Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cedryk bez tajemnic czyli jak wybudowaliśmy sami dom!!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zainteresował mnie ten wątek taniej budowy, a w wątku twoje komentarze... muszę przyznać że masz cięty język... pooglądałam sobie dziennik budowy i powiem Ci ze jestem pod wrażeniem i trzymam za was kciuki. Fajnie ze podajesz ceny bo wtedy argumenty mówią same za siebie... OBY TAK DALEJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w szkółce leśnej , za sosnę 1,5 płaciliśmy 1 zł za sztukę , dęby po 40 gr itd , możemy się umówić jak będziemy jechać po nową partię to Wam przywieziemy :)

 

:o :o :o A ja kupowałam w szkółce 120cm po 35 zł i myślałam że to tanio :o .

 

Chcemy, chcemy :lol:

 

A wiesz może czy mają tam też takie 3 - 4m. I takie które mają średnicę pnia 20cm? Stary pytał - bo on z niecierpliwych i nie chce czekać aż urośnie. :lol: :lol:

 

Nadal jestem pod wrażeniem Waszej pracy. To jest wszystko takie piękne. Artyzm. Jejku. Mogę sobie tylko wyobrazić Wasz dom. To dopiero będzie HIT.

Koniecznie załóżcie dziennik. :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie ten wątek taniej budowy, a w wątku twoje komentarze... muszę przyznać że masz cięty język... pooglądałam sobie dziennik budowy i powiem Ci ze jestem pod wrażeniem i trzymam za was kciuki. Fajnie ze podajesz ceny bo wtedy argumenty mówią same za siebie... OBY TAK DALEJ

 

 

Cięty język - są lepsi ode mnie. :D Stary mój już nie wytrzymuje, nie może ściemniactwa znieść. I może dlatego tak to wygląda.

Piszę prawdę taka jest. A że to bolesne - no cóż życie, mnie też łatwo nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he he.. nie przejmuj się, są jeszcze bardziej pojechane wątki, na których już w ogóle nie ma dyskusji na temat.... ( te o kryzysie )

 

My będziemy budować na wiosnę i też mamy w planie sporo robić sami - nie wszystko, ale sporo.. Jak patrzę na wasze foty to już chcę impregnować sobie fundament .. osobiście! będę podglądać dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich dużych to raczej szkółki nie mają (leśne) , ale te dęby to mogą mieć i 2 m , na wiosnę będą kopać dużą ilość ,ale mój mąż wykopał z ugoru dużego orzecha włoskiego , zaparł się bo naprawdę był spory i zasadziliśmy go na wiosnę , żyje nadal , sami się zdziwiliśmy , to samo z akacjami z działki dziadków , jeszcze nam uschły po drodze i się przyjeły.

 

A te akcesoria średniowieczne robi mój mąz , ja tylko perfumy wg starych przepisów ( no i może mydła na wiosnę ) ,ale na codzień też pracuję wiertłem i obcęgami tylko w mikroskali :)

 

A dom , jak się uda , to ma być trochę średniowieczny , czyli prosta stodoła, z mnich-mniszki już się wyleczyliśmy :) , tyle że elewacja kamienno-ceglana (najlepiej z używki)ale pewnie czas zweryfikuje te założenia.

 

A ja też byłam na waszej stronie , jeżeli dobrze dedukuję to blisko macie z pracy do nas do bloków , to może kiedyś byśmy się spotkali , a dodam że też mamy szkodnika , 3,5 roku :)albo na działce jak będzie cieplej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos elekrtyki , to w razie czego popytam brata gdzie kupić taniej , jest na elektronice :) i też zalicza się do ludzi myślących i kupujących po rozsądnych cenach , naprawia też hobbystycznie , żeby nie powiedzieć maniakalnie stare samochody , dziięki temu mam opony i części o 1/3 tańsze niż normalnie ( wiedza gdzie kupić to potęga):))

 

A co do tego czy się uda za tą cenę wybudować to jak mawiał nasz kolego "wszystkich kobiet nie da się zaliczyć , ale warto próbować " :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam..przyszłam się porozglądać i widzę, ze naprawdę sobie radzicie.. my już idziemy z wykończeniówką.. fajnie się robi samemu.. nikt nie psuje nerwów.. a fachowcy nagle błyszczą wiedzą i edukują :lol: korzystamy i sami składamy..

