Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cedryk bez tajemnic czyli jak wybudowaliśmy sami dom!!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Eeee, widzę, że Wy też się przeprowadziliście w góry ... :lol:

Słonko świeci, piasek jest tylko piwko i ślubnemu jakiś "toplesik" zorganizować i można budować ... ekhm ... a przynajmniej coś tam porobić :lol:

 

pozdrawiam, majki

 

Witaj

 

Góry mamy cudowne. A jaki widok... Hehe. Będzie piwko, będzie toples, będzie bal... jak skończymy. Będzie się działo :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ale u was prace idą szybko naprzód. Mam pytanie o okienko w komórce pod schodami, czy macie takie jak w projekcie? Myślałam, że ono jest bardziej prostokątne, hmm.

 

Czołem

 

Nie jest prostokątne. Najgorsze jest to że takie samo paskudztwo jest na klatce schodowej. :-? A ślubny z KB i architektem w jednej osobie, nie chcą mi go zmienić!!! Oj, będzie wojna, koniec z kotletami :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślubny wczoraj wieczorem ciągle się mnie pytał: dzwonił ktoś?

 

Oplułem monitor ze śmiechu :lol: :lol: :lol:

Widzę, że Ślubny też wypoczął w łikend :wink: :roll:

 

trzymajcie się, majki

 

 

 

Zmartwiłabym się gdyby tych dzwonków nie słyszał :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

 

 

Od czterech lat każdy łikend u nas pracujący. Najpierw płot trzeba było zrobić, teraz właśnie kończy żywota słupy gniją i lecą z przęsłami. Napomnę że dzieło pod hasłem "płot" nie skończone. Potem domek, który miał być taki letniskowy, również jakoś czasu brakło na skończenie. Mieliśmy tam nocować. No, po mim trupie. I teraz budowa. Nie wiem jak nie skończy to rozwód. :wink:

 

A stary mła mówi, nie może umrzeć bo nie ma na to czasu.

 

Dziś dostał ketonal forte i ja też chyba łyknę bo jutro kichnę to na bank umrę. :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ale u was prace idą szybko naprzód. Mam pytanie o okienko w komórce pod schodami, czy macie takie jak w projekcie? Myślałam, że ono jest bardziej prostokątne, hmm.

 

Czołem

 

Nie jest prostokątne. Najgorsze jest to że takie samo paskudztwo jest na klatce schodowej. :-? A ślubny z KB i architektem w jednej osobie, nie chcą mi go zmienić!!! Oj, będzie wojna, koniec z kotletami :wink:

 

Pozdrawiam

 

Ale rozumiem, że macie 90x60 tylko poprostu wygląda jak kwadratowe. Oj to niedobrze, niedobrze :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale rozumiem, że macie 90x60 tylko poprostu wygląda jak kwadratowe. Oj to niedobrze, niedobrze :evil:

 

Okno z pomieszczenia pod schodami jest takie jak w projekcie, nie zmienialiśmy go.

Wiesz jak dla mnie może być. Widziałam mniejsze okna. To okno może trochę jest za duże jak na piwniczne. Ale czy my w ogóle mamy piwnice? :wink:

 

Natomiast takie samo okno 90x60 jest na klatce schodowej. I to mi się nie podoba. Chcę je zmienić na 90x90 ale nie wiem czy to będzie miało sens. Będę myśleć co z nim zrobić po zalaniu stropu.

 

Także takie okno do pomieszczenia pod schodami jak dla mnie - jest git, na klatkę schodową - dramat!

 

A ty wolisz mniejsze czy większe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadai a nie trzeba było nasypać i ubić piachu przed ścianami?

Wylewkę trzeba było zrobić wcześniej. Wygodniuej byłoby stawiać ściany.

Tą zagęszczarkę trzeba było wziąć inną. Ten skoczek jest trudny w prowadzeniu :(

 

:D

 

Widzisz bo my to sobie lubimy utrudniać życie. :wink:

 

W listopadzie kiedy sypaliśmy piach, myśleliśmy tylko o tym żeby fundamenty nie przemarzły. Czas nam nie pozwalał na zrobienie więcej również brak kasy. Ogólnie kryzys i po sezonie. :( Nie jesteśmy fachowcami i szczerze powiem trudno jest nam wysiedzieć 8 - 10 gdz na powietrzu przy tem 5C. Listopad w ubiegłym roku nie był taki ciepły jak w latach poprzednich.

 

Natomiast wiosną czyli teraz nie pozwalała nam na dokończenie SZ woda gruntowa. Jest jeszcze kilka miejsc, które schną.

 

Ja wiem, że znacznie łatwiej murować z poziomu podłogi. Można się walnąć w wysokości okien itp. Wiem również, że murarze nie chcieli murować z zaprawy którą my wyrabiamy. Bo nie jest "łatwa" w obsłudze. Ale my się pracy nie boimy. :roll:

 

Skoczek jest ciężki fakt. Ciężko go załadować do auta. I może trudno się go prowadzi - nie prowadziłam, a stary mła pierwszy raz skoczka trzymał. Więc sam widzisz nie mamy odniesienia. Ale ubija bardzo dobrze na głębokość 30 cm. A zagęszczarka 10cm. Co do zagęszczarki to jeszcze nad nią myślimy, czy w ogóle ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zagęszczarki to myślałem o takiej 200 kg (większa) a nie 130 (mniejsza).

W waszym przypadku to chyba byłaby lepsza mniejsza bo z wożeniem piachu sporo schodzi. Ubijać trzeba bo póżniej piasek siada i wylewka może pękac:-(

 

Ubijamy teraz skoczkiem, radzisz jeszcze machnąć wszystko zagęszczarką? Mimo, że jest dobrze ubity piach? Myśleliśmy o takiej 300kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale rozumiem, że macie 90x60 tylko poprostu wygląda jak kwadratowe. Oj to niedobrze, niedobrze :evil:

 

Okno z pomieszczenia pod schodami jest takie jak w projekcie, nie zmienialiśmy go.

Wiesz jak dla mnie może być. Widziałam mniejsze okna. To okno może trochę jest za duże jak na piwniczne. Ale czy my w ogóle mamy piwnice? :wink:

 

Natomiast takie samo okno 90x60 jest na klatce schodowej. I to mi się nie podoba. Chcę je zmienić na 90x90 ale nie wiem czy to będzie miało sens. Będę myśleć co z nim zrobić po zalaniu stropu.

 

Także takie okno do pomieszczenia pod schodami jak dla mnie - jest git, na klatkę schodową - dramat!

 

A ty wolisz mniejsze czy większe?

 

Jak już to raczej większe ale ja chciałam bardziej prostokątne. Myślałam sobie 90x60 ok. fajny prostokąt ale tak patrzę u ciebie, że bardziej przypomina kwadrat :D Mąż twierdzi, że jak się osadzi okno to będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...