Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cedryk bez tajemnic czyli jak wybudowaliśmy sami dom!!!


Recommended Posts

Miło mi się czyta Wasz dziennik, bo mieliśmy podobne zmagania rok temu, taka mała retrospekcja. :)

Też tak się cieszyliśmy na widok wyłaniających się drzwi i okien. Kiedy każda cegła przybliża do spełnienia marzeń, a człowiek chce tylko więcej, więcej i więcej.....

Robota czasem wyciska ostatnie siły, ale te emocje przy budowie są nieznane dla osób postronnych. Coś takiego jest , że miło się to wspomina, może duma, nie wiem, ale na pewno zrozumiałem dlaczego "każdy mężczyzna powinien zbudować dom", ale by tych domów było :)

 

PS:

Gdzie dokładnie się budujecie w Rąbieniu, czasem tamtędy przejeżdżam, bo z Aleksandrowa jesteśmy?

 

Miło nam. :oops:

Mamy takie same odczucia. Wczoraj i dziś kiedy spadł śnieg małż mój się prawie załamał. W sobotkę miało się dziać. A tu klops. Może jeszcze się wyklaruje do tego czasu.

Tak samo jak i Ty przeżywamy bardzo. Ślubny gdyby mógł to wycałowałby każdą cegłę. :lol: Tak go wzięło.

 

Jeśli jedziesz z Aleksa do Kansas to po lewej stronie na wysokości szkoły w Rąbienu widać naszą budowę. Natomiast jak się zawiniesz w Rąbieniu na rondzie w kierunku Łodzi to wjazd na naszą ulicę jest drugi za szkołą. Ponieważ droga na posesję jest prywatna to nazwa jest od głównej drogi. Czyli Słowiańska. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zerknę jak będę jechał.

No niech on już lepiej Ciebie całuje a nie te cegły. :)

Odnośnie zaprawy to nie słyszałem by miał na nią wpływ gatunek cementu.

Pod względem technicznym II ma nawet lepsze właściwości, a sama wytrzymałość jest jest klasą podawaną na opakowaniu i nie zależną od garnku.

Sam gatunek oznacza dla kupującego zawartość pyłów z elektrowni, ale współczesna ceramika zawiera ich praktycznie tyle samo więc bezcelowe jest wystrzeganie się drugiej grupy z powodów szkodliwości promieniowania.

Upewnijcie się, czy dajecie dobre proporcje zaprawy.

Ja proponuje używanie wapna jako plastyfikatora, jest ono jednocześnie spoiwem i lepiej kładzie się zaprawę. Ja murowałem w tradycyjny sposób z dużą ilością wapna. Taka spoina jest bardziej elastyczna i cieplejsza a dom to nie bunkier.

 

Pozdrawiam i życzę Wam i nam pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zaprawy to nie słyszałem by miał na nią wpływ gatunek cementu.

Pod względem technicznym II ma nawet lepsze właściwości, a sama wytrzymałość jest jest klasą podawaną na opakowaniu i nie zależną od garnku.

Sam gatunek oznacza dla kupującego zawartość pyłów z elektrowni, ale współczesna ceramika zawiera ich praktycznie tyle samo więc bezcelowe jest wystrzeganie się drugiej grupy z powodów szkodliwości promieniowania.

quote]

 

Nie wydaje mi się żeby II (cement z pyłem węglowym) był lepszy od czystego cementu kl I.Nie wiem gdzie tak wyczytałeś że II jest lepsza od I??

NAjgorsye w II jest to ze nie podaja na worku skladu procentowego pylu zawartego w mieszance.

Powiem ci więcej cement I od cementu I tez bardzo się różni właściwościami.

Wiem że najlepszy jakościowo (niestety i najdroższy) jets ten z Ozarowa.

W taj dziedzinie wiem co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wydaje mi się żeby II (cement z pyłem węglowym) był lepszy od czystego cementu kl I.Nie wiem gdzie tak wyczytałeś że II jest lepsza od I??

NAjgorsye w II jest to ze nie podaja na worku skladu procentowego pylu zawartego w mieszance.

Powiem ci więcej cement I od cementu I tez bardzo się różni właściwościami.

Wiem że najlepszy jakościowo (niestety i najdroższy) jets ten z Ozarowa.

W taj dziedzinie wiem co mówię.

 

Nie pamiętam już gdzie, ale słyszałem o tym z różnych źródeł.

Tak to jest słowo przeciw słowu, bo gdzie ty wyczytałeś, że jedynka ma lepsze właściwości?

Jedynka oznacza brak dodatku popiołów a one poprawiają niektóre właściwości, do tego I nie jest czystym cementem bo też ma dodatki tylko inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="arturromarr"

Nie pamiętam już gdzie, ale słyszałem o tym z różnych źródeł.

