Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cedryk bez tajemnic czyli jak wybudowaliśmy sami dom!!!


Recommended Posts

"no to ja teraz oryyyginalna będę ,wielki szacun i moc podziwu za poczynania wasze ,przeleciałam cały dziennik i wciąrz nie dowierzam, trzymam mocno kciukasy za pozytywnie zakręcone wariaty, to jest prawdziwe budowanie a nie jakies wyścigi kto w ile dom wybudowal.Nie sztuka mieć moc kasy i 12 architektów, a potem urządzać jakieś przechwałki

super ludziska z was

oczywiście zagłosowałam"

 

 

... jako nieliczna odkryłaś prawdziwy przekaz i sens tego dziennika !!!!! :lol: właśnie po to powstaje... aby pokazać że można...

 

nagroda : zaproszenie na bronka

ilość nagród: to zależy od "mocnej głowy"

jakość nagród: zgodna z ofertą knajp

odbiór: wyłącznie osobisty

termin: zgodnie z terminem przydatności do spożycia

 

 

pozdrawiam

NETbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"no to ja teraz oryyyginalna będę ,wielki szacun i moc podziwu za poczynania wasze ,przeleciałam cały dziennik i wciąrz nie dowierzam, trzymam mocno kciukasy za pozytywnie zakręcone wariaty, to jest prawdziwe budowanie a nie jakies wyścigi kto w ile dom wybudowal.Nie sztuka mieć moc kasy i 12 architektów, a potem urządzać jakieś przechwałki

super ludziska z was

oczywiście zagłosowałam"

 

 

... jako nieliczna odkryłaś prawdziwy przekaz i sens tego dziennika !!!!! :lol: właśnie po to powstaje... aby pokazać że można...

 

nagroda : zaproszenie na bronka

ilość nagród: to zależy od "mocnej głowy"

jakość nagród: zgodna z ofertą knajp

odbiór: wyłącznie osobisty

termin: zgodnie z terminem przydatności do spożycia

 

 

pozdrawiam

NETbet

jeśienny liść na dachu posiada znakomitą grę kolorów(robi wrażenie)-wiadomość dla tych co kryją dachy ,potaniała dachówka.

Pozdrowienia na placu boju(najpierw upały teraz deszcze-wszystkiego pod dostatkiem ,powiedziałbym z nawiązką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no.. jak nie urok to sraczka... zawsze pod wiatr...

..ale nie marudzę... bo kto to za mnie zrobi? :cool:

 

... z tym liściem .... nie strasz mnie że już jesień przyszła?? !!!;)

 

a co tam u drugiego cedryka??? postępy? zapuść jakie foty.... nie mam gdzie podpatrzeć... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Flash.. trzy razy czytałem, ale nie wiem o co chodzi....

ocieplenie szczytów jest na ścisk z deskowaniem... nie ma tam szczeliny... szczelina wentylacyjna będzie na całej długości ściany kolankowej ...tok to chyba się robi...

wełna na kominie...podobno niekoniecznie, bo temp komina nad dachem jest niska...

 

o co chodzi z tymi "czola" ??

Edytowane przez netbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka :)

 

Co do komina, to Ci ładny tynk strukturalny wyszedł ;) :)

Co do deszczu, to nic nie mów ... :( Ledwo udało mi się pomalować ogrodzenie, co zaczynałem malować, to zaczynało padać - taka karma ... ;)

A co do wyłazu, to MAM NA SPRZEDANIU :) Ale kolega nie czyta dziennika ( buuuu ) i grupy łódzkiej ( buuuuuuuuuuuuuuuuu ) to nie wie ... oddałbym Ci taniej :p

 

pozdrawiam serdecznie :) majki

 

... i niezmiennie podziwiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka :)

 

Co do komina, to Ci ładny tynk strukturalny wyszedł ;) :)

 

A co do wyłazu, to MAM NA SPRZEDANIU :) Ale kolega nie czyta dziennika ( buuuu ) i grupy łódzkiej ( buuuuuuuuuuuuuuuuu ) to nie wie ... oddałbym Ci taniej :p

 

 

no... struktura jak siem patrzy :cool:

 

czyta.... czyta... podglada...ani nigdzie nie widział info :jawdrop: ... słabość oczuf...:cool: za ciemne okulary noszę...

zresztą.. trakuję go jako jednorazowego uzycia.... za velux'a zaspiewali mi tyle że padłem.

 

pozdro Majki

NETbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy takiej szerokości komina przydała by się bardzo Obróbka komina z kozubkiem

[ATTACH=CONFIG]24248[/ATTACH]

docenisz to w marcu kiedy śnieg zalegający na dachu zacznie się topić, bo woda sama w sobie nigdy nie była przyczyna cieknących dachów, największe szkody zawsze powstają gdy ściśnie mróz, wszystko zacznie się kurczyć, i na wiosnę jak zacznie się odwilż to zaczyna cieknąć

 

wyłaz dachowy chyba trochę za mało wystaje jak pod dachówkę

 

PS już dzisiaj mogę się z tobą założyć że po zimie papa na tekturze będzie pofalowana jak fale dunaju, ta na welonie będzie trochę równiejsza, ale i tak na papiakach porobią się dziury

 

ta obróbka to nawet ma sens... bo wszystko zło omija komin od tyłu...

