Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cedryk bez tajemnic czyli jak wybudowaliśmy sami dom!!!


Recommended Posts

Witam.

To może każdy fan napisze NETbetowi że też nie raz nie miał łatwo z budowaniem i jak sobie poradził. Ja ,jak się popstrykałem z żonką o budowę to miałem twz. MZMD* , powrót do normalności nastąpił po zadziałaniu starej jak świat zasady , opisanej przez Compi w poście # 1295.

Pozdrawiam.

 

PS. MZMD- (małe zakłócenie miru domowego) ;)

 

No nie, jak już coś nie teges to zaraz przez żonę musi być? OOOOOOOOO Dziękuję Wam bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No nie, jak już coś nie teges to zaraz przez żonę musi być? OOOOOOOOO Dziękuję Wam bardzo.

 

Witam.

No tak to już jest jeżeli czasem ( bez obrazy) ,,ogon za mocno kręci psem''.

Nadiaart , a dla kogo niby MY FACECI te domy budujemy ???????

Dla WAS KOBITKI , dla WAS i jest super jak nam w tym pomagacie.

 

pozdrawiam.

 

ps. Nadiaart ,znasz na tym forum choć jednego kawalera budującego dom?

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No tak to już jest jeżeli czasem ( bez obrazy) ,,ogon za mocno kręci psem''.

Nadiaart , a dla kogo niby MY FACECI te domy budujemy ???????

Dla WAS KOBITKI , dla WAS i jest super jak nam w tym pomagacie.

 

pozdrawiam.

 

ps. Nadiaart ,znasz na tym forum choć jednego kawalera budującego dom?

 

Osobiście nie miałam okazji poznać ale jest/była taka grupa jak "grupa samotnie budujących" nie samodzielnie a samotnie.

http://forum.muratordom.pl/group.php?do=discuss&discussionid=2657#post3926378

 

Zawsze baba musi być "tą złą". :p

 

Pozdrawiam

Nad'art jak zwykle "ciotka samozło"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... jest... taka grupa jak "grupa samotnie budujących"

http://forum.muratordom.pl/group.php?do=discuss&discussionid=2657#post3926378

 

Zawsze baba musi być "tą złą". :p

 

Pozdrawiam

Nad'art jak zwykle "ciotka samozło"

 

Witam.

Ze względu na męską solidarność proponuję Ci NETbet założenie grupy roboczej z BasH’em i Jarkiem.P by opracować monitoring na Nadiaart ( od której podstępem dowiedziałem się że już jakiś czas interesuje się samotnie budującymi).

Licho nie śpi kolego. ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jest ryzyko - jest zabawa. ;)pozdrawiam.

 

Heh - po zniknięciu netbeta na dwa dni i trosce forumowiczów:

 

Widziałeś zdjęcia jak się ,,rozróśł" w drugim roku budowania? Tak masywne uda i szerokie bary udżwigną nie jedno zmartwienie. Po za tym chyba się trochę uzależnił od sławy jak każdy celebryta ;)pozdrawiam

 

...faktycznie - coś w tym jest - budowa hartuje : )

Od młokosa i podlotka do zahartowanego budowlańca : )

 

Przed fundamentami:

http://img37.imageshack.us/img37/831/97452910.jpg

 

Przy dachu:

http://img40.imageshack.us/img40/3684/54573474.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no własnie... licho nie śpi... czyta... i jak cos to ja będę miał licho :D

 

Witam.

NETbet nie strasz fanów . Po Twoim ,,zaginięciu'' obdzwoniłem wszyskie szpitale i nie było w tym czasie przyjęć z postrzeleniem z broni palnej, więc Matka Dyrektorka klamki raczej nie ma.

No chyba że skończyła się jej amunicja albo skitrałeś jej pingle do strzelania.

pozdrawiam.;)

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to sie słabo widzi wieszanie akwarium 300 l pod sufitem...

Witam.

Na rysunku (rys1 )jest stojak na duży baniak na ścianie, czarne rura o przekroju kwadratowym np. 50x50x5 zakończona przyspawanymi płaskownikami z otworami na kotwy , czerwone kotwy 12 mm ( żółte dodatkowe kotwy dla wyjątkowych niedowiarków), niebieskie u dołu blacha 10 mm ułatwiająca włożenie stojaka między podłogę a strop.

pozdrawiam

 

ps. W przypadku ( specjalnie przejaskrawionym) jak ściana działowa do zawieszenia zbiornika w kotłowni wypada w miej więcej w środkowej części budynku( bez środkowych ścian nośnych) a mocno obciążony strop (np. ciężkimi działówkami) mógłby mieć ugięcia to stojak robimy krótszy o 3 cm ( rys 2), na jego górę nachodzi rura 60x60x5 o długości 20 cm z przyspawanym płaskownikiem dla kotw, takie połączenie ,,ślizgowe’’ nie przeniesie obciążeń stropu na podłogę , co mogło by ją uszkodzić.

cwu.jpg

Edytowane przez tomraider
przemyślenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 kilo to spokojnie na szpilkach na wylot, kątowniki + płaskowniki obustronnie. Konstrukcję robiłbym powyżej pół tony.

 

Witam.

Jasne że tak też można ale pod warunkiem że ściana do zawieszenia zbiornika w kotłowni jest solidna (najlepiej jak nośna), jak mamy cienką działówkę ( np.z bloczków BK na klej) to lepiej mocować kotwami na ( np.monolitycznym) stropie i posadzce która przenosi ,zamiast ściany, cały ciężar.

Rury nie są takie znowu drogie, a ich wymiar ( 50x50x5mm) wynika z rozsądnych długości spawów . To ile wytrzymałaby taka podpora zależy raczej od jakości spawów.

pozdrawiam

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cię zaraz zdzielę bez łeb... gdzie mi tu pisze na łamach dziennika.. komenty som!!!

 

Łoj tam, łoj tam, zawsze możesz sobie delete zrobić. Proszę mnie nie mieszać w to sekciarskie forum popadających w nadmierny samozachwyt budowlańców amatorów i co gorsza pseudo-pisarzy Panie Ważny. Balu nie będzie, obrażona jestem, pa.

 

P.S. Te Ciechany to od Ciebie dla mnie za te lampkie - czyli w temacie forum.

Edytowane przez Biesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do przemyślenia.

NETbet pytasz gdzie tanio można kupić bufor 1000L. A ja się pytam po co Ci bufor?

Jeżeli kupisz ,,dolniaka’’ np. 20 kW i będziesz miał zasobnik CWU np.160 L oraz podłogówkę do ogrzania domu z OZC = 15 kW( nie znam to strzelam) i nie kupisz solarów to nie będziesz miał w zimie ŻADNEJ NADWYŻKI ciepła do akumulacji lub ładowanie bufora będzie trwało parę dni więc bez sensu go używać .

Używanie bufora u Ciebie ładowanego kotłem na paliwo stałe jest KOMFORTOWE tylko w okresach przejściowych ( wiosna , jesień) do zasilania zasobnika CWU przez palenie co parę dni ale nie daje to żadnych oszczędności węgla, a rozbudowana instalacja i sam bufor będzie na pewno drogi.

Jeśli planujesz solary za jakiś czas to odpuść sobie bufor i ALE już teraz zaplanuj dla niego miejsce w kotłowni i sposób na możliwie proste przerobienie instalacji C.O oraz zaplanuj przejścia rur z kotłowni (bufora) do solarów na dachu.

Pozdrawiam.

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...