Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cedryk bez tajemnic czyli jak wybudowaliśmy sami dom!!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nadia dom tylko wydłużany o garaz tak samo jak dach.To są niewielki zmany. Nie przesuwamy scian tylko je wydłuzamy.

Dom bardzo drogi w budowie. Sam dach to majtek.

W kuchni ani w spizarce nie ma komina wentylacyjnego. W kotowni dodatkowy komin.

Zastosowano spiro fi 150

Moja rada zmien projekt i ...... kierownika budowy :D

Niestety jest to "najtańszy" dom, który spełnia nasze bardzo rygorystyczne wymagania. A co do kwesti tani-drogi to czytając niektóre blogi, z których wynika że stan developerski to koszt rzędu 3000 za m2 pow. całowitej to mój jest przy nich taniocha. Kierbud jest w porządku :lol:

 

Nadiaart

Z ogrzewania kominkowego już się "wyleczyłem" :-?

Poproszę o namiar na tego architekta na PW, niewykluczone, że to nasza nieoceniona Pani Ania :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to "najtańszy" dom, który spełnia nasze bardzo rygorystyczne wymagania. A co do kwesti tani-drogi to czytając niektóre blogi, z których wynika że stan developerski to koszt rzędu 3000 za m2 pow. całowitej to mój jest przy nich taniocha. Kierbud jest w porządku :lol:

 

Nadiaart

Z ogrzewania kominkowego już się "wyleczyłem" :-?

Poproszę o namiar na tego architekta na PW, niewykluczone, że to nasza nieoceniona Pani Ania :D

Pozdrawiam

 

Witaj,

 

Rozumiem. Widzisz mówiłam Ci że nie wiem jaką miarką mierzymy. :roll: Dom wybrałeś bardzo ładny ale na moją kieszeń drogi. :-?

 

Namiar Ci prześlę. Nie jest to Pani Ania. Facet tani i dobry w tym co robi.

 

:D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałam, że nic już nie jest w stanie mnie nie zadziwić :o :o :o :o Twój małż mnie zaszokował :wink: , mniej bym się zdziwiła gdyby ciął tą dłuższą płaską stroną zawiasa :o

 

Witaj,

 

Osobiście nie widziałam jak to robi. Siedzę i choruję w domu. W sobotkę mam się już odliczyć na budowie, więc dopiero zobaczę.

 

 

:oops: :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadia super poprostu. Dopiero teraz zajrzałam do waszego dziennika, a tu już sciany stoją.

Niby mają mi wszystkie powiadomienia przychodzić na maila, a tu nic...

 

Ale jestem i podziwiam :)

 

Ile zamówiliście pustaków naściany nośne (wewn. i zewn.)?

 

Witaj Monika

 

Na razie zamówiliśmy 600 szt plus 2 palety dojechały nie zamówione. Muszę dokładnie policzyć ale wydaje mi się, że 1200 szt do stropu chyba zewnętrznych. Wieczorkiem Ci napiszę.

 

A u Was jak? Obniżacie ściankę? Zmniejszysz sobie powierzchnię pomieszczeń na piętrze - wiesz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadia super poprostu. Dopiero teraz zajrzałam do waszego dziennika, a tu już sciany stoją.

Niby mają mi wszystkie powiadomienia przychodzić na maila, a tu nic...

 

Ale jestem i podziwiam :)

 

Ile zamówiliście pustaków naściany nośne (wewn. i zewn.)?

 

Witaj Monika

 

Na razie zamówiliśmy 600 szt plus 2 palety dojechały nie zamówione. Muszę dokładnie policzyć ale wydaje mi się, że 1200 szt do stropu chyba zewnętrznych. Wieczorkiem Ci napiszę.

 

A u Was jak? Obniżacie ściankę? Zmniejszysz sobie powierzchnię pomieszczeń na piętrze - wiesz.

 

Pozdrawiam

 

Ściankę obniżamy, odpisałam w swoich komentarzach. Powierzchnia zmieni się tylko na pełnej wysokości, a przecież ścianka jest i tak wysoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadia powiedz ślubnemu żeby tak nie packał tych pustaków bo nie wiadomo kiedy ocieplenie to przykryje a tak będzi ładniej dla oka :D

 

Już wie :oops:

 

Wilko mam pytanko, może z tych głupszych ale co tam. Co zrobić żeby zaprawa nie wpadała do środka pustaka??

 

Pozdrawiam

 

:D

Nadia pamiętaj nie ma głupich pytań.