 

życzę powodzenia :D

 

 

My w stosunku do Was jesteśmy sto lat za murzynami :lol:

Świetnie Wam idzie i życzę oby było tak dalej. Powodzenia :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he he.. nie przejmuj się, są jeszcze bardziej pojechane wątki, na których już w ogóle nie ma dyskusji na temat.... ( te o kryzysie )

 

My będziemy budować na wiosnę i też mamy w planie sporo robić sami - nie wszystko, ale sporo.. Jak patrzę na wasze foty to już chcę impregnować sobie fundament .. osobiście! będę podglądać dalej

 

Ja już nie wiem czy warto w tamtym wątku pisać. :) O kryzysie to już nawet nie czytam. :lol:

 

Warto próbować. :) Ja tam widzę same plusy takiej pracy.

Życzę aby i Wam się udało. Powodzenia.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich dużych to raczej szkółki nie mają (leśne) , ale te dęby to mogą mieć i 2 m , na wiosnę będą kopać dużą ilość ,ale mój mąż wykopał z ugoru dużego orzecha włoskiego , zaparł się bo naprawdę był spory i zasadziliśmy go na wiosnę , żyje nadal , sami się zdziwiliśmy , to samo z akacjami z działki dziadków , jeszcze nam uschły po drodze i się przyjeły.

 

A te akcesoria średniowieczne robi mój mąz , ja tylko perfumy wg starych przepisów ( no i może mydła na wiosnę ) ,ale na codzień też pracuję wiertłem i obcęgami tylko w mikroskali :)

 

A dom , jak się uda , to ma być trochę średniowieczny , czyli prosta stodoła, z mnich-mniszki już się wyleczyliśmy :) , tyle że elewacja kamienno-ceglana (najlepiej z używki)ale pewnie czas zweryfikuje te założenia.

 

A ja też byłam na waszej stronie , jeżeli dobrze dedukuję to blisko macie z pracy do nas do bloków , to może kiedyś byśmy się spotkali , a dodam że też mamy szkodnika , 3,5 roku :)albo na działce jak będzie cieplej

 

 

Skromnie powiedziane - ja tylko perfumy :o Po raz kolejny mnie powaliłaś. Fascynujący z Was ludzie. To wspaniałe, że udało Wam się połączyć pasję i życie zawodowe. Naprawdę wymiękłam. :-?

 

Na zgierskiej siedzi małż. W życiu nie chciałabym pracować z moim starym. :lol: :wink: Ja raczej w drugim końcu łodzi.

Spotkanko chętnie - jak najbardziej. Niestety nie w najbliższym czasie, szkodnik nasz mały choruje nam często (już prawie co dwa tygodnie) i raczej nie chciałabym narażać Waszego szkraba.

Drzewka myślę posadzić w okolicach marca, kwietnia. Ponieważ jeszcze nie mam ostatecznego pomysłu na zagospodarowanie działki.

 

Elewacje kamienne - zawsze mi się podobały. Tak nam się marzyło, żeby z czasem ten nasz domek był naszą twierdzą. Ale narazie muszę go wybudować. :lol:

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos elekrtyki , to w razie czego popytam brata gdzie kupić taniej , jest na elektronice :) i też zalicza się do ludzi myślących i kupujących po rozsądnych cenach , naprawia też hobbystycznie , żeby nie powiedzieć maniakalnie stare samochody , dziięki temu mam opony i części o 1/3 tańsze niż normalnie ( wiedza gdzie kupić to potęga):))

 

A co do tego czy się uda za tą cenę wybudować to jak mawiał nasz kolego "wszystkich kobiet nie da się zaliczyć , ale warto próbować " :))

 

Dzięki.

Tak naprawdę to elektryką zajmę się dopiero w przyszłą zimę. :roll:

Dokładnie jakie samochody? Stary się mój zainteresował bo on też lubi dłubać.

:lol:

A co do cen: zgadzam się w 100%

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przejmuj się tym tematem z sondaży , u mojego męża ostatnio budowlańcy twierdzili że ściana 3 warstwowa jest zimniejsza niż 2 z tym samym ociepleniem :) ja tam jestem początkująca , ale kłóci się to z logiką :)

 

Generalnie , pożyjemy , zobaczymy

 

ps Troche mi lepiej ale jak zaczęłam czytać o kryzysie to się podłamałam , ale teraz doszłam do wniosku że próbować trzeba i jak się chce to się da radę , nawet mogę nie mieć podłogi na początku :)

 

Przypomiała mi się złota myśl :)

 

