Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cedryk bez tajemnic czyli jak wybudowaliśmy sami dom!!!


Recommended Posts

Martinezio

Ja też polecam podłogówkę wszędzie - mam na całym dole u siebie i pluję trochę w brodę, że nie zrobiłem też na górze. Zero problemów, nie zajmuje miejsca na ścianie i w każdym miejscu podłoga ciepła, więc można na bosaka pomykać :>

Ged wie, co prawi ;)

3:0 dla podłogówki... ged ma dar.. nie wspomnę o zonie gedowej....przerobili mnie:D

 

pozdro

NETbet'sześcioobwodowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

krajek5

Myślę, że jak będzie mi trudno szło z robotą to będę brał jakiegoś murarza do pomocy
.... jak będzie ciężko zadzwoń do mnie....co dwa strong many to nie jeden... przyniosę dwie warki strong i ...pójdzie jakoś...

 

czy nie wyznajemy zasady że dopóki można to nie płacimy za "fochowców"???

 

pozdro

 

NETbet

 

p.s.

 

zakrawa to na sektę...idę szukać kota ofiarnego:evil: mam dla niego "zadanie" w intencji..... :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cedryk

Jak zaczniesz -tak i sam skończysz ,a potem się zastanowisz jakie błędy w tym dziele są-nie przejmuj się tym,wszystko jest do naprostowania-zaprawa czeka
... ty to lepiej dawaj foty cedryka.... co tam na was??

 

pozdro

NETbet

 

... jak nie dasz fotów do podglądania... to nie wiem... nerwa puści ....:cool::cool::cool: i Matka Dyrretora zabroni mi tu bazgrolić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BasH

.... nie myśl se że nie jesteś podglądany.... JESTEŚ !!:D .....no przynajmniej przeze mnie czasem....

 

jak powyższy tatropijca ;)
...z tą tatrą to już do śmierci zostanę....

 

..za to kochanki me.... te Brok'owe.... te z Ciechan'owa .. te co mają Książ'ęcą krew.... płaczą za mną... żem ja wierny jak pies swej lubej...

( jak to Matka Dyrretorka ujrzy .. pewnikiem zakutym w kajdany będę zrzucon do lochu ciemnego i głębokiego..... bez browarów :cool: )

 

pozdro

NETbet'herbatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3:0 dla podłogówki... ged ma dar.. nie wspomnę o zonie gedowej....przerobili mnie:D

 

pozdro

NETbet'sześcioobwodowy

 

Witaj netbet

Czytam twój dziennik już parę dni, podziwiam twoje samozaparcie

i pracę, sam wiem co to jest bo wybudowałem sam dobudówkę

70m2 parter i piwnica do domu jednorodzinnego, łącznie z dachem

akurat miałem trzy spady połączone od razu ze stropem.

Tak że oceniając twoja pracę muszę przznać że przyłozyłeś

się do tego, zbrojenia zrobiłeś wzorcowe, murowanie także.

Wracając do meritum, rób podłogówkę w całym domu łącznie z

sypialniami, zobaczysz nie będziesz żałował. Jedynie do łązienki

załóż sobie drabinke aby ręczniki było na czym powiesić.

Z OZC się musisz przeprosić i policzyć sobie straty ciepła,

rób zapis co jakiś czas aby nie tracić tego co wprowadziłeś,

w obliczeniach CO ci pomogę.

Ja teraz właśnie kończę nowy dom bo tą dobudówkę musiałem

niestety sprzedać parę lat temu, teraz mam nowy dom i sam

robiłem wszystkie instalacje (jestem hydraulikiem i mam uprawnienia elektryczne)

zabudowę podasza, podłogi, oprócz tynków i wylewek.

Tak że mam doświadczenie, teraz kończę elewację

i też mi jak na razie pogoda sprzyja.

Trzymam kciuki żeby ci sie udało.

Pozdr

Janusz

 

PS Specjalnie dla ciebie założyłem konto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem hydraulikiem i mam uprawnienia elektryczne
:D... znaczy że zawodowiec!!! ... i znaczy że będę mógł zadawać głupie pytania??