Tak to jest słowo przeciw słowu, bo gdzie ty wyczytałeś, że jedynka ma lepsze właściwości?

Jedynka oznacza brak dodatku popiołów a one poprawiają niektóre właściwości, do tego I nie jest czystym cementem bo też ma dodatki tylko inne.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cement_portlandzki

oraz

http://www.ozarow.com.pl/main.php?p=539 tam są specyfikacje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Przepraszam, że się nie odzywałam, jakieś paskudztwo się do mnie doczepiło i nie odpuszcza. Już dawno nie miałam 40c. :cry:

 

arturromarr Jeśli będziesz miał ochotę to zapraszam w sobotę. W weekendy na bank jesteśmy, tzn jeszcze nie ja, leżę jeszcze.

 

Słuchajcie tak ogólnie jeśli ktoś będzie miał czas i ochotkę to wpadajcie śmiało. Zapraszam.

 

Co do zaprawy ślubny dodaje plastyfikatora. Nie zdążyłam jeszcze napisać tego w dzienniku. My kupujemy tajemniczą zaprawę ABE w casto. Jest to zaprawa Izolbetu. W worku ABE kosztuje 5,60zł. Wiec pewnie ma tego ścierwa nasypane. Dzwoniliśmy do technologa Izolbetu Pani wyjaśniła mam, iż zaprawa ma lepsze właściwości niż podane są na worku.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już gdzie, ale słyszałem o tym z różnych źródeł.

Tak to jest słowo przeciw słowu, bo gdzie ty wyczytałeś, że jedynka ma lepsze właściwości?

Jedynka oznacza brak dodatku popiołów a one poprawiają niektóre właściwości, do tego I nie jest czystym cementem bo też ma dodatki tylko inne.

 

Proponuję kupić po worku I i II a wtedy sam się przekonasz który jest lepszy.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Przepraszam, że się nie odzywałam, jakieś paskudztwo się do mnie doczepiło i nie odpuszcza. Już dawno nie miałam 40c. :cry:

 

arturromarr Jeśli będziesz miał ochotę to zapraszam w sobotę. W weekendy na bank jesteśmy, tzn jeszcze nie ja, leżę jeszcze.

 

Słuchajcie tak ogólnie jeśli ktoś będzie miał czas i ochotkę to wpadajcie śmiało. Zapraszam.

 

Co do zaprawy ślubny dodaje plastyfikatora. Nie zdążyłam jeszcze napisać tego w dzienniku. My kupujemy tajemniczą zaprawę ABE w casto. Jest to zaprawa Izolbetu. W worku ABE kosztuje 5,60zł. Wiec pewnie ma tego ścierwa nasypane. Dzwoniliśmy do technologa Izolbetu Pani wyjaśniła mam, iż zaprawa ma lepsze właściwości niż podane są na worku.

 

 

Pozdrawiam

 

NAdia nigdy nie słyszałem o takiej zaprawie. :( JEsli ma dużo popiołu a wy dodajecie plastyfikator to zaprawa będzie siadać pod pustakiem. Zapytaj męża czy tak się dzieje.

Kupcie na próbę worek cementu I z Ozarowa i zobaczycie.

 

Lepsze własciwosci niz na worku :D Dobre.

TA pani albo nie wie co mówi albo nie ma o tym pojęcia.

Takie rzeczy to wiesz gdzie są tylko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie tak ogólnie jeśli ktoś będzie miał czas i ochotkę to wpadajcie śmiało. Zapraszam.

 

A wiesz, że dzis wracając z rodzinką z Alexa, kręciłem sie koło tej szkoły w Rąbieniu i nie mogłem Was znaleźć :(

Poprosze o namiary, dokładne, jak krowie na granicy :lol: to na sto% wpadnę :D

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

NAdia nigdy nie słyszałem o takiej zaprawie. :( JEsli ma dużo popiołu a wy dodajecie plastyfikator to zaprawa będzie siadać pod pustakiem. Zapytaj męża czy tak się dzieje.

Kupcie na próbę worek cementu I z Ozarowa i zobaczycie.

 

Lepsze własciwosci niz na worku :D Dobre.

TA pani albo nie wie co mówi albo nie ma o tym pojęcia.

Takie rzeczy to wiesz gdzie są tylko :D

 

Witaj

 

Jutro poproszę małża żeby cyknął fotkę wora.

Faktycznie na początku jak małż dolewał plastyfikatora w takiej proporcji jak w instrukcji to pustaki siadały. Leje go tak pięć razy mniej niż przepis mówi. Wtedy jest zaprawa lepsza, plastyczna, jak ciacho. :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie tak ogólnie jeśli ktoś będzie miał czas i ochotkę to wpadajcie śmiało. Zapraszam.

