Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cedryk bez tajemnic czyli jak wybudowaliśmy sami dom!!!


Recommended Posts

Wiesz podobny problem mam w firmie w której pracuję.

Każdego trzeba pilnowac żeby czegoś nie skopali.

Kiedy chcecie ruszyć dalej z budową?

Pamiętajcie żeby wcześniej wszystko przygotować.Chodzi mi o materiały budowlane.

Lepiej niech lezą na budowie niż mielibyście na nie czekać i tracic czas.

Pozdrawiam,

Marcin

 

 

Powinnam założyć chyba osobny wątek "pracodawcy podporządkowani pracownikom" heh...

 

Zaczynamy ... kiedy będzie dość możliwie na zewnątrz. Stary mój już tupie nogami. Nie może się doczekać. :lol: :lol:

Materiały... A właśnie materiały. Wybraliśmy Kozłowice. Jakieś sugestie, rady?

Ostatnio na łódzkim forum dowiedziałam się o promieniowaniu radonu z gliny?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zaczynamy ... kiedy będzie dość możliwie na zewnątrz. Stary mój już tupie nogami. Nie może się doczekać. :lol: :lol:

Materiały... A właśnie materiały. Wybraliśmy Kozłowice. Jakieś sugestie, rady?

Ostatnio na łódzkim forum dowiedziałam się o promieniowaniu radonu z gliny?

 

pozdrawiam

 

Mogę tylko pogratulowac samozaparcia :)

Też ruszam z budową sam, pod koniec marca... Inwestorka mi nie pomoże bo brzuszek szybko rośnie ;) (na początku budowy będzie 6 miesiąc). Planowalimy, że powalczy z betoniarką, a tu klops :D

Zostaje mi pomoc kumpla, ale w tym układzie (napędzac będziemy się pewnie piwkiem) prace mogą postępowac dośc wolno i utrzymanie poziomu podobnego do Waszego (5 mm różnicy) będzie raczej mało prawdopodobne :)

Trzymam kciuki i życzę jeszcze większego zapału.

A materiał każdy promieniuje :evil: jeden bardziej, inny mniej, ale do przyjęcia. Chyba, że Kozłowice to jakaś specjalna świecąca w ciemnościach wersja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać :D

 

My z Kozłowic mieliśmy maxa. Do dooooooopyyyyyy :evil:

Ale kupowany w "trudnych czasach" początku 2007 roku :lol: Pewno dlatego nie trzymał wymiarów i był strasznie kruchy :cry: :roll: :evil:

Ale jak już jest z jednej strony otynkowany a z drugiej ocieplony to nie widać :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do maxa to nie mam zdania.

Podobno Porotherm jest dużo cieplejszy od niego.

My budowaliśmy z BK białego 24 cm na szary klej.

To najcieplejszy materiał i najdzrowszy po drewnie.

 

Szwagier stawiał z Porothermu 30cm.

Też dobry materiał ale zimniejszy od BK.

Musicie przekalkulować wg aktualnych cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju już się boję :-?

 

A jak w totka wygram i fachowców zatrudnię?

 

To się dopiero będzie działo. Normalnie zakrzyczycie mnie tu wszyscy na śmierć. :lol: :lol: :lol: :o :wink:

 

 

 

my tez obstawiamy na samodzielną budowę

z tym, ze trochę nas czas goni, mąż i tato pracowac tez u siebie musza, to zatrudniamy ekipę do postawienia domu

strop moi panowie sami zrobią i ścianki działowe również

później spec do dachu jedynie przyjedzie

 

resztę już na własną rękę robimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy ... kiedy będzie dość możliwie na zewnątrz. Stary mój już tupie nogami. Nie może się doczekać. :lol: :lol:

Materiały... A właśnie materiały. Wybraliśmy Kozłowice. Jakieś sugestie, rady?

Ostatnio na łódzkim forum dowiedziałam się o promieniowaniu radonu z gliny?