Jeśli zaprawa wpada do pustaka to znaczy że jest za rzadka.Małż za duzo leje wody :( Teraz jest dużo wilgoci w powietrzu więc trzeba lać mniej. Poza tym cement tylko gat.I Polecam z Ożarowa. Absolutnie nie gat. II czyli popiolowy bo pustak siada bardzo na takiej.

zaprawa musi mieć konsystencję gęstego ciasta. Najlepiej jak pokażesz małżowi jak wyglada ciasto na placek żeby mniej więcej wiedział jak to ma wygladać.

Nie wiem czy zadowoliła :D cię moja odpowiedź ale starałem się jak najlepiej to wyjaśnic.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi się czyta Wasz dziennik, bo mieliśmy podobne zmagania rok temu, taka mała retrospekcja. :)

Też tak się cieszyliśmy na widok wyłaniających się drzwi i okien. Kiedy każda cegła przybliża do spełnienia marzeń, a człowiek chce tylko więcej, więcej i więcej.....

Robota czasem wyciska ostatnie siły, ale te emocje przy budowie są nieznane dla osób postronnych. Coś takiego jest , że miło się to wspomina, może duma, nie wiem, ale na pewno zrozumiałem dlaczego "każdy mężczyzna powinien zbudować dom", ale by tych domów było :)

 

PS:

Gdzie dokładnie się budujecie w Rąbieniu, czasem tamtędy przejeżdżam, bo z Aleksandrowa jesteśmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadia super poprostu. Dopiero teraz zajrzałam do waszego dziennika, a tu już sciany stoją.

Niby mają mi wszystkie powiadomienia przychodzić na maila, a tu nic...

 

Ale jestem i podziwiam :)

 

Ile zamówiliście pustaków naściany nośne (wewn. i zewn.)?

 

Witaj Monika

 

Na razie zamówiliśmy 600 szt plus 2 palety dojechały nie zamówione. Muszę dokładnie policzyć ale wydaje mi się, że 1200 szt do stropu chyba zewnętrznych. Wieczorkiem Ci napiszę.

 

A u Was jak? Obniżacie ściankę? Zmniejszysz sobie powierzchnię pomieszczeń na piętrze - wiesz.

 

Pozdrawiam

 

Ściankę obniżamy, odpisałam w swoich komentarzach. Powierzchnia zmieni się tylko na pełnej wysokości, a przecież ścianka jest i tak wysoka?

 

Witam

 

Monika policzyliśmy około 2400szt pustaków na ściany nośne i działowe. Tak nam wyszło. :roll:

 

A co do ścianki: ja bym jej nie zmieniała bo dla mnie ważna jest wielkość pomieszczeń. To jest tylko moje zdanie wcale się tym nie sugeruj. Przecież ewentualne zmiany w projekcie wprowadzasz po to, by Tobie i Twojej rodzince było dobrze. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadia powiedz ślubnemu żeby tak nie packał tych pustaków bo nie wiadomo kiedy ocieplenie to przykryje a tak będzi ładniej dla oka :D

 

Już wie :oops:

 

Wilko mam pytanko, może z tych głupszych ale co tam. Co zrobić żeby zaprawa nie wpadała do środka pustaka??

 

Pozdrawiam

 

:D

Nadia pamiętaj nie ma głupich pytań.

Jeśli zaprawa wpada do pustaka to znaczy że jest za rzadka.Małż za duzo leje wody :( Teraz jest dużo wilgoci w powietrzu więc trzeba lać mniej. Poza tym cement tylko gat.I Polecam z Ożarowa. Absolutnie nie gat. II czyli popiolowy bo pustak siada bardzo na takiej.

zaprawa musi mieć konsystencję gęstego ciasta. Najlepiej jak pokażesz małżowi jak wyglada ciasto na placek żeby mniej więcej wiedział jak to ma wygladać.

Nie wiem czy zadowoliła :D cię moja odpowiedź ale starałem się jak najlepiej to wyjaśnic.

:D

 

Witaj

 

Jak dobrze, że mam w Was pomoc i mogę na Was liczyć. Dzięki. :)

 

Małż został poinformowany i przeszkolony. :D

Lepiej tego wytłumaczyć nie można. Super :lol: tak do mnie mówić proszę :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie......n ie ma glupich pytan, kto pyta nie bladzi.

 

Podobno sam Inwestor grasuje w Dzienniku ......jestescie dzielni i weseli -

 

rzadka kombinacja..... :D

 

Tak, na grasował widziałam. :oops: Ja nie wiem co on? Pokazać się chciał czy co?

Faceci to z wiekiem głupieją. :lol: :lol:

 

Takie z nas stwory. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...