" Każdy myśli wedle swego najlepszego rozumu " :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przejmuj się tym tematem z sondaży , u mojego męża ostatnio budowlańcy twierdzili że ściana 3 warstwowa jest zimniejsza niż 2 z tym samym ociepleniem :) ja tam jestem początkująca , ale kłóci się to z logiką :)

 

Generalnie , pożyjemy , zobaczymy

 

ps Troche mi lepiej ale jak zaczęłam czytać o kryzysie to się podłamałam , ale teraz doszłam do wniosku że próbować trzeba i jak się chce to się da radę , nawet mogę nie mieć podłogi na początku :)

 

Przypomiała mi się złota myśl :)

 

" Każdy myśli wedle swego najlepszego rozumu " :)

 

 

:) Mnie już po prostu się nie chce pisać w tym wątku. Cokolwiek bym nie napisała to mnie będą kasować. Najśmieszniejsze jest to że jeden z nich wmawia mi że 25 m kabla przyłączeniowego to za mało. To chyba ja mam projekt przyłącza energetycznego do mojej działki :o . Tak więc co bym tam nie napisała że to kosztuje tyle i tyle, ludzie i tak nie mają ochoty na bieżąco sprawdzać cen.

Najbardziej "zabolało mnie" określenie, że jestem kłamcą. Do głowy by mi nie przyszło, żeby kogoś oszukiwać. :-?

I wiesz powoli tracę wiarę w pisanie dziennika. :-?

 

Czas pokaże.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Mnie już po prostu się nie chce pisać w tym wątku. Cokolwiek bym nie napisała to mnie będą kasować. Najśmieszniejsze jest to że jeden z nich wmawia mi że 25 m kabla przyłączeniowego to za mało. To chyba ja mam projekt przyłącza energetycznego do mojej działki :o . Tak więc co bym tam nie napisała że to kosztuje tyle i tyle, ludzie i tak nie mają ochoty na bieżąco sprawdzać cen.

Najbardziej "zabolało mnie" określenie, że jestem kłamcą. Do głowy by mi nie przyszło, żeby kogoś oszukiwać. :-?

I wiesz powoli tracę wiarę w pisanie dziennika. :-?

 

Czas pokaże.

 

Dlatego ja staram się nie udzielać w takich "drażliwych" tematach...

Co do dziennika... Dom buduję dla siebie i dla siebie przede wszystkim prowadzę dziennik budowy. Każdy ma możliwość go przeglądać, skomentować czy podpatrzeć. Czasem ktoś coś zaproponuje albo sam chce się dowiedzieć. Natomiast nie widzę potrzeby udawadniania komuś czegokolwiek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego ja staram się nie udzielać w takich "drażliwych" tematach...

Co do dziennika... Dom buduję dla siebie i dla siebie przede wszystkim prowadzę dziennik budowy. Każdy ma możliwość go przeglądać, skomentować czy podpatrzeć. Czasem ktoś coś zaproponuje albo sam chce się dowiedzieć. Natomiast nie widzę potrzeby udawadniania komuś czegokolwiek. :)

 

:oops:

No tak. Nie potrzebnie, zupełnie niepotrzebnie próbowałam przekonać ludzi. Naiwna jestem myśląc, że wszyscy podchodzą do budowania jak ja. No tak każdy sądzi według siebie :lol:.

Dom buduję dla siebie. Dziennik zaczęłam prowadzić z myślą, że może warto komuś coś powiedzieć. I broń boże, żebyś pomyślał że się chwalę lub prowokuję czy też mam zamiar kogoś kształcić. Sama odrabiam lekcje z budowlanki. I sama potrzebuję rady w wielu kwestiach. Pomyślałam sobie, że fajnie będzie się z kimś tą nowo zdobytą wiedzą podzielić.

 

Po prostu chciałam opisać "nasze dzieje" :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadia nie możesz nam tego zrobić. Nie wiem co się stało ale nie przestawaj pisać. Nam bardzo pomagasz i pewnie wielu innym też.

 

Niech Cię ręka Boska broni przed zakończeniem pisania dziennika ! :D

Już czuje jak dacie czadu od wiosny, to czytać będę namiętnie 8)

 

serdeczne pozdrowienia, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadia nie możesz nam tego zrobić. Nie wiem co się stało ale nie przestawaj pisać. Nam bardzo pomagasz i pewnie wielu innym też.

 

Monia z Wami to będę na bieżąco :D . Jak wystartujecie z ekipą na wiosnę to się role odwrócą. My niestety powolutku, powolutku do Berlina :lol: .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...