisać, jesteś nieoceniona. Dziękuję Ci bardzo.

 

Pozdrawiam i życzę dalszych tak owocnych prac. Byle szybko do przodu, bo ja już chcę wnętrza oglądać :D

 

Nie ma za co. Fajnie że mogę pomóc. I jeszcze lepiej że mogę sprawdzić czy to co piszę i zrobiliśmy jest prawdą.

 

A Wy z czego budujecie? Też cegła? I jeśli to nie tajemnica powiedz ile za sztukę?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna wiemy, że będziemy budować z ceramiki. Tylko za każdym razem ja zasiadam do forum to z innej firmy ale stanęło na Porothermie jednak. Najprawdopodobniej dziś kupimy 25 P+W po 5,7. Przechowanie i dowóz wiosną w cenie. Facet nas nastraszył, że w takiej cenie może nam sprzedać tylko do końca stycznia, bo od lutego drożeje.

Wszędzie gdzie dzwoniliśmy było drożej. Najtaniej znaleźliśmy po 5,6, a najdrożej po... 7,20 :o :o :o

Więc siedząc na forum dniami i nocami wyczytalismy, że w tej cenie chyba warto kupować, co myślisz? Po ile Wy macie?

Gorzej jest z pięniędzmi :D Na porotherm wydamy kasę, którą mieliśmy przeznaczone na stan zero ?(oczywiście nie całą).

Będzie trzeba żebrać :D u rodzinki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna wiemy, że będziemy budować z ceramiki. Tylko za każdym razem ja zasiadam do forum to z innej firmy ale stanęło na Porothermie jednak. Najprawdopodobniej dziś kupimy 25 P+W po 5,7. Przechowanie i dowóz wiosną w cenie. Facet nas nastraszył, że w takiej cenie może nam sprzedać tylko do końca stycznia, bo od lutego drożeje.

Wszędzie gdzie dzwoniliśmy było drożej. Najtaniej znaleźliśmy po 5,6, a najdrożej po... 7,20 :o :o :o

Więc siedząc na forum dniami i nocami wyczytalismy, że w tej cenie chyba warto kupować, co myślisz? Po ile Wy macie?

Gorzej jest z pięniędzmi :D Na porotherm wydamy kasę, którą mieliśmy przeznaczone na stan zero ?(oczywiście nie całą).

Będzie trzeba żebrać :D u rodzinki :D

 

Podobnie ja mam Kozłowice po 5,20zł mówili, że po 19 stycznia cena będzie wyższa. Kozłowice sprzedają po 7,20zł. Zawsze na wiosnę jest drożej. Mówią że ceny spadną. Dlatego wzięliśmy tylko na start. Uwierzysz że jesienią tą cegłę miałam oferowaną za 4,6zł?

 

Cena jest bardzo dobra.

 

Podobnie u nas niestety najpierw musimy dokończyć fundament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło tak wyjść. Mogłam jakieś 5 worków za dużo policzyć. Przeciętnie worek wychodził nam na sześć bloczków przy zaprawie pionowej i poziomej 15mm. Może jakoś jej nie oszczędzaliśmy. To jest oczywiście najtańsza wersja zaprawy z najdroższych możliwych. Ale dla nas jedyna możliwa. Ponieważ nie mamy betoniarki i było nam po prostu łatwiej.

My mamy fundament na siedem bloczków wysoki. Nie wiem jak Wasz architekt to u Was widzi. To wszystko zależy od gruntu.:roll:

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Choć,

małż mój smarował i smarował. Ze dwa tygodnie mu zeszło. :lol: Tak się tej wody boi. :lol:

Nie wiem jeszcze co będzie do klejenia styropianu. :roll: Bo ocieplimy je w wolnej od budowy chwili. :lol:

Wiem tyle że dysperbit nie bardzo się chce kleić. Szukajcie jakichś klei do niego dopasowanych. Za to wiem że jest o niebo lepszy od izolbetu. :roll:

 

Nie ławy się nie maluje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nadiu:))

 

Serdeczne pozdrowienia i trzymamy kciuki za budowę i założone koszty. My też będziemy robić wiele rzeczy sami , choć Wasz dziennik dodaje otuchy że nawet więcej może się uda.Pisałam do Ciebie na prv , bo chciałam serdecznie poprosić o namiar na różdżkarza , gdyż may mały problem z głębokością studni :)) przewidywane do 70 m

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nadiaart

Już jakiś czas podczytuję Wasz dziennik i jestem pełna podziwu dla Waszych dzielnych poczynań budowlanych.

My również budujemy sami z pomocą nieocenionego szwagra :D

Mąż każdą wolną chwilę po pracy spędzał na budowie.

Ja osobiście rozkładałam bloczki, żeby się szybciej murowało, malowałam fundamenty dysperbitem, oraz pomagałam mężowi przy zalewaniu wieńca. Mam nadzieję że to nie koniec mojego udziału w tym "przedsięwzięciu", bo choć czasami jest ciężko, to satysfakcja i radość jest ogromna.

No i nasz 3 latek to również dziecko "budowlane" :D

Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiej i bezproblemowej budowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nadiu:))

 

Serdeczne pozdrowienia i trzymamy kciuki za budowę i założone koszty. My też będziemy robić wiele rzeczy sami , choć Wasz dziennik dodaje otuchy że nawet więcej może się uda.Pisałam do Ciebie na prv , bo chciałam serdecznie poprosić o namiar na różdżkarza , gdyż may mały problem z głębokością studni :)) przewidywane do 70 m

 

Pozdrawiam

Kasia

 

Witaj,

 

Warto, przynajmniej spróbować ślubny mi zawsze mówi "przecież to robią ludzie, to co my nie damy rady" :D Nie chciałabym tu (w dzienniku) robić komuś wielkich nadziei. Uważam że trzeba próbować. Sama nie wiem czy nam się uda zrobić to co zamierzamy. Ale fundament, mury, strop - to nie jakaś wielka filozofia nawet dla takiego laika jak ja. :roll: :lol:

 

Podaję namiary na "magika" od wody - do końca nie wierzyłam, że to działa. A studni kurde nie mogę do końca wypompować. Myślę sobie, że Pan nie będzie miał pretensji za podanie tel. publicznie ale nie doszła do mnie pw.

 

600 790 174 Niestety imienia i nazwiska nie pamiętam. Wiem, że również jest murarzem.

 

Podejrzałam Waszą stronę. :o

Wspaniałe rzeczy robicie. Bardzo mi się podobają. Bardzo,nawet bardzo. Jej. Pomyślałam sobie że jak już ten dom stanie to się do Was odezwę. No po prostu super.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , Nadiaart . :D

 

Inteligentna i dzielna z ciebie babeczka . :D

 

:lol: :lol: :lol: staram się :lol: :lol: :lol:

 

 

 

 

A wiesz na potwierdzenie Twoich słów: Koleś, który nam piach przywoził (a było to w październiku ubiegłego roku) powiedział do mojego starego Panie a po co ten dom budujesz? Za chwilę będziesz Pan przebierał w domach i kupisz Pan takie dwa :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...