 

pozdrawiam

 

Mogę tylko pogratulowac samozaparcia :)

Też ruszam z budową sam, pod koniec marca... Inwestorka mi nie pomoże bo brzuszek szybko rośnie ;) (na początku budowy będzie 6 miesiąc). Planowalimy, że powalczy z betoniarką, a tu klops :D

Zostaje mi pomoc kumpla, ale w tym układzie (napędzac będziemy się pewnie piwkiem) prace mogą postępowac dośc wolno i utrzymanie poziomu podobnego do Waszego (5 mm różnicy) będzie raczej mało prawdopodobne :)

Trzymam kciuki i życzę jeszcze większego zapału.

A materiał każdy promieniuje :evil: jeden bardziej, inny mniej, ale do przyjęcia. Chyba, że Kozłowice to jakaś specjalna świecąca w ciemnościach wersja ;)

 

Żonkę - inwestorkę oszczędzaj :)

Nie no praca bez pifka to nie praca :wink:

Spokojnie dasz sobie radę. To nie jest aż takie trudne. Więcej czasu zajmuje "wymiarowanie" niż murowanie. MY robiliśmy tak, że po każdej kolejnej warstwie lataliśmy z poziomicą wodna - najlepsza zresztą (laserów nie widać).

Najpierw ściany potem przekątne. Na końcu mierzyliśmy.

Już teraz wiem że wszystko promieniuje :x . Kozłowice z rejonów średnio radioaktywnych. Ale wszystko w normie.

 

Życzę powodzenia oraz wszystkiego dobrego.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać :D

 

My z Kozłowic mieliśmy maxa. Do dooooooopyyyyyy :evil:

Ale kupowany w "trudnych czasach" początku 2007 roku :lol: Pewno dlatego nie trzymał wymiarów i był strasznie kruchy :cry: :roll: :evil:

Ale jak już jest z jednej strony otynkowany a z drugiej ocieplony to nie widać :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

Yo majki, :D

 

Na pewno Kozłowice? Nie ukrywam, że przeprowadzam małą ankietę i tak:

 

Forum łódzkie - Kozłowice

Przedstawiciele handlowi, hurtownie, składy - Kozłowice (ale tym to nie specjalnie wierzę) :roll:

Czekam jeszcze na dwie (z różnych źródeł) opinie - zobaczymy.

 

Na razie wszyscy chwalą Kozłowice, że jednolity kolor, że nie krucha, że ciepła, i w top 10 1miejce Kozłowce.

A poza Kozłowicami i Porothermem coś jeszcze "szanującego się" w ceramice na rynku istnieje?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do maxa to nie mam zdania.

Podobno Porotherm jest dużo cieplejszy od niego.

My budowaliśmy z BK białego 24 cm na szary klej.

To najcieplejszy materiał i najdzrowszy po drewnie.

 

Szwagier stawiał z Porothermu 30cm.

Też dobry materiał ale zimniejszy od BK.

Musicie przekalkulować wg aktualnych cen.

 

Powitać, :D

 

Kręcimy się cały czas koło ceramiki. Nie bierzemy po uwagę bk. Projekt mam w technologi murowanej - i już mi się nie chce zmieniać na inną. Wiem, że drewno najzdrowsze.

Dzisiaj dzwoniliśmy do instytutu budowlanego, niestety nie podają norm promieniowania. Dostają je tylko producenci. Producent powinien pokazać certyfikat?

Ale dobre info jest takie, że tak naprawdę wszystkie polskie produkty spełniają normy.

Czas mnie goni, bo mam obiecaną dobrą cenę za Kozłowice.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić biały bloczek komórkowy.

Budowałem z tego i wiadomo, "każda sroczka swój ogonek chwali", ale np. sąsiad budował zew. ściany z maxa a wszystko w środku z bloczka (nie wiem czemu) i stwierdził, że drugi raz cały bu z bloczków dał, bo szybciej się muruje i do tego cieplejszy.

Bloczki łatwo się docina i śladowe promieniowanie mają.

Ceramika ma często tyle samo pyłów z elektrowni co szare bloczki tyle , że tego nie widać, ale znalazłem kiedyś badania jakiegoś instytutu na promieniowanie.

Wszystkie materiały spełniają normy i może nie ma się co tym przejmować, ale jakoś dziwnie z szarych bloczków ludzie nie chcą budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać :D

 

My z Kozłowic mieliśmy maxa. Do dooooooopyyyyyy :evil:

Ale kupowany w "trudnych czasach" początku 2007 roku :lol: Pewno dlatego nie trzymał wymiarów i był strasznie kruchy :cry: :roll: :evil:

Ale jak już jest z jednej strony otynkowany a z drugiej ocieplony to nie widać :wink:

 

pozdrawiam, majki

 

Yo majki, :D

 

Na pewno Kozłowice? Nie ukrywam, że przeprowadzam małą ankietę i tak:

 

Forum łódzkie - Kozłowice

Przedstawiciele handlowi, hurtownie, składy - Kozłowice (ale tym to nie specjalnie wierzę) :roll:

Czekam jeszcze na dwie (z różnych źródeł) opinie - zobaczymy.

 

Na razie wszyscy chwalą Kozłowice, że jednolity kolor, że nie krucha, że ciepła, i w top 10 1miejce Kozłowce.

A poza Kozłowicami i Porothermem coś jeszcze "szanującego się" w ceramice na rynku istnieje?

 

pozdrawiam

 

Yo, yo, yo, łooo zaaaaa .... ?!?!?! :lol:

 

No, na pewno Kozłowice. Ale zaznaczam, że kupowane w "trudnym" okresie gdzie NIC nie było, więc wzięliśmy co dali ... :-?

Jest opinia pozytywna też o Plecewicach, nawet z nich mieliśmy "projektowany" dom, ale swojego czasu w ogóle nie były osiągalne ... :o

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić biały bloczek komórkowy.

Budowałem z tego i wiadomo, "każda sroczka swój ogonek chwali", ale np. sąsiad budował zew. ściany z maxa a wszystko w środku z bloczka (nie wiem czemu) i stwierdził, że drugi raz cały bu z bloczków dał, bo szybciej się muruje i do tego cieplejszy.

Bloczki łatwo się docina i śladowe promieniowanie mają.

Ceramika ma często tyle samo pyłów z elektrowni co szare bloczki tyle , że tego nie widać, ale znalazłem kiedyś badania jakiegoś instytutu na promieniowanie.

Wszystkie materiały spełniają normy i może nie ma się co tym przejmować, ale jakoś dziwnie z szarych bloczków ludzie nie chcą budować.

 

Witam

 

Sam instytut budownictwa poleca Kozłowice - bo polskie. Z porothermem jest tak, że nie wiadomo z jakiej cegielni przyjedzie. :-?

Bo szary zawiera więcej produktów odpadowych - nie wiem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podziwiam zapał!!!

W tym roku rowzniez zaczynamy budowe domu. Etap stanu zero chcielibysmy wykonac samodzilenie.no moze murarza wynajmiemy do budowy scianki fundamentowej ale reszta sami.Dzieki Waszym zdjeciom mozna sie wiele nauczyc.Widac zawod budowlanca to nie wielka tajemnica trzeba miec po prostu checi. Nigdy nie murowalem sciany a ze zdjec widac ze inwestor ma w tym wprawe. Male pytanie do inwestora. Robiac szalunek z desek co zrobic najwpierw, wbic kolki w ziemei a anstepnie przybic do nich deski szalunku czy zrobic to w inny sposob.Mowa o wylewaniu lawy??

Pozdarwiam i Czekam na kolejen zdjecia, mam nadzieje ze zima szybko sie skonczy!

PS

ogladam dzienniki budowy i zebyscie widzieli jak inne firmy budowlane ktore buduja ludziom ich wymarzone domki, jakie bledy popelniaja. Najwaznijesz adla nich jest kasa a oni i tak nie beda tam mieszkac i sie przejmowac czy wszytko jest ok!

Trzymam kciuki za WAS!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

ogladam dzienniki budowy i zebyscie widzieli jak inne firmy budowlane ktore buduja ludziom ich wymarzone domki, jakie bledy popelniaja. Najwaznijesz adla nich jest kasa a oni i tak nie beda tam mieszkac i sie przejmowac czy wszytko jest ok!

 

 

Dokładnie tak. Ich ulubione powiedzenie "tak się robi".

A jakie wielkie oczy robia jak im się błędy wytyka:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonkę - inwestorkę oszczędzaj :)

Tak jest - zgodnie z poleceniem ! :) Właśnie wróciliśmy z badań - wszystko ok, więc dalej planuję domek z coraz większą radością, że będzie więcej lokatorów

Nie no praca bez pifka to nie praca :wink:

A ja raczej bezalkoholowy ;) Palę za to jak lokomotywa...

Prace będą sprawniejsze bo jak mówi przysłowie myślących inaczej: "Kto pije i pali ten nie ma robali" :lol:

Spokojnie dasz sobie radę. To nie jest aż takie trudne. Więcej czasu zajmuje "wymiarowanie" niż murowanie. MY robiliśmy tak, że po każdej kolejnej warstwie lataliśmy z poziomicą wodna - najlepsza zresztą (laserów nie widać).

Najpierw ściany potem przekątne. Na końcu mierzyliśmy.

I tak też będę robił. Cenię stare, sprawdzone metody. Nie wykluczam nowości, ale laser ma błąd kilku mm na kilka metrów... Nowe musi by lepsze. Gorsze, mimo, że szybsze na mnie nie działa.

Już teraz wiem że wszystko promieniuje :x . Kozłowice z rejonów średnio radioaktywnych. Ale wszystko w normie.

Bardziej obawiam się w domu Wi-fi i innych elektronicznych źródeł promieniowania.

 

PS Nie wiem co jet przyczyną zwłoki w wydawaniu pozwoleń na budowę w pyrlandii i okolicach, ale ostatnio czas czekania wzrósł o 100% (do 2 m-cy :evil: ) A ja już nie mogę się doczekac :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Super, że podaliście ceny. Właśnie ostatnio rozmawiałam z mężem, że fajnie by było znać dokładne ceny jakie idą na materiały. Ponieważ my niestety nie będzie sami budować to robociznę mamy wycenioną, a ile miałyby kosztować materiały zupełnie nie mieliśmy pojęcia.

Zazdroszczę Wam, że sami budujecie. Oszczędność na pewno spora.U nas łąwy, fundamenty, izolacja i chudy beton 11.000 SZOK!!! Patrząc, że można to zrobić samemu :(

No nic, mówi się trudno.

Mam pytanie czy materiały kupowaliście w normalnych cenach, w normalnych skłądach, hurtowniach itp. czy też jakoś kombinowaliście żeby kupić taniej? Pytam, bo zastanawiam się czy tyle mogę liczyć czy dużo więcej za materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do licznego grona forumowiczów kibicujących Wam Nadiaart!!!

Ogromne wyrazy szacunku i podziwu, cieszę się ze odnalazłam Wasz dziennik, bo to tylko dodało nam odwagi i utwierdziło w przekonaniu że "warto zrobić to samemu" :D

Dziennik jest super, prawie jak "przewodnik budowlany krok po kroku" ogromne dzięki za to że dzielicie się wasza bezcenną wiedzą!!!

My ruszamy wiosną 2009 także bezekipowo :wink:

Z pewnością bedę stałym i częstym bywalcem na Waszej budowie(wirtualnie oczywiście :wink: )

Pozdrawiam i kibicuję!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...