 

...to zbrojenie to nawet mi sie podobało i szkoda było zalewać.... :cool:

 

... do tej podłogówki przekonuje sie coraz bardziej, a do OZC coraz mniej.. nie mam natchnienia na wklepywanie danych... pewnie zrobię to na palę i będe liczył że dobrze wyjdzie...

nawet jak ułożę pętle za gęsto ( co 20 w pokojach , co 10-15 w korytarzach, co 10 w łazienkach i kiblach ) to da sie to chyba jakoś przykręcić jakby parzyło w stopy...

 

..... ale zawsze mogę zapytać "niewymienianych" no i Ciebie??

 

no i żeś siem ujawnił... teraz będzie nawał pytań..:yes:

 

Janusz - juz ci dziękuję

 

pozdro

NETbet'kawazrana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDZP zostanie szerooookim łukiem ominięty ... zatraciłby sie cały misterny plan :cool:

 

teraz to je niespecjalnie ciepłolubny jestem.... ale na starość kto wie - może i będę na golasa latał bo zapomnę gdzie jest szafa :D

 

myslę przyszłościowo :D:D:D

 

cieszę się że ktoś czuwa nad moimi przemysleniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OZC nie licz na pałę, to naprawdę nie jest trudne a ważne jest policzenie strat dla pomieszczeń

bo później wg tego policzysz podłogówkę, optymalna podłogówka to taka która grzeje dom

że jest ciepło, podłoga ledwo ciepłą i nieprzepłacona bo rury jest tyle ile trzeba a nie na zapas

przy dobieraniu na oko, ja np w jedenej łazience mam co 10cm a w drugiej co 15 bo w pierwszej

jest mała podłoga i musi grzać mocniej a wdrugiej pow większa to i rozstaw większy, a straty

ciepła podobne w obu łazienkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no.... chcę tylko podłogówkę.... nie chcę grzejników...

 

poza tym CO będzie jeszcze kominek... - mam dwa typy... moce od 12 kW do 18 kW.... i DGP, ale nie wszędzie...

 

poza tym wszytkim jest plan zaadoptowania komina - widziałeś że mały to on nie jest - jako akumulator ciepła z kominka..

 

chyba styknie ..... jak podłogówka nie będzie dawała rady - podgonię kominkiem.... ( chyba nie ma szans na "niewyrabianie" sie podłogówki... skoro wszyscy krzyczą coby pętle robić rzadziej :D )

 

...ale to dopiero przede mną .. za jakąś chwilę..

 

NETbet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no.... chcę tylko podłogówkę.... nie chcę grzejników...

 

poza tym CO będzie jeszcze kominek... - mam dwa typy... moce od 12 kW do 18 kW.... i DGP, ale nie wszędzie...

 

poza tym wszytkim jest plan zaadoptowania komina - widziałeś że mały to on nie jest - jako akumulator ciepła z kominka..

 

chyba styknie ..... jak podłogówka nie będzie dawała rady - podgonię kominkiem.... ( chyba nie ma szans na "niewyrabianie" sie podłogówki... skoro wszyscy krzyczą coby pętle robić rzadziej :D )

 

...ale to dopiero przede mną .. za jakąś chwilę..

 

NETbet

No niby masz rację... ale jak na mój chłopski rozum to jak mam więcej możliwości to przy zmieniających się kosztach energii, węgla itp. to mogę się przestawiać na inne tory. Tylko szkopuł jest w tym że trzeba robić kilka instalacji a to już wiąże się z kosztami (niestety). Komfort chyba musi kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netbet widzę że drążysz temat ogrzewania ;) fajnie będzie się kogo pytać ;)

a jak tam z wyborem pokrycia dachu? bo ja ciąglę zakręcony :/ kierownik kręci nosem że więźba za słaba itp

a już podszkoliłem się w kłądzeniu dachówki ;) a moze sie okazać że zostanie mi tylko gont.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....wiesz co ... nie wiem... chyba robi się tak i tak...

 

u mnie zamiast nadproża sa dwa pręty zbrojeniowe 10mm :cool: na zaprawie

 

jak pieprznie - przerobię, jak nie pieprznie - zostawię.

 

..ale masz rację .... trza w tym dzienniku BYĆ CZUJNYM!

 

pozdro

NETbet'poswojemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...