Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cedryk bez tajemnic czyli jak wybudowaliśmy sami dom!!!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Kaznodzieje Net'beta:)!do dachu też planujemy jakiego majstra szt.1. plus rodzinka oby nas robocizna nie zeżarła haha:)pozdrawiam i oczywiście śledzę dalej wasze poczynania!!!

 

z tym dachem to ja bym polecił ciesli... nie że nie wierzę w cuda....bo sam o nich gadam... ale wierzcie mi - szkoda nerwów i zdrowia...będzie jeszcze czas na "samodzielnośc";)

 

 

pozdro

NETbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się gdzie dają okna w tej cenie co pisałeś, jakaś podpowiedź. może na p.w.:wiggle:

 

niestety - nie mogę zdradzić... ale jak będę mógł...to :cool:.. to siem wygadam...

powiem tylko że na profilach gealan'a

 

pozdro

NETbet'idespać....kuryjuzspia

Edytowane przez netbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już już nastał taki duch rekolekcyjny po kazaniu netbeta, to zapodam:

"...gdzie dwóch lub trzech zbierze się w moje imię. tam jestem pośród nich...."

To już dwa Cedryki są, zajefajnie zobaczyć jak ktoś buduje ten sam domek, co?

Jak ja zobaczyłem inne domki budowane według naszego projektu, to aż się zagotowałem z ciekawości co i jak poprzerabiali. :)

 

PS:

Przepraszam za ignorancję, ale powiedz co oznacza nazwa Waszego projektu?

Jest drzewo cedrowe, jest cadyk, ale co to jest ten cedryk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt.: "Charakterystyka: Cedryk jest chłopcem niezwykle rezolutnym i śmiałym. Z łatwością nawiązuje znajomości, także z dorosłymi. Wzbudza w nich sympatię, dzięki czemu zyskuje wśród nich wielu przyjaciół. Chętnie dyskutuje na różne tematy, zdarza się wtedy, że używając trudnych słów, przekręca je. Swoją odwagą zaimponował nawet hrabiemu. Zawsze jest bardzo uprzejmy. Trochę onieśmielają go tylko objawy szacunku, okazywanego mu przez służących dziadka. Jest bardzo miły, dobry i pogodny. Stara się być zawsze uśmiechnięty. Jego cechą jest także samodzielność."

 

 

Martinezio .... to o mnie czy o mojej chacie? :cool:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znów z pytankiem ile kosztowało Was drewno na więźbę dachowa i gdzie ją nabyliście bo mnie to chyba chcą lekko naciągną:bash:ć

 

my płaciliśmy za wszystko 4600 ...było tego ponad 7,5m3 .... za 1m3 z impregnacja zanurzeniową 580,00 złociszy....kontakt do nich:

042 718 82 68 wiocha żelgoszcz ... czy jakoś tak... na tracie aleks - ozorków.. łatwo trafić..

 

ja tam ich polecam... na czas... na miejsce... na pewno ( dobra cena ):cool:

 

pozdro

NETbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo ich jest-dzisiejsze-brak im smaku-gry kolorów ,tętna życia-po prostu zastygło zdjęcie jak beton ,pozdrowienia dla ludzi mocnych wrażeń ,jeśli masz osoby o zbyt słabych nerwach przy sobie(żonę) wyślijcie ją spać-sceny zbyt drastyczne -ubezpiecz majątek i budowę przed falsyfikacjami scen prawdziwych-pozdrawiam wytrwałych w swoich dokonaniach-cedryk

Zdjęcie1545..jpg

Zdjęcie1516..jpg

Zdjęcie1522..jpg

Zdjęcie1523..jpg

Zdjęcie1524..jpg

Zdjęcie1525..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj NETBET

 

Jesteś co najmniej trigabajtowy debeściak, a Twoje teksty to miód na moje uszy.

Ja w przyszłym roku chwytam byka za rogi,plan taki,że wszystko co dam radę to sam,

na dzisiaj wiem, że więźbę sobie odpuszczę(trochę ciężka),

ale reszcie ni cholery nie popuszczę heh

Oczywiście mało kto pokłada wiarę we mnie,tzn prawie nikt ( oprócz Mojej Lepszej Połówki) , ale na pohybel niewiernym hehe.

 

Jak ja nie dam rady to kto da? ..... No w sumie to Ty już dałeś.

 

Pozdrawiam

 

P.S. a zdjęcie Waszego Mistrza w słuchawkach i opis to mega rewela, rozwaliło mnie na miał hehehehe

Edytowane przez viperolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak zaczynałem to też mało kto wierzył - poza ślubną - że można to samemu opierdzielić ...wszyscy sie pukali w głowy

najbardziej nieufny był KB...

 

... i jakos poszło...

 

pozdro

NETbet

 

p.s. mały mistrz już nie ma słuchawek... nerwa puszczała...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool:spoko... juz poprosiłem o przeniesienie do komentów...

 

jak planujesz rozmieścić instalację (elektryczną,satelitarną,telefoniczną,nagłośnieniową)-wifi-to dopiero przyszłość,planuję po fali upałów zabrać się za tynki- niech trochę wilgoci przybędzie.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak planujesz rozmieścić instalację (elektryczną,satelitarną,telefoniczną,nagłośnieniową)-wifi-to dopiero przyszłość,planuję po fali upałów zabrać się za tynki- niech trochę wilgoci przybędzie.Pozdrowienia

 

..szczerze.. jeszcze nie paluję... znaczy zarys we łbie jest.... planów wykonawczych niet.

 

ja tez czekam na trochę bardziej "przyjazne" temp. ... nie mogę nic robić na dachu... wszystko płynie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mała podpowiedź dla ziomka Netbet. Jak czytałem krokwie i murłaty były impregnowane zanurzeniowo. To dobry pomysł ale radze miejsca gdzie były cięte krokwie i murłaty dokładnie zaimpregnować. Wystarczy trochę deszczu i mogą pojawić się w tych miejscach grzyby albo pleśnie. Możesz jeszcze zobaczyć na przekroju ile tego impregnatu "weszło" wgłąb drewna. Jest to bardzo ważne bo po podeschnięciu drzewa może pękać( i to normalne). W te dziury mogą wejść różne robactwa i narobić niezłej szkody. Jak je zauważysz to machnąć pędzlem albo opryskiwaczem. Jak jest cienka warstwa to długo tego drzewa nie trzymali w tej wannie z impregnatem.

 

I jeszcze jedno pytanie: Nie zastanawiałeś się nad daniem na dach folii paroprzepuszczalnej zamiast papy? Jakie planujesz dać pokrycie dachu?

 

Pozdro Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pewnie za jakąś chwilę przelecę impregnatem miejsca ciete...

 

co do folii....nie wierzę w folie...a poza tym co to za frajda rozwinąć lekką folię:cool: z papą i dechami to jest przynajmniej zabawa...

 

a dlaczego papa i dechy: ano dla tego że prawdopodobnie w tym roku nie będe kładł poszycia docelowego... wiec z foli po zimie mogłoby pozostać wspomnienie, a papa powinna pozostac na miejscu..

 

pozdro

NETbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...