 

... wyłaz dachowy - jak rzekłem - gówno straszne... nawet regulacji wysokości mont. nie ma... jest po prostu nierozbieralny i koniec.

... będzie co wymieniać.;)

 

.. z papa pewnie masz rację... pewnie nawet zasmarowywanie papiaków uszczelniaczem dekarskim z jakimiś tam włóknami mało da.... ale inaczej samemu sie na da...

... poza tym moim największym zmartwieniem nie jest woda i mróz a wiatr.... boję sie że może ja poderwać tam gdzie dach wystaje poza szczyty...nie wiem czy tam przypadkiem nie dobiję jakis łat... nie ma podbitki... na razie nie będzie.. wiec tam podwiewa letko :eek:

 

pozdro

NETbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

 

... jako nieliczna odkryłaś prawdziwy przekaz i sens tego dziennika !!!!! :lol: właśnie po to powstaje... aby pokazać że można...

 

nagroda : zaproszenie na bronka

ilość nagród: to zależy od "mocnej głowy"

jakość nagród: zgodna z ofertą knajp

odbiór: wyłącznie osobisty

termin: zgodnie z terminem przydatności do spożycia

 

 

pozdrawiam

NETbet

 

no ładnie ja w ramach podbudowania swojej wartości rozpoczełam remont w firmie ( u nas obecnie na budowie cisza cosik finanse nie wyraźne) i nawet nie wiedziałam że coś wygrałam :)

nie no ja na nagrodę zawsze się piszę, głowa ma idealna bo słabiutka , ale od czego się ma męża

no i podziękować wielce muszę bo zainspirowana a może bardziej zawstydzona waszymi poczynianiami,przypomniałam sobie że ręce obie mam i w niedziele sprzedaję młodocianych babci i ruszam do boju tzn na budowę :akcja białkowanie ,mam nadzieję że mężuś nie będzie potrzebował akuszerki bo coś nam się poród szykuje, żeby było jansne to nie ja rodzę , tylko "Baśka"- czyli nasza sunia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Jak sobie patrze na to ostatnie zamieszczone przez Was zdjęcie, to jestem pewna, że tego mojego starego na dach nie puszczę... ni cholery... MISTRZU, jak żeś tam wlazł?????????? Mnie na sam widok żołądkiem przewraca.... Pytanko mamy - co będziesz dawać na komin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..nie pytaj jak wlazł... pytaj jak się łazi po takim dachu :cool:

 

co do komina... miałem pewien szatański pomysł coby kupić jakąś wściekłą błyszczącą farbę i go chlapnąć... pomarańczka? ( był protest łode matki dyrettorki )

 

a tak na poważnie - nie mam na chwilę obecną koncepcji n/t wykończenia jegomościa...

 

pozdro

NETbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no i podziękować wielce muszę bo zainspirowana a może bardziej zawstydzona waszymi poczynianiami,przypomniałam sobie że ręce obie mam i w niedziele sprzedaję młodocianych babci i ruszam do boju tzn na budowę :akcja białkowanie

 

:cool:

 

 

NETbet'prowokator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje z reklamami - też nie nawidzę, Ale .... kiedys jak szukałem okien i uparłem sie na Schuco, to miałem już kryzys, bo lokalne łódzkie firmy z tym profilem mi nie pasowały. I kiedyś w dniu kiedy stwierdziłem, dobra, biorę inne, przed ogrodzeniem leżała reklama .... Schuco ze Zduńskiej. I zaczęła się lawina ... ;) :)

 

pozdrówka, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... my okna mamy już wstępnie wybrane... oferta niezła... niezła na tyle że nikt nie potrafi sie do niej zbliżyć... 6 komór... 3 szyby...

 

ale jak wyjdzie - sam nie wiem... kasa...kasa... kasa...

 

ostatnio był jakis mądrala z dobroplastu - tfuu - ... kombinował... zachwalał... cmokał... że najtańszy.. że najlepszy...

tak na szybciutko porównaliśmy z głowy jedno typowe okno którego cenę każdy z nas pamiętał ... padł jak rażony gromem i stwierdził że nawet nie usiądzie w biurze do kalkutalora bo szkoda jego czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym papiaki bił tam gdzie pape podwiewa. Powinna się dobrze trzymać. Nie wiem co za ekspert doradził smarować łączenia bo dla mnie jest to niepotrzebne. Pape daje się z określonym zakładem(jest zaznaczony na każdej papie dachowej) i przybija się papiakami z podkładką. Przy takim ostrym kącie dachu woda nie powinna wejść pod nią. Jak widze masz 45 stopni. Bij tam gdzie ci pasuje z pominięciem krokwi bo do nich trzeba będzie przybić łaty i kontrłaty a wyjmować później papiaki i kleić dziury po nich izolacją to trochę wkur...... człowieka. Szkoda że nie dajesz od razu łat i kontrłat to sprawa byłaby załatwiona. Jakbyś miał jakięś pytania to śmiało ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...