 

A wiesz, że dzis wracając z rodzinką z Alexa, kręciłem sie koło tej szkoły w Rąbieniu i nie mogłem Was znaleźć :(

Poprosze o namiary, dokładne, jak krowie na granicy :lol: to na sto% wpadnę :D

 

pozdrawiam, majki

 

 

Zapraszamy. Namiary mam nadzieję dokładniejsze :roll: na pw

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po śnie zimowym.

 

U nas na razie cisza z budową - ruszamy w czerwcu.. niestety z ekipą. Jak przyszło co do czego chętni wymiękli. Ale jak widzę u was mury pną się do góry to od razu nie mogę się doczekać budowy. Gratulacje dla "ekipy" i proponuje zatpić jakąś "marlenne" co by zimę zabrała już.

 

btw. Ktoś coś wie i liczy na jakieś interesujące cenowo pozycje w tej otwieranej Mega hurtowni budowlanej w Ksawerowie (podobno 3 hale)??? Wykonawca zaczął cisnąć na podpisanie jakiejś kompleksowej umowy na dostarczanie materiałów w Sunbudzie w Pabianicach - i ja tu wietrzę podstęp odnośnie otwarcia wyżej wspomnianej mega hurtowni.

 

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie pustaków. Dlaczego zdecydowaliście się na P+W Max a nie np porotherm - bo tu znowu przekonuje mnie wykonawca do materiału?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po śnie zimowym.

 

U nas na razie cisza z budową - ruszamy w czerwcu.. niestety z ekipą. Jak przyszło co do czego chętni wymiękli. Ale jak widzę u was mury pną się do góry to od razu nie mogę się doczekać budowy. Gratulacje dla "ekipy" i proponuje zatpić jakąś "marlenne" co by zimę zabrała już.

 

btw. Ktoś coś wie i liczy na jakieś interesujące cenowo pozycje w tej otwieranej Mega hurtowni budowlanej w Ksawerowie (podobno 3 hale)??? Wykonawca zaczął cisnąć na podpisanie jakiejś kompleksowej umowy na dostarczanie materiałów w Sunbudzie w Pabianicach - i ja tu wietrzę podstęp odnośnie otwarcia wyżej wspomnianej mega hurtowni.

 

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie pustaków. Dlaczego zdecydowaliście się na P+W Max a nie np porotherm - bo tu znowu przekonuje mnie wykonawca do materiału?

 

pozdrawiam

 

Witaj

 

Nic mi nie wiadomo o nowo powstałej mega hurtowni. W sumie nie wiem co Ci radzić. Jak wiesz my sami kupujemy materiały i też nie bardzo wiemy co wybrać. Może być tak jak piszesz, ze próbuje wymóc coś na Tobie. A może po prosty ma dobre ceny - wiesz wykonawcy mają swoich ulubionych dostawców bo mają u nich zniżki. Kurde zupełnie nie wiem. Napisz na łódzkiej. Ktoś mądrzejszy ode mnie podpowie co robić. :)

 

A co do Kozłowic. Przeprowadziłam małą ankietkę, taką prywatną. W zeszłym roku jesienią jak się zaczęliśmy rozglądać za materiałem jeden z dostawców, odnośnie porotherma wypowiedział swoją opinię: "co Pan z gówna chcesz Pan dom stawiać". :o Pomyślałam co on gada, przecież tyle się tego sprzedaje i buduje?? Pewnie chce mi wcisnąć Kozłowice bo droższe.

Z porotermem to podobno jest tak, że nie bardzo wiadomo która cegielnia w Polsce go robi.:-? Z ankiety wynik był bardzo prosty - Kozłowice. Materiał droższy i lepszy. Cegła dobrze wypalona i nie pokruszona. Równiutka. A mój mąż jest nawet zachwycony dźwiękiem jaki cegła wydaje po uderzeniu gumowym młotkiem. Ja polecam bardzo, bardzo, bardzo. :D

 

P.S Ja topię anginę :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na początku jak małż dolewał plastyfikatora w takiej proporcji jak w instrukcji to pustaki siadały. Leje go tak pięć razy mniej niż przepis mówi. Wtedy jest zaprawa lepsza, plastyczna, jak ciacho. :D

 

Pozdrawiam

 

Siadają bo w mieszance jest pewnie dużo popiołu :(

Mam nadzieję że nie będziecie tego więcej kupować. :evil:

Pomysl worek cementu I kosztuje jakieś 14 zł. Wy kupujecie za niecałe 6. Nie przyszło Ci Nadiu do głowy że coś może byc nie tak?

Przez stosowanie tej "zaprawy" mogą być tylko same kłopoty.

Mam nadzieję że nie macie zbyt dużo wymurowane.Koniecznie musicie zmienić to g... na prawdziwy cement. :evil:

 

Sorry za szczerość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na początku jak małż dolewał plastyfikatora w takiej proporcji jak w instrukcji to pustaki siadały. Leje go tak pięć razy mniej niż przepis mówi. Wtedy jest zaprawa lepsza, plastyczna, jak ciacho. :D

 

Pozdrawiam

 

Siadają bo w mieszance jest pewnie dużo popiołu :(

Mam nadzieję że nie będziecie tego więcej kupować. :evil:

Pomysl worek cementu I kosztuje jakieś 14 zł. Wy kupujecie za niecałe 6. Nie przyszło Ci Nadiu do głowy że coś może byc nie tak?

Przez stosowanie tej "zaprawy" mogą być tylko same kłopoty.

Mam nadzieję że nie macie zbyt dużo wymurowane.Koniecznie musicie zmienić to g... na prawdziwy cement. :evil:

 

Sorry za szczerość.

 

Witaj

 

Bardzo cenie sobie szczerość. :)

Napisałam, że siadały kiedy małż wlewał tyle plastyfikatora ile "przepis" na jego opakowaniu mówi. Więc leje go mniej. Tak żeby zaprawa była łatwiejsza do rozprowadzenia. To jest zaprawa cementowa - nie wiem może jeszcze tego nie napisałam. Tą samą zaprawą murowaliśmy bloczki fundamentowe wtedy oczywiście bez plastyfikatora. Zaprawa jest bardzo twarda i może dlatego przy pierwszej partii maż lał więcej wody. Efekt taki - jak mam sam powiedziałeś zaprawa wpadała do środka pustaka. Będę dziś na działce cyknę zdjęcie worka, wkleję go w komentarzach. Bardzo Cię proszę o opinię. Naprawdę liczę się z Twoim zdaniem.

 

A to że tania - cudów się nie spodziewam. :wink: To jest produkt "biedronkowy" i wcale tego nie ukrywałam. :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadia chcecie wybudować tanio czy dobrze?

Nie mozna mieć tych dwóch rzeczy jednocześnie.

Jesli jako gospodyni uzyjesz złej mąki do ciasta to co najwyżej placek się nie uda i go wyrzucisz.

Jeśli uzyjesz kiepskiej "zaprawy" i zacznie pekac pod cięzarem domu to ...... :(

Reszty mozna się tylko domyślać. Pamiętaj że później pewnych rzeczy nie da się poprawic a ewentualne poprawki kosztują co najmniej 10x tyle. :evil:

Nie budujcie jak deweloperzy chyba, że bedziecie go po wybudowaniu sprzedawać.

Na stronie Izolbetu nie znalazłem takiej zaprawy. :(

Wogóle nigdzie nie znalazłem takiej zaprawy. Nie wiecie, że w marketach raczej się nie kupuje takich rzeczy!

Poszukajcie dobrego skladu budowlanego a tam na pewno wam poradzą co najlepiej kupowac.

 

W waszym regionie szczególnie powinniscie uwazać na jednego producenta

zapraw. Oby ta wasza nie była od właśnie niego. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadia chcecie wybudować tanio czy dobrze?

Nie mozna mieć tych dwóch rzeczy jednocześnie.

Jesli jako gospodyni uzyjesz złej mąki do ciasta to co najwyżej placek się nie uda i go wyrzucisz.

Jeśli uzyjesz kiepskiej "zaprawy" i zacznie pekac pod cięzarem domu to ...... :(

Reszty mozna się tylko domyślać. Pamiętaj że później pewnych rzeczy nie da się poprawic a ewentualne poprawki kosztują co najmniej 10x tyle. :evil:

Nie budujcie jak deweloperzy chyba, że bedziecie go po wybudowaniu sprzedawać.

Na stronie Izolbetu nie znalazłem takiej zaprawy. :(

Wogóle nigdzie nie znalazłem takiej zaprawy. Nie wiecie, że w marketach raczej się nie kupuje takich rzeczy!

Poszukajcie dobrego skladu budowlanego a tam na pewno wam poradzą co najlepiej kupowac.

 

W waszym regionie szczególnie powinniscie uwazać na jednego producenta

zapraw. Oby ta wasza nie była od właśnie niego. :(

 

Wilko

 

Nie złość się. Czy myślisz że Izolbet stać aby stworzyć specjalną linię produkcyjną dla casto i walić w te zaprawy najgorszy syf? A atesty? Zaprawa fakt jest twarda ale już pisałam jest dodawany plastyfikator.

Widzisz jakoś nie mam przekonania do składów budowlanych. Wiem jaką ciemnotę tam ludziom wmawiają( z autopsji :wink:). Wolę szukać sama.

A jakiego producenta trzeba